Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496879 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline daviddaniel

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3150 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 18:37:15 »
Rozumiem, że Pan Grzmichuj z premierami francuskimi, niemieckimi, hiszpańskim, japońskimi i pozostałymi też zapoznaje się w dniu ich premiery w pierwotnym języku!

Musi w końcu być konsekwentnym i być na bieżąco bez zbędnej zwłoki.

Szkoda że ja mogę tylko po polsku, angielsku i niemiecku. Czuję się trochę ograniczony. Tyle mi umyka z tyloma tytułami jestem w zwłoce. ;/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3151 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 18:44:34 »
Pan Grzmichuj jakby był takim kozakiem to by oglądał filmy po angielsku w ogóle bez napisów zamiast włączać angielski. Może tabliczkę mnożenia również umie tylko wtedy kiedy ma ściągę pod ręką, skoro porównuje te dwie umiejętności do siebie.

Offline Crono

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3152 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 18:46:41 »
Gdzie wy byliście kiedy cały internet huczał od HoX/PoX? Mieliście interent?
Nie pamiętam gdzie wtedy byłem, ale pamiętam że starałem się nic nie czytać na ten temat, żeby nie psuć sobie zabawy jak ten komiks wyjdzie po polsku.
A internet miałem, podejrzewam że o wiele szybszy niż spora część osób która pisała o tych komiksach jak wychodziły w USA.
Czytałem kiedyś Uncanny X-Men oraz All New X-Men Bendisa na bieżąco w zeszytach. Nie powiem, początkowo fun był lepszy niż czytanie trejdów kilka miesięcy/lat po premierze, ale to głównie wynikało z tego że miałem spore oczekiwania co do tych serii a i chciałem poczuć się jak dzieciak który co miesiąc biegał do kiosku po nowy komiks, tym bardziej że z czasem zapowiedzi czy okładki nie miały nic wspólnego z tym co otrzymywaliśmy (serio, tak było). Ale po czasie zrobiło się normalnie (nie mówiąc o tym że kupowanie zeszytówek na bieżąco było droższe niż TPB po polsku). Ale żeby pisać o zaścianku świata... Trochę pojechałeś.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3153 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 18:56:24 »
On w ogóle grzmi jak chuj.

Offline kierpic

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3154 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 19:18:26 »
On w ogóle grzmi jak chuj.
Nie "grzmi", tylko "brzmi" ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3155 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 19:19:49 »
I nie jak chuj tylko jak luj.

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3156 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 19:56:38 »
On w ogóle grzmi jak chuj.

Podobnie sobie pomyślałem tylko raczej jako CH... co grzmi. I niech sobie czyta po angielsku i dwa dni przed premierą, albo pogada z jakimś scenarzysta lub redaktorem i mu zdradza plany na dwa lata w przód - ale będzie wtedy prestiż co nie, Panie Grzmisiusiaku?

To już chyba wolę trolla Bazyla bo przynajmniej nikogo nie obraża...

Offline O.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3157 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 21:06:06 »
W świecie, w którym jak sam przyznałeś czytanie po angielsku to podstawa, jak chodzenie zanim się zacznie biegać.
ja tam nie wiem ale wychowałem się na pierwszej czytance z Leninem i Świecie Młodych

Offline starcek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3158 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 22:23:20 »
Idźcie w cholerę - tyle lat rosyjski zakuwałem, a teraz mnie odcięli od tamtejszego rynku. Nigdy tego nie nadrobię i już nigdy nie będę na czasie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3159 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 22:42:53 »
CAŁY, jeszcze raz powtarzam CAŁY, zebrany przeze mnie Marvel NOW (ok. 50 tomów) stoi na mojej półce nieprzeczytany, a częściowo nawet nierozfoliowany i nawet nie wiem kiedy (za ile lat???) się za to wezmę.
Obecnie jestem na etapie ogarniania całego DC Odrodzenie, które debiutowało u nas cztery lata temu. Moja opinia na temat poszczególnych tomów już wkrótce na forum. Będzie okazja do "wyśmiania"  ;D

Ja Marvel NOW kiedyś przy okazji wywiozłem do rodziców i tam stoi w zamkniętej szafce, nie wiem kiedy się za niego zabiorę ;) (może jakaś rywalizacja? ;) ). Choć ja na bieżąco trochę czytałem - Wolverine'a i X-menów, ze 2 pierwsze tomy innych X serii, Ms Marvel i trochę Deadpoola.

