Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 499820 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1635 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 07:24:48 »
Hehe, TK nawet nawiązał do czyjegoś zakłamywania testowych rzutów kolekcji i jak ten ktoś dołożył pracy Hachette w zliczaniu wyników ;D

A może po prostu jest zły, że przez te 10 lat wyszło tyle tych Komiksowych Kolekcji i dalej chociaż jedna jest obecna na naszym rynku? I że konkurencja odbiera Egmontowi klientów i kasę? Ja bym tak to widział w kontekście żartu "Po co ci inni wydawcy wypuszczają aż tyle komiksów? No po co?" Zresztą - czy Egmont wydawałby jakieś własne Conany, gdyby nie było Kolekcji Savage Sword??

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1636 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 07:50:08 »
Zresztą - czy Egmont wydawałby jakieś własne Conany, gdyby nie było Kolekcji Savage Sword??
Zapominasz, że Egmont wydawał Conana, kiedy ty nawet nie wiedziałeś o czymś takim jak kolekcje. Patrząc jak wracają do wznawiania komiksów, które kiedyś wydawali to było pewne, że także Conan się pojawi się w jego ofercie. Przy czym Egmontowi widać bardziej opłaca się wydawać dalej Conana pomimo zawirowań licencyjnych, a kolekcja nie dostała kontynuacji, pomimo jej kontynuowania na zachodzie.

Zresztą z tego co się dowiedziałem na KW to nie będzie ostatni tytuł jaki wróci do oferty Egmontu, po kilkunastu latach przerwy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Maj 2022, 09:12:56 wysłana przez michał81 »

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1637 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:33:09 »
Zwrócę uwagę, że Kołodziejczak był również pytany, czy na fali nostalgii do TM-Semic dostaniemy także Supermana z tego okresu. I odpowiedź rozumiałbym jako potwierdzenie, tyle że nie wcześniej niż w przyszłym roku. Obstawiam rozpoczęcie wydawania od bardziej znanego wydarzenia, podobnie jak z Batmanem, czyli w tym przypadku byłoby to Death + Funeral + Reign + Return.
Batman returns
his books to the library

Offline stachel

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1638 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:43:19 »


A może po prostu jest zły, że przez te 10 lat wyszło tyle tych Komiksowych Kolekcji i dalej chociaż jedna jest obecna na naszym rynku? I że konkurencja odbiera Egmontowi klientów i kasę? Ja bym tak to widział w kontekście żartu "Po co ci inni wydawcy wypuszczają aż tyle komiksów? No po co?"

To nie był żart. Firmy budują swój know-how latami i tworzą modele sprzedażowe tak, aby na tym nie stracić. To nie jest @Bazyliszek jakaś super tajna wiedza ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1639 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 10:40:58 »
@UP
I know.
Napisałem to w ironicznym stylu, tak jak TK sobie podśmiechiwał z tego, że z obszarów testowych komiksy idą w resztę Polski. No idą, bo czemu nie? Na Targach w Strefie Komiksowej można kupić większość tomów testu Spider-Mana i co w tym złego?

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1640 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 11:06:12 »
Zwrócę uwagę, że Kołodziejczak był również pytany, czy na fali nostalgii do TM-Semic dostaniemy także Supermana z tego okresu. I odpowiedź rozumiałbym jako potwierdzenie, tyle że nie wcześniej niż w przyszłym roku. Obstawiam rozpoczęcie wydawania od bardziej znanego wydarzenia, podobnie jak z Batmanem, czyli w tym przypadku byłoby to Death + Funeral + Reign + Return.

Było by bajecznie :)

Offline Fanatyk_2004

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1641 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 11:09:39 »
Było by bajecznie :)

Byłoby cudownie 🤙👌🤝👏

Offline celtic

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1642 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 16:35:00 »
Zapominasz, że Egmont wydawał Conana, kiedy ty nawet nie wiedziałeś o czymś takim jak kolekcje. Patrząc jak wracają do wznawiania komiksów, które kiedyś wydawali to było pewne, że także Conan się pojawi się w jego ofercie. Przy czym Egmontowi widać bardziej opłaca się wydawać dalej Conana pomimo zawirowań licencyjnych, a kolekcja nie dostała kontynuacji, pomimo jej kontynuowania na zachodzie.

Zresztą z tego co się dowiedziałem na KW to nie będzie ostatni tytuł jaki wróci do oferty Egmontu, po kilkunastu latach przerwy.

Czyżby TRANSFORMERS???
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1643 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 16:39:44 »
Czyżby TRANSFORMERS???

A kiedy Egmont wydawał Transformers?

Offline celtic

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1644 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 16:53:02 »
A kiedy Egmont wydawał Transformers?

W 2003
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1645 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 16:55:07 »
W 2003

Faktycznie, było coś takiego, zupełnie o tym zapomniałem.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1646 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 17:47:27 »
Po dłuższej przerwie na alledrogo aż 2 komplety Cygana przypadek ?!

Prywatnie nie pogniewam się za Pieśń strzyg  ;) ;D

Offline Darth Lexus

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1647 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 00:52:43 »
Zwrócę uwagę, że Kołodziejczak był również pytany, czy na fali nostalgii do TM-Semic dostaniemy także Supermana z tego okresu. I odpowiedź rozumiałbym jako potwierdzenie, tyle że nie wcześniej niż w przyszłym roku. Obstawiam rozpoczęcie wydawania od bardziej znanego wydarzenia, podobnie jak z Batmanem, czyli w tym przypadku byłoby to Death + Funeral + Reign + Return.


Oooo. Naprawdę jest na to szansa? Przyznaję się, jestem fanem Supermana i czuję ogromny niedosyt jeśli chodzi o komiksy o nim. Bardzo chciałbