Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496824 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2970 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 13:54:27 »
Przeglądałem sobie te epic od Marvela i bardzo fajnie układa się Daredevil po Millerze - niemal już kompletnie idzie aż do końca vol.1. Są tam jakieś rzeczy warte czytania pomiędzy Millerem, a Diabłem Strużem? Bo może to będzie kolejny epic jak się Daredevil tak dobrze sprzedaje?

3 tom Millera kończy się na zeszycie 191, Odrodzony to zeszyty 237-233 a 12 epic zaczyna się od zeszytu 234 czyli od razu po Odrodzonym i leci już niemal po kolei (brakuje tylko 17 epicu, czyli zeszytów 312-318) do końca vol.1 (bo 21 epic dochodzi do 380 zeszytu czyli ostatniego zeszytu vol.1).

Myślicie, że jest szansa na te epici?

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2971 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:23:21 »
Ultimate X-Men 5 przeskoczył z września na październik ? Na gildii niby dostępność za 3dni, a na stronie egmontu widzę, że znalazł się bez daty premiery w rubryce październikowej ???

Tak, będzie obsuwa UXM5 i Wolverine&Elektra.

Online Kandor

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2972 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:35:41 »
Po świetnych zapowiedziach w ramach klasyki Marvela (Spider man Straczyńskiego, She Hulk Byrne'a, Tajna Inwazja i Moon Knight Bendisa, Marvel Zombies) zastanawiam się czy nie sprzedać wszystkich Marvelowych kolekcji. I tak na razie z Marvelem jestem na bakier i zanim zacznę go ogarniać to podejrzewam, że Egmont albo Mucha zdążą wydać najbardziej interesujące mnie serie.
Możesz MI je sprzedać - zapraszam na giełdę - chętnie się zapoznam z ofertą :-)

Online Kandor

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2973 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:39:45 »
Okładka pochodzi z tego wydania - https://www.atomcomics.pl/pl/p/SENSATIONAL-SHE-HULK-BY-BYRNE-OMNIBUS-HC/139894
Czyli Omnibus z 752 str.

Chyba zgłoszę się do Milionerów i moja rozmowa z Urbańskim będzie wyglądała mniej więcej tak:
"To na co planujesz wydać pieniądze, jeśli wygrasz milion?"
"Na nowości zapowiedziane przez Egmont na MFKiG."
"Bardzo ciekawa pasja! Coś jeszcze chodzi Ci po głowie?"
"Na nic więcej mi nie starczy"
 :(
REGAŁY + MIEJSCE na te regały. Pewnie nieprzypadkowo najnowszy zwycięzca milionerów od razu kupił mieszkanie :-) Ja kupuję nowe rzeczy a teraz muszę kallaxa skołować (25 ścianek) na dobry początek.

Offline U.F.O

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2974 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:41:12 »
Tak, będzie obsuwa UXM5 i Wolverine&Elektra.
Fajnie, fajnie, dzięki za potwierdzenie ;)

Online Kandor

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2975 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:42:32 »
A właśnie. Ktoś wie, czy będzie to pełna seria Sensational She-Hulk czy z dziurami - ograniczona tylko do Byrne'a? Mam nadzieję, że dadzą całość.
Kto ma wiedzieć? Ktoś z Egmontu, ale nie* Kołodziejczak. Seria pełna to ta z "Epic collection: she Hulk" vol. 3 (to pierwszy tom w zasadzie) i w maju wydadzą do 30-go numeru serii sensational s:hulk. Ale moze pojadą tylko Byrnem. Epica mam, powoli czytam :-) No, lecę do pracy ;-)(*chociaż...nikt go o to nie pytał a czasem pan Tomasz potrafi zaskoczyć gdy okazuje się że ZNA/PAMIĘTA jakiejś szczegóły ;-))
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Wrzesień 2022, 15:59:33 wysłana przez Kandor »

Online Kandor

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2976 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:45:55 »
To zróbcie mi jeszcze elaboraty na temat wymowy Constantine, mam to wymawiać jak amerykanie czy jak brytyjczycy? Wszak to amerykańska postać, z amerykańskich komiksów i filmów, ale stworzył ją brytyjczyk.
To samo z Shang-Chi bo po filmie nagle wszyscy wymawiają to źle, nawet twórcy postaci.
Proste: przy serialu Sandman: KONSTANTAJN bo tak tam zaczęli mówić. W reszcie projektów: KONSTANTI/YN (HMM..Konstancin? ;-)) w NOWYM FILMIE z Keanu - tak jak tam sobie zażyczą (pewnie Konstanti/yn jak do tej pory). Czytając komiksy - jak sobie w duszy zażyczysz? Hulk - mówicie jak wam wygodnie, jak tylko TAK chciałem "zagadać" i "troszkę" żałuję ;-P Co do Shang-Chi to masakra, bo w samolocie bohater wyraźnie wymawia swoje imię i brzmi to tak, jakby wymawiała je osoba na codzien mówiąca po chińsku (np. akcent podobny jak przy chińskim "tak", które ja słyszę zwykle jako "szy").  Praktycznie nigdzie w filmie już nie uświadczymy tej wymowy lub tak rzadko, że jest to niezauważalne :-) Nawet teraz na 100 procent nie jestem pewien czy aktor POWINIEN tak to wymawiać - w końcu to fikcyjna postać z dość starego amerykańskiego komiksu, prawda? :-)
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Wrzesień 2022, 16:40:07 wysłana przez Kandor »

Offline Brzon

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2977 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 18:04:32 »
Przeglądałem sobie te epic od Marvela i bardzo fajnie układa się Daredevil po Millerze - niemal już kompletnie idzie aż do końca vol.1. Są tam jakieś rzeczy warte czytania pomiędzy Millerem, a Diabłem Strużem? Bo może to będzie kolejny epic jak się Daredevil tak dobrze sprzedaje?

