Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xardas

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #645 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 14:05:18 »
Niedługo będziemy pytać czy są już kolejne podwyżki cen na nowy miesiąc zamiast pytać o nowe zapowiedzi :'(
Niedługo będzie jak na stacjach benzynowych - jak przejeżdżasz koło tej samej stacji rano to cena wyższa niż wczoraj, wieczorem koło tej samej stacji - jeszcze wyższa. Tylko, że my będziemy odświeżać stronę sklepu Egmontu :P.

Offline Takesh

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #646 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 14:10:22 »
Mam tylko nadzieje, ze E nie będzie zmieniał wydrukowanej ceny jak na stacjach. Bo przecież cysterna z paliwem przyjezdza 2-3 razy dziennie, dlatego ceny rosną tak szybko...

Offline miragepl89

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #647 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 14:31:44 »
Egmont chyba sam się w tych cenach gubi.

Po 180 stron Wojny Światów i Action Comics, ale dwie różne ceny: 59,99 zł i 69,99 zł :|

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #648 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 14:35:10 »
DC to pewnie droższa licencja.

Offline Sparnage

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #649 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 14:46:04 »
DC raczej słabiej się sprzedaje.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #650 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 15:01:58 »
To też pewnie ma wpływ.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #651 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 15:08:39 »
Ja dzięki tym podwyżkom już prawie nie kupuję nowych tylko uzupełniam stare, ciekawe na jak długo mi starczy.
...aż osiągniesz wiek starczy ;)

Patrząc na półki "niestety" zdaję sobie sprawę, że w moim przypadku dalekie od prawdy to nie jest 8)
A z drugiej strony wciąż ciekawe rzeczy są wydawane, szczególnie zwracam uwagę na warstwę graficzną i ciągle coś "kusi". Ten Joker/Harley widzę Mayhew, ale niezbyt mi się podoba, bo trochę inaczej narysowany komiks niż bym się spodziewał (i tak Mayhew tam niewiele zilustrował)... No i cenowo wychodzi jak wcześniej DD - 300 stron 150zł.
Przy tym cena DD skorygowana widzę na 130zł. Hm, chyba "wiara" w Waida jest słabsza względem innych DD, ciekawe jak teraz wygląda sprawa z, parafrazuję, "różnica w cenie między miękką a twardą okładką jest marginalna" - DD jest grubości podwójnego tpb, w sc E wydawał taką grubość po ok. 80zł, różnica 50zł... Nawet licząc wzrost cen byłoby 90-100zł, wiadomo z DD chcieli na pewno zachować ciągłość formatu (hc), ale hipotetycznie - może też jest ta iluzoryczna granica cenowa i okładkowe 100zł za miękką okładkę to za duża kwota?
Przy okazji o Batmanie - ten względnie duży rabat na pierwszy tom to ewidentna sprawa - jak najwięcej sprzedać pierwszego to więcej ludzi kupi pozostałe cztery (już droższe sklepowo). Zwłaszcza że pamiętam jak w Semicach te poszukiwania chyba w Knightquest już mi się "dłużyły", a tam mocno pocięli ten etap sagi (o ile czegoś nie pomieszałem teraz), po złamaniu Batmana sprzedaż na pewno nieco się zmniejszy...

Offline marcinp

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #652 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 15:17:59 »
Cena DD wysoka droższa chyba od mucha comics.
Masakra się szykuje.

Offline bogi1

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #653 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 15:46:05 »
Czyli DD Waida w 5 tomach i nie będzie żadnych kombinacji z łączeniem tomów

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #654 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 16:49:34 »
No cóż. Za maj może dwa tomy choć bardziej jeden, bo jak patrzę na cenę "Criminal Sanity" to chyba wystarczy mi oryginał.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PabloWu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #655 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 20:02:28 »
Fajne te zapowiedzi, ale ...jest coraz drożej, czarno to widzę i ograniczam komiksowe zakupy do minimum albo całkiem zrezygnuję z kupowania. Przed wojną życie stawało się coraz trudniejsze w naszym dziwnym kraju a teraz przez tych pierdolonych ruskich to za chwilę może zacząć się walka o przetrwanie. Ciężkie czasy nastały, niepewność jutra i te miliony uciekających i cierpiących ludzi przez psychopatę sprawia że ciężko mi się skupić na rozrywce. Sorry za offtop, pozdro .

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #656 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 21:31:53 »
Na chwilę obecna obsuwy w wydawaniu komiksów to naprawdę najmniejszy problem...

IĆ STOND bo chyba nie rozumiesz koncepcji hadkorowego fora dyskusyjnego o komiksach, jakim stał się SPEC :)

I co? Serio znajdą się ludzie, co tyle będą chcieli płacić za półdubla jakim będzie ten Daredevil 1 Waida. Jak w przypadku Punishera MK 1 - dziękuję, postoję. To nie jest 14 zł i tyle na pewno nie zapłacę. Będę zbierał od 2 tomu.

Wojna Korpusu Sinestro, teraz, po 3 latach od Blackest Night, w sytuacji Kryzysu, to kompletna strata papieru. Gdyby dali Brightest Day brałbym. A tak, to niech sobie naiwnych szukają na drogiego dubla po kolekcji.

Z Thorem Straczyńskiego się wycwanili. Niestety te 500 stron to raczej kupię, mimo, że 6 zeszytów to duble po Kolekcji. :/ Tylko się upewniam, że ten komiks, to dają bez Oblężenia?

Jest nieźle - po kwietniu z 9 pozycjami na mojej liście zakupów, ten maj/czerwiec to tylko 5 pozycji. Portfel podziękuje, będę mógł więcej kupić w antykwariatach i na bazarze. :)

No ale szacunek dla Egmontu, że idzie w coraz grubsze i kompletniejsze wydania.

Ja to widzę w ten sposób, że raczej jest do tego zmuszany przez konkurencję. Bo uboższe wydanie niż Kolekcyjne niewiele osób by kupiło.
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Marzec 2022, 21:36:27 wysłana przez Bazyliszek »

Offline donT

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #657 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 21:37:40 »
Ty zawsze znajdziesz powod (kolejny glupszy niz poprzedni), zeby dosrac Egmontowi, co nie?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #658 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 21:43:37 »
@UP
Powiedz mi, co jest nielogicznego w tym, że nie chcę płacić 80 zł za komiks, którego większą połowę już mam w lepszym wydaniu? Albo, że krytykuję wydawnictwo, które 3 lata temu wydało sam 2 tom sag Johnsa -"Najczarniejszą Noc" i zarzekało się, że więcej nie wyda? Ale teraz wraca do 1 tomu, bo konkurencja.

Narzekam tylko na klejenie zeszytów zdublowanych z premierowymi. Niech wydadzą to w cieńszych trejdach, jak Daredevil Millera 1 lub Kapitan Ameryka Brubakera 1. Bo na duble cennego papieru szkoda.

Offline Red Fury

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #659 dnia: Cz, 10 Marzec 2022, 21:51:04 »
 

Tyle czekałem na DD Waida to teraz nie odpuszczę.

Ale cena w porównaniu do zawartości masakra. :'( :'(

Cóż trzeba będzie poszukać gdzie najtaniej...

It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.