Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miragepl89

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 13:35:20 »
Jestem zaskoczony ilością komiksów dla dzieci w ofercie Kredmontu. Z roku na rok jest tego coraz więcej i więcej.
Zgodnie z tym, co zapowiadał TK na konfie. Trochę kosztem pelerynek, bo z Marvela mamy tylko 2 Freshe i 1 Classic, a z DC po jednym tomie z ongoingu, Black Label i Deluxe (o ile tak można traktować Seven Soldiers).

Z resztą już w listopadzie i grudniu widać, że Marvel i DC trochę wytracają tempo. Ale tak jak piszecie, zarówno koniec roku, jak i początek to taki martwy okres na przeczekanie. Z każdym kolejnym powinno być coraz lepiej.

Offline Toranga

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 13:44:04 »
@Jaxx
Z tego co słyszałem bardzo dobre.
Było rekomendowane, będę brać.
Morrisona co do zasady bardzo lubię, choć mnie też nie wszystko podchodzi.
A z ciekawości, które komiksy Morrisona Ci nie podeszły?

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 13:58:42 »
A z ciekawości, które komiksy Morrisona Ci nie podeszły?

W sumie to niewiele go jeszcze czytałem, bo tylko "Fantastyczną Czwórkę 1234" i całe "New X-Men", a pozostałe rzeczy czekają na swoją kolej, więc chyba za dużego pola do wypowiadania się nie mogę mieć. I właśnie "New X-Men" było dla mnie trochę nierówne - świetny początek, a potem taka trochę sinusoida (ale fakt - nie schodząca poniżej pewnego poziomu). Natomiast niespecjalnie mi podeszło "1234", chociaż broniła się strona graficzna. Niemniej daleko mi do zrażenia się do tego autora :)   

Offline chch

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:07:12 »
W sumie to niewiele go jeszcze czytałem, bo tylko "Fantastyczną Czwórkę 1234" i całe "New X-Men", a pozostałe rzeczy czekają na swoją kolej, więc chyba za dużego pola do wypowiadania się nie mogę mieć. I właśnie "New X-Men" było dla mnie trochę nierówne - świetny początek, a potem taka trochę sinusoida (ale fakt - nie schodząca poniżej pewnego poziomu). Natomiast niespecjalnie mi podeszło "1234", chociaż broniła się strona graficzna. Niemniej daleko mi do zrażenia się do tego autora :)   
Polecam azyl Arkham, all star Superman i animal mana. Bardziej odjechane rzeczy tego autora mi nie podeszły fdoom patrol, invisibles).

Offline Zielcok

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:13:03 »
W sumie to niewiele go jeszcze czytałem, bo tylko "Fantastyczną Czwórkę 1234" i całe "New X-Men", a pozostałe rzeczy czekają na swoją kolej, więc chyba za dużego pola do wypowiadania się nie mogę mieć. I właśnie "New X-Men" było dla mnie trochę nierówne - świetny początek, a potem taka trochę sinusoida (ale fakt - nie schodząca poniżej pewnego poziomu). Natomiast niespecjalnie mi podeszło "1234", chociaż broniła się strona graficzna. Niemniej daleko mi do zrażenia się do tego autora :)   

poczekaj na Invisibles to jest jazda heehee

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:21:12 »
poczekaj na Invisibles to jest jazda heehee

Nie znam komiksu, nie wiem nawet o czym to, ale ciągle tylko słyszę, że to jest jakieś dziwadło nie z tej ziemi (nawet sam TK o tym wspominał przy prezentacji) i komiks dla wytrwałych :) I z każdą kolejną taką wypowiedzią jakoś coraz mniej mam na niego ochotę...

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:23:08 »
Azyl, Doom Patrol, Animal Man, New X-Men bardzo lubię. Każdy z tych tytułów to coś świeżego, mimo upływu lat.