3 tom Millera kończy się na zeszycie 191, Odrodzony to zeszyty 237-233 a 12 epic zaczyna się od zeszytu 234 czyli od razu po Odrodzonym i leci już niemal po kolei (brakuje tylko 17 epicu, czyli zeszytów 312-318) do końca vol.1 (bo 21 epic dochodzi do 380 zeszytu czyli ostatniego zeszytu vol.1).

Myślicie, że jest szansa na te epici?
Myślę, że szansa jest, ale chyba dopiero w 2024 r. przy okazji premiery serialu Daredevil Born Again.
Cały czas się zastanaweiam, czy czytać po angielsku czy jednak poczekać jeszcze :-[

Offline andy13

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2978 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 22:28:10 »
Chyba zgłoszę się do Milionerów i moja rozmowa z Urbańskim będzie wyglądała mniej więcej tak:
"To na co planujesz wydać pieniądze, jeśli wygrasz milion?"
"Na nowości zapowiedziane przez Egmont na MFKiG."
"Bardzo ciekawa pasja! Coś jeszcze chodzi Ci po głowie?"
"Na nic więcej mi nie starczy"
"To na co planujesz wydać pieniądze, jeśli wygrasz milion?"
"Na kilka nowości zapowiedzianych przez Egmont na MFKiG."
"A resztę?"
"Resztę kupię za oszczędności" :)

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2979 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 13:31:47 »
Jeżeli te Egmontowi prezentacje na tych targach będą wygląda tak jak teraz a ludzie czekają tzn. tak mi się wydaje na Marvele i DC (skoro są na końcu) i robione są na "sztukę" to coś im się frekwencja zmniejszy. Coraz gorzej to wygląda.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xardas

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2980 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:00:32 »
Jeżeli te Egmontowi prezentacje na tych targach będą wygląda tak jak teraz a ludzie czekają tzn. tak mi się wydaje na Marvele i DC (skoro są na końcu) i robione są na "sztukę" to coś im się frekwencja zmniejszy. Coraz gorzej to wygląda.
Jak dla mnie to TK (albo ogólnie cały Egmont) skupia się od jakiegoś czasu bardziej na segmencie komiksu dziecięcego. Chyba na MFKiG TK się najdłużej rozgadał nad tym działem. Do tego wypowiedziane z zawodem, gdy ludzie zaczęli klaskać na widok ogłoszenia czegoś z Marvela czy DC pod koniec: "dlaczego nikt na komiksy dla dzieci nie bije brawa?" zdaje się to potwierdzać ;).

Offline Dracos

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2981 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:06:08 »
"dlaczego nikt na komiksy dla dzieci nie bije brawa?" zdaje się to potwierdzać ;).

Ta albo po prostu takie prezentacje są średnio interesujące dla dzieci dla tego też ich nie ma na audytorium, a ta rzesza brodatych panów w wieku od 20 - 60+ bije brawo na widok tego co lubi, a nie tego co będą kupować dziecku.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2982 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:35:04 »
No to niech TK zrobi prezentację komiksów dziecięcych dla dzieci. Wymaganie od ludzi w jego wieku, by cieszyli się z Lili i Puta czy innych tytułów dla małoletnich jest naprawdę niepoważne. Np. mnie osobiście interesują tylko Kaczki, Marvel/DC i żeby wreszcie 96 tomów głównej serii Lucky Luke'a wyszło po polsku i było dostępne. Nic więcej. A tu mija ponad 10 lat od rozpoczęcia Brązowej Ery komiksu w Polsce, a TK dalej grymasi na superhero, bo on sam uważa, że wie lepiej co ludzie powinni czytać. Jednocześnie Egmont Polska sporo zarabia na szerokiej ofercie komiksów bohaterskich, więc nie można znowu na siłę ograniczać tych tytułów i wpychać ludziom np. Fantasy Komiks. Ehhh - naprawdę czasem trudno zrozumieć taką postawę wielkiego naczelnego.

A rodzice dzieci którzy kupują im te dziecięce komiksy, to też nie mogą klaskać przy prezentacji, bo albo siedzą w domu z dziećmi, albo chodzą po targach, bo stoiska dla dzieci są bardziej interesujące, niż półtoragodzinna prelekcja robiona i kierowana dla dorosłych.

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2983 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:39:42 »
Ja tam się cieszę z zapowiedzi kolejnego Lila i Puta. Bardziej niż z tych zapowiedzi marvelowych.

Widzę, że niektóre osoby nie ogarniają. Prezentacja jest przeznaczona dla dorosłych, aby wiedzieli co mogą kupić swoim pociechą, bo dzieci prędzej znudzi takie suche gadanie i zawsze dorośli mogą obejrzeć ją później na spokojnie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:43:51 wysłana przez michał81 »

Offline plast

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2984 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 15:28:38 »
Też wolę zapowiedź kolejnego Lila i Puta czy Kajka i Kokosza względnie Kajka i Koka albo Kaczek niż kolejne cośtamcośtam superbohaterskiego.

Zdecydowania większość pozycji superbohaterskich to dla mnie meh, nuda, target max 15. letniego czytelnika. Jedynie nieliczne pozycje jak np. Sandman czy Sin City są dla mnie spoko.

Oczywiście szanuję inne spojrzenie, ale obrażanie się za to jak TK podchodzi do tematu tudzież wrzucanie pozycji superbohaterskich w kategorie "dla dorosłych" a Kaczek czy Lila, Puta, Kajka i Kokosza w kategorie "dla dzieci" jest dosyć zabawne w tym kontekście.