Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496804 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 15:45:45 »
Omniaka Seven Soldiers of Victory sprzedałem po przeczytaniu, bo o ile dla Morrisona mam kredyt zaufania, to w tym wypadku zupełnie rozminął się z moimi oczekiwaniami. Dramatyczna sinusoida poziomu opowieści - tylko 2 postaci wzbudzały jako takie zainteresowanie. I z tego co pamiętam - rysownicy też różni.

Ale to dzięki tej lekturze odkryłem Zatannę i zdążyłem dorwać Zatannę by Dini, przy której bawiłem się przednio.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Komediant

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 16:18:59 »
I z tego co pamiętam - rysownicy też różni.


Rysunkowo jest różnie stylistycznie, ale jakościowo bardzo dobrze, odstają tylko dość nijakie numery z Mister Miraclem. Zeszyty Ryana Sooka i JH Williamsa III wyglądają rewelacyjnie.

Offline Random_Hero

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 19:14:46 »
Ja sobie Seven Soldiers, a tym bardziej Invisibles odpuszczę. Do Morissona podchodzę z rezerwą, gdyż często nie podchodził mi jego styl. Ostatnio napaliłem się na Animal Man, a po przeczytaniu miałem mieszane uczucia. Za to All Star Superman, We3 czy też jego run w Batmanie jak najbardziej polecam.

Offline Xmen

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 19:25:39 »
Na cenę seven soldiers nie ma co narzekać, lepiej odpuścić i nie ma nawet czego żałować.
A flash? Kogo interesuje flash?
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 20:13:02 »
A flash? Kogo interesuje flash?
Akurat końcówka Flasha jest świetna i każdemu polecam sprawdzić run Williamson. Historia może jest trochę rozciągnięta, ale świetnie przybliża postać Barryego dla osób, które tego bohatera nie znały.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 20:20:43 »
@UP
No to do tego nadaje się też Flash Rebirth Johnsa. Tez przybliża bogatą historię postaci, plus są niezłe dodatki objaśniające co i jak.

Offline vision2001

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:06:53 »
Dla tych niezdecydowanych, wahających się, czy nawet niechcących wejść w Seven Soldiers, to ja tylko napiszę od siebie, że oczywiście, ten autor ma "swój świat" i odjazdy, kilka rzeczy z jego twórczości może nie podejść (u mnie Doom Patrol, Animal Man), ale wiele rzeczy mi się nawet bardzo podobało (wspomiane WE3, JLA: Earth 2, X-Men, czy All-Star), a miałem też okazję przeczytania (niestety) tylko wyrywkowo niektórych zeszytów (m.in. Bulleteer) i bardzo mi się to podobało. Nie wiem jak są napisane wszystkie linie wydawnicze zebrane w tym tomie, ale mam nadzieję, że gdy przeczytam całość to ten tytuł wpisze się właśnie w listę świetnych rzeczy: WE3, JLA: Earth 2,  All-Star, X-Men, no i 7 Soldiers :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Listopad 2021, 21:18:40 wysłana przez vision2001 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:22:11 »
Na cenę seven soldiers nie ma co narzekać, lepiej odpuścić i nie ma nawet czego żałować.
A flash? Kogo interesuje flash?
Mnie
Twój komiks jest lepszy niż mój

Damien

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:36:29 »
Bo umowa z DC nakazuje prawdopodobnie Egmontowi ciągnąc tą serię, bez względu na wyniki sprzedaży. W innym wypadku chyba by już to dawno położyli, jak Aquamana GL i WW.

Bez sensu. Flash w kinach dopiero zadebiutuje, a Aquaman i WW już mieli filmy, więc teoretyczne ich opłacałoby się promować. Widocznie Flash wkupił się w łaski czytelników. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Offline Toranga

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:41:58 »
Dla tych niezdecydowanych, wahających się, czy nawet niechcących wejść w Seven Soldiers, to ja tylko napiszę od siebie, że oczywiście, ten autor ma "swój świat" i odjazdy, kilka rzeczy z jego twórczości może nie podejść (u mnie Doom Patrol, Animal Man), ale wiele rzeczy mi się nawet bardzo podobało (wspomiane WE3, JLA: Earth 2, X-Men, czy All-Star), a miałem też okazję przeczytania (niestety) tylko wyrywkowo niektórych zeszytów (m.in. Bulleteer) i bardzo mi się to podobało. Nie wiem jak są napisane wszystkie linie wydawnicze zebrane w tym tomie, ale mam nadzieję, że gdy przeczytam całość to ten tytuł wpisze się właśnie w listę świetnych rzeczy: WE3, JLA: Earth 2,  All-Star, X-Men, no i 7 Soldiers :)

No tak, zapomniałem o JLA: Earth 2, a to tez świetny Morrison. A co łączy ten komiks z We3, New X-Men, All Star Superman czy Flex Mentallo?
Wszystkie stworzył Grant w duecie z Frankiem Quitely - jak dla mnie najlepszy duet komiksowy ever!!!

PS Ich wspólny zeszyt z Multiversity też jest genialny.

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:50:58 »
Bez sensu. Flash w kinach dopiero zadebiutuje, a Aquaman i WW już mieli filmy, więc teoretyczne ich opłacałoby się promować. Widocznie Flash wkupił się w łaski czytelników. Innego wytłumaczenia nie widzę.
Przecież oni tego Flasha skasowali razem z innym tytułami przez 9 miesięcy go nie wydawali.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 22:35:06 »
Armada, LL, Blueberry i Siostry Niezapominajki dla rysunków Barbucciego.
Później pewnie Abe.

Offline PJP

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 23:23:00 »
Czwórka z Baker Street. Treser kanarków. Tom 9 - bardzo przyjemna seria 8)

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 23:29:43 »
Przecież oni tego Flasha skasowali razem z innym tytułami przez 9 miesięcy go nie wydawali.
Dokładnie! Dopiero jęki, prośby, krytyka i narzekania czytelników „zmiękczyły” Egmont, który postanowił ten komiks dokończyć. I całe szczęście, bo Flash to jeden z niewielu supków, których czytam i oglądam.

Online Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 08:27:14 »
Jak dla mnie w styczniu wybór jest prosty - na ten moment biorę tylko "Seven Soldiers". Natomiast objętościowo to będzie jak kilka normalnych tomów, więc może to i dobrze, że trafi na spokojniejszy miesiąc.

Egmont chyba po pierwszym "omnibusie" zweryfikował nakład. To jest podobna sytuacja jak z serią Batman Noir, gdzie pierwsze tomy też były tańsze a do tej pory można kupić, a drugie już droższe przy niższym nakładzie.
Możliwe, że pierwszy nakład rzucą mniejszy niż "Animal Mana", tylko, że to raczej i tak nie ma być nic limitowanego, tylko kolejny tom Vertigo-podobny, więc o brak ewentualnych dodruków chyba nie ma się co martwić.

Ale swoją drogą - ciekawe, ile stron hejtu już by się wylało, gdyby to była zapowiedź Muchy, a nie Egmontu.