Offline Toranga

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:43:38 »
W sumie to niewiele go jeszcze czytałem, bo tylko "Fantastyczną Czwórkę 1234" i całe "New X-Men", a pozostałe rzeczy czekają na swoją kolej, więc chyba za dużego pola do wypowiadania się nie mogę mieć. I właśnie "New X-Men" było dla mnie trochę nierówne - świetny początek, a potem taka trochę sinusoida (ale fakt - nie schodząca poniżej pewnego poziomu). Natomiast niespecjalnie mi podeszło "1234", chociaż broniła się strona graficzna. Niemniej daleko mi do zrażenia się do tego autora :)   

1234 kiedyś czytałem, ale zupełnie nie pamiętam.
Natomiast New X-Men uwielbiam, ale to jest po prostu najlepszy (jak dla mnie) albo jeden z najlepszych rozdziałów historii mutantów. Choć ma gorsze momenty.
Niemniej obok All Star Superman twoje ulubione komiksy Granta.
Polecam We3. Krótkie lekkie i zajebiste.
Egmont ma niedługo wydać Flex Mentallo, z tego co pamiętam było świetne, ale czytałem lata temu.
Invisibles ciągle nie czytałem ale jestem ciekaw.
Doom Patrol czytałem do połowy i jest to świetna lektura, choć trzeba lubić pojechane kwasowe klimaty.
Animal Man to kawał solidnego komiksu.

Natomiast zupełnie nie mam serca do Batman w wydaniu Morrisona.
Azylu nie trawię. Jak dla mnie to bełkot ze wspaniałymi rysunkami.
Gotyk był tylko OK.
A jego run z lat 2000/2010-tych doczytałem do połowy i miałem mieszane uczucia.

Ale i tak Grant ma u mnie duży kredyt zaufania i Seven Soldiers of Victory kupię, bo nigdy nie czytalem a amerykański omniak dawno wyprzedany.

Szkoda tylko, że format niepowiększony.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:50:18 »
Azyl może być trudny do odbioru przez nietypową oprawę, ale jak się przegryziesz to jest to naprawdę dobra historia, a końcówka jest świetna.

Offline gashu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:50:59 »
Pierwszy sezon Green Lanterna autorstwa Morrisona (aktualnie w ofercie Egmontu) również jest bardzo fajny.

Offline Toranga

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 14:55:57 »
Azyl może być trudny do odbioru przez nietypową oprawę, ale jak się przegryziesz to jest to naprawdę dobra historia, a końcówka jest świetna.

Czytałem ten komiks kilkukrotnie i myślę, że zrozumiałem.
Natomiast wiem, że Grant zaszył tam sporo nawiązań do psychoanalizy i tarota. Są to dwa tematy, które mnie tak zupełnie nie interesują, że trudno było by mi wymienić coś co interesuje mnie mniej, stąd to też może być powód mojego stosunku do tego dzieła.
Ponadto, słyszałem, że w dodatkach do jakiegoś wydania Absolute czy innego Deluxe jest rozkmina Granta na temat tego o co mu chodziło i przeczytanie jej stawia komiks w zupełnie innym (lepszym) świetle. Jeśli tak to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to nie jest dobry komiks, skoro autor musi go czytelnikom tłumaczyć. Choć oczywiście wina może być we mnie i mojej ignorancji :)

Azyl może być trudny do odbioru przez nietypową oprawę, ale jak się przegryziesz to jest to naprawdę dobra historia, a końcówka jest świetna.
Czytałem kilka pierwszych zeszytów i było niezłe. Cały czas mam na liście zakupowej i ciągle coś go spycha na dalszą pozycję :P

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 15:17:15 »

Offline xardas

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 15:19:46 »
Hachette i DeAgostini, bo kto jeszcze inny? ::)

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 15:21:09 »
Hachette i DeAgostini, bo kto jeszcze inny? ::)

Eaglemoss?

Online misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 15:23:47 »
Eaglemoss się nie liczy bo wydaje kolekcje bez testów i nie można zarobić.