Serio aż tyle? :o Z ciekawości co bierzesz? Ja raptem 4 pozycje z czego tylko Epic Spidera na 100%.

Widzę wybredny jesteś ;) Ja biorę na premierę na bank 7 pozycji (Venom 3, Niewidzialni 2, Czarny Młot, Miki Trondheima, Sknerus, FF Hickmana, Cap Brubakera), a z 5 na ew. później odkładam (m.in. Epic Spidera, Garfield, Star Trek).

 

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3160 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 07:47:03 »
może jakaś rywalizacja? ;)
O nie, nie, nie! Z pewnością przegram z kretesem  :P

FF Hickmana
Ten tytuł poszedł u mnie w odstawkę w ramach cięcia kosztów  :(. U mnie w grudniu naprawdę spokojnie: Epic Spidera musowo, a w dalszej kolejności najnowszy Cap, Sandman i X-Men.

Ciągle zastanawiam się nad Lonesome. Ostatnio zrobiłem zdjęcia wcześniejszych tomów z zamiarem ich wystawienia na OLX, a tu nagle Egmont dowalił 3. tom. Jeszcze nie czytałem tej serii i nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć. Ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z lektury?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3161 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 07:48:15 »
Ciągle zastanawiam się nad Lonesome. Ostatnio zrobiłem zdjęcia wcześniejszych tomów z zamiarem ich wystawienia na OLX, a tu nagle Egmont dowalił 3. tom. Jeszcze nie czytałem tej serii i nie wiem czy jest sens dalej to ciągnąć. Ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z lektury?

To może jednak przeczytaj przed wystawieniem na OLX ;)

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3162 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 08:06:41 »
To może jednak przeczytaj przed wystawieniem na OLX ;)
Od dawien dawna pragnę mieć taką supermoc, żebym mógł zakrzywiać czas i wydłużać go w nieskończoność. Iluż rzeczy bym wtedy dokonał i ileż spraw bym załatwił  8). Ale pomimo moich usilnych prób zagęszczania wysiłku w jednostce czasu wciąż mam zaległości praktycznie na wszystkich polach eksploatacji  :P. No nie ogarniam tej kuwety  ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3163 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 08:13:35 »
Od dawien dawna pragnę mieć taką supermoc, żebym mógł zakrzywiać czas i wydłużać go w nieskończoność. Iluż rzeczy bym wtedy dokonał i ileż spraw bym załatwił  8). Ale pomimo moich usilnych prób zagęszczania wysiłku w jednostce czasu wciąż mam zaległości praktycznie na wszystkich polach eksploatacji  :P. No nie ogarniam tej kuwety  ;)

Ja to kumam, bo sam mam mnóstwo nieprzeczytanych rzeczy, ale to są dwa cienkie tomiki, godzina czytania :) Zmierzam do tego, że możesz różne opinie od ludzi przeczytać i wcale nie muszą być zgodne z twoim gustem. A dziwne by było kupienie komiksu tylko po to, żeby sprzedać (raczej ze stratą), bez przeczytania nawet. Ale to tylko moja opinia, nie traktuj tego jako krytyki.

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #3164 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 08:22:41 »
W sumie to masz rację. Zachęciłeś i zmobilizowałeś  :). Ogarnę główną serię Blueberry'ego i zanim wezmę się za Młodość pyknę sobie te dwa tomy Lonesome. A co!  8)