Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andy13

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 09:55:43 »
Ale swoją drogą - ciekawe, ile stron hejtu już by się wylało, gdyby to była zapowiedź Muchy, a nie Egmontu.
Pewnie niedużo. Mucha wydaje komiksy, które spokojnie mogą być w standardowym formacie bez podnoszenia ceny. Egmont wyda komiks 208 stron grubszy, który kosztuje 20 złotych więcej. Ponad 35% więcej stron, niecałe 9% drożej.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 10:15:58 »
Format jest inny. Hejtu mało bo tak naprawdę mało kogo ten komiks interesuje, w przeciwieństwie do pająka.

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 10:17:52 »
Dla mnie Abe Sapien, Młodość Blueberry'ego, Lucky Luke i Wiedźmin. I zastanawiam się nad Morrisonem. Jeśli to będzie dobra rzecz, a nie jakieś retro dla fanów, to sobie kupię.
Oczywiście najlepszym komiksem w pakiecie jest Sandman. No ale już dawno mam. Nowe okładki kuszą, żeby zdublować najlepszy komiks świata.

Offline Xmen

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 19:19:35 »
U muchy takie seven soldiers pewnie okładkowo kosztowałoby 350-400, dlatego byłoby więcej stron hejtu.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 19:20:32 »
U muchy takie seven soldiers pewnie okładkowo kosztowałoby 350-400, dlatego byłoby więcej stron hejtu.
U Muchy by się to nie ukazało bo nie ma praw do DC.

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 19:27:12 »
Co do jakości seven soldiers, mam omnibus i jestem bardzo zadowolony, ale uprzedzam że jest to raczej komiks morrisona z tych bardziej odjechanych, na poziomie powiedzmy doom patrol. Dobrze tez wiedziec przed zakupem że to jest de facto 7 osobnych miniserii które delikatnie sie przeplatają i prowadzą do wspólnego zakończenia. Każda miniseria to 4 zeszyty o mało znanej postaci w dc którą morrison wyciąga z zapomnienia i przystosowuje do swojej fabuły, z tego co pamiętam są raczej na równym poziomie i może poza jedną przy każdej dobrze się bawiłem.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #66 dnia: So, 13 Listopad 2021, 23:37:51 »
Dla mnie zaskakująco spokojny początek roku. Tylko Flash ale także jestem zaskoczony (negatywnie ceną)
Pamiętam jak pierwszy tom kosztował 40 zł za 192 strony.

Może nadrobię jakieś zaległości w styczniu (np. Jakiś DC Deluxe czy Black Label, którego nie mam) 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Pan M

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 00:06:57 »
Cena 7 Morrisona istotnie przewalona, ale ja ten komiks kupuje z automatu podobnie jak Animal Mana.

Czytałem po angielsku na ComiXology i to po dziś dzień jedna z najbarwniejszych pozycji DC Comics.

Istotnie mało tam znanych postaci, z takich bardziej rozpoznawalnych jest ledwo Zatanna i Frankenstein, jeżeli ktoś ogarnia  lore New Gods to może do tego sobie dopisać Mister Miracle'a, ale cała reszta tej zgrai to postaci już bardzo mocno niszowe.

Należy też dodać, że to nie jest klasyczny team-up pokroju JL czy Avengers, więc jak ktoś liczy na coś takiego to się srogo zawiedzie.

Fajnie, ze to wychodzi już w styczniu to nie będzie trzeba czekać aż tak długo.

Poza tym dobrze było gdyby w ramach uzupełnienia wydano u nas Kill Your Boyfriend, Seaguya, Marvelboya
i  Nameless. Nie są to tak znane rzeczy tego twórcy, ale w tym właśnie sęk. Ostatnia pozycja to już w ogóle sztos, bo to Morrison w Image Comics, którego nieźle spuszczono ze smyczy. Mam tylko wrażenie, że nie każdemu się to spodoba, bo to jest jednak rzecz mocno jasna przekazem i ostro dostaje się tam po głowie religii. Więc jeżeli ktoś jest fanem tego twórcy, a nie lubi takich treści, to niech czuje się ostrzeżony w razie jakby to kiedyś u nas wydano.

W ogóle odnoszę wrażenie, że większość tego co najbardziej znane Morrisona już u nas wydano, albo jest w zapowiedziach. Brakuje w tym wszystkim tylko runu Batmana. Czyżby Egmont zostawił, to najbardziej popularne na koniec?
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Listopad 2021, 00:13:03 wysłana przez Pan M »

Offline jalawnik

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 05:08:28 »
Jeśli chodzi o Nameless, może być problem z zablokowaną licencją, przynajmniej na jakiś czas, ponieważ zapowiadał ten tytuł Amber w pierwszym rzucie po komiksowej "reaktywacji" dwa lata temu (w katalogu branżowym, niedostępnym szeroko). Oczywiście, jak wiadomo, nie wydał go i pewnie nie wyda.  :-\

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 11:09:36 »
A flash? Kogo interesuje flash?
Mnie  ;D
Zebrałem wydany przez Egmont run w ramach Nowego DC (i się wkurzyłem, kiedy tak bezczelnie go przerwali), zbieram aktualny run Wiliamsona z DC Odrodzenie i tom 14. wpada na moją listę zakupową. Poza tym mam parę kolekcyjnych numerów z jego udziałem, łącznie z Kryzysem Tożsamości. Jedna z moich ulubionych postaci DC (obok Batmana i Harley Quinn)

Offline Randal63

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 01:48:10 »
Czy ktoś mógłby mi podać tytuły albumów jakie weszły w skład "Młodość Blueberry'ego tom 1" . Nie podał tego Egmont ani Gildia. Będę wdzięczny za info.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 01:55:08 »
Czy ktoś mógłby mi podać tytuły albumów jakie weszły w skład "Młodość Blueberry'ego tom 1" . Nie podał tego Egmont ani Gildia. Będę wdzięczny za info.

1. Młodość Blueberry'ego
2. Jankes o nazwisku Blueberry
3. Niebieski jeździec
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 01:58:41 wysłana przez Midar »

Offline Randal63

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 03:05:03 »
@Midar, dzięki.  :)

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 18:08:22 »
Czy nie powinny na dniach pojawić się jakieś zapowiedzi na luty ? Co oprócz Death Metal tom 3 obstawiacie z DC ? Trzeci tom serii Batman od Tyniona IV ? A Może Sinestro Corpse War ? Albo 5 i ostatni tom Action Comics ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 18:18:05 »
W  normlanych czasach powinny, ale przez problemy z papierem zapewne czekają na info od drukarń, że mają zaklepany i które zaplanowane lutowe premiery będą rzeczywistymi premierami.