Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500868 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3450 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 06:52:10 »
czy tylko ja odnoszę wrażenie że odcinkowy serial Egmontu na YT to reklama tego co się nie sprzedaje i nowości?
A czym ma być innym? Oglądałem sporo spotkań online z innymi wydawcami komiksowymi (np. na kanałach Róbmy Dobrze, czy Sylwek) i to zawsze wygląda jak reklama, możesz sam sprawdzić. Dlaczego od razu założenie że się nie sprzedaje? Jakby tak było to by reklamowali cały czas Power Rangers. Tu chodzi o przedstawienie swojej oferty wydawniczej.

I co innego miałby pan Kołodziejczak przedstawiać? Zapowiedzi na kolejny rok (które jak widać nieraz się pojawią)? Od tego są spotkania na festiwalach. Zresztą w kilku odcinka pan Kołodziejczak odszedł od formuły prezentowania oferty komiksowej.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3451 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 13:02:02 »
@UP
I właśnie te odcinki były najciekawsze. Znaczy dla śmiechu, bo historyczne filmiki o tym jak Egmont sam zbudował polski rynek komiksowy przechodząc z 2 komiksów miesięcznie do kilkudziesięciu jest oczywiście bajeczką. Taka alternatywna historia polskiego komiksu wg TK. Nie mówię, że to jest dobre, ale zawsze JAKIEŚ. I można się dobrze bawić, jak właśnie przy tym odcinku o magazynie "Świat komiksu".

A takie "standardowe" odcinki to zwykła sztampa do przeziewania. Tak - Egmont wydał dużo komiksów, bardzo fajnie, czekam na oklaski jacy jesteśmy super. Nuda.

Zgadzam się z @O. - to są teraz głównie reklamówki a nie materiały do polemiki, dowiedzenia się czegoś nowego czy też wyjaśnieniem nurtujących kwestii.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3452 dnia: So, 10 Grudzień 2022, 11:00:48 »

Offline O.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3453 dnia: Nd, 11 Grudzień 2022, 23:33:47 »
Dlaczego od razu założenie że się nie sprzedaje?
bo np taka "Kenia" zalega wszędzie więc albo nakład jest za duży albo się nie sprzedaje

I co innego miałby pan Kołodziejczak przedstawiać?
naprawdę można pokazać sporo fajnych rzeczy związanych tylko pośrednio z ofertą wydawniczą. Przecież na pewno sam posiada kolekcję komiksów, poznał autorów, rysowników, wydawców. Wiele widział, czytał etc. To powoli staje się nudne jak wyjeżdża taki "Clifton" albo inna "Filipina Lomar"

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3454 dnia: Nd, 11 Grudzień 2022, 23:55:21 »
Ale to przecież jest kanał Egmontu a nie TK czyli należy się spodziewać reklamy produktów Egmontu a nie opowieści i wspominków z biblioteczki TK.
Których to opowieści i wspominków skądinąd z chęcią bym posłuchał. I to nie tylko na temat komiksów, ale np. może również jakieś soczyste historie z czasów MiM. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Xmen

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3455 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 00:15:07 »
To nic innego jak reklama oferty egmontu i tak należy traktować te filmiki, trudno żeby TK na kanale egmontu opowiadał historie ze swojego życia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Grudzień 2022, 00:16:43 wysłana przez Xmen »
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3456 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 05:04:20 »
bo np taka "Kenia" zalega wszędzie więc albo nakład jest za duży albo się nie sprzedaje
To, że nakład się nie wyprzedał, nie znaczy, że się nie sprzedaje. To nie jest Batman. I jakby się nie sprzedawało to by nie zapowiadali kolejnego komiksy LEO na przyszły rok, a przecież w poprzednim filmie jest potwierdzenie kontynuacji świata Aldebarana. Egmont ma dużo większe nakłady niż mniejsi wydawcy stąd może złudne wrażenie, że się nie sprzedaje. Jakby totalnie się nie sprzedawały te komiksy, to by podzieliły los Power Rangers czy komiksów z DC Odrodzenie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Grudzień 2022, 05:05:53 wysłana przez michał81 »

Offline GoNzO

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3457 dnia: Śr, 14 Grudzień 2022, 15:06:09 »
Dostałem dzisiaj pakiet Millenium z taniej książki. Ależ niskiej jakości są te slipcase'y, cienka tekturka.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3458 dnia: So, 17 Grudzień 2022, 10:11:42 »

Offline radioblackmetal

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3459 dnia: So, 17 Grudzień 2022, 12:02:17 »
Dziś o planszówkach. O komiksach tylko symbolicznie wspomniane.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Martin Eden

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3460 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 17:12:58 »
Na fali mojego powrotnego sentymentu do Watchmen i korzystając ze zniżki -38% na Gildii, zakupiłem powiększone wydanie Strażników.

Komiks w tym formacie prezentuje się kapitalnie! Rysunki zyskują nowe detale, nową siłę rażenia.

Przyznam, że bałem się trochę nowej edycji pod względem retuszu kolorystycznego, ale człowiek przestaje na to zwracać uwagę. Oczywiście dalej pewne uproszczenia dokonywane przy reedycjach nie przestaną mnie drażnić (jak np. kiedy Komediant wylatuje przez okno, w starej wersji widać, w których oknach palą się światła - w nowej wersji wszystko jest zrównane do tej samej czerwieni. Dla mnie to wyrugowanie pewnego wysiłku autora), ale akurat w przypadki Watchmen te rzeczy nie denerwują tak bardzo, a pozostałe aspekty wyprowadzają ocenę na plus.

Do tego wszystkiego bardzo wysoka jakość wydania i w tym przypadku bez wątpliwości mogę powiedzieć: ETZ - Egmont to złoto!

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3461 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 17:17:14 »
higgins sam się wyrugował bo kolorował obie wersje

Offline Martin Eden

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3462 dnia: Nd, 18 Grudzień 2022, 17:22:26 »
Wow, dzięki za to wyjaśnienie.
Czyli zdecydował się pogasić światła :)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3463 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 18:31:55 »
Otwieram paczkę z ostatnimi komiksami w tym roku i wkurzam się strasznie. Dlaczego kolejne tomy Avengersów i Spider-Mana są takie cieniutkie? A cena to 50 zł za te kilka karteczek? Dlaczego nie zrobiono tomów podwójnych? Znowu robieni jesteśmy na kasę. ETZ.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3464 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 18:46:04 »
ETZ.
Racja. Jak ktoś rozwinął wcześniej „Egmont To Złoto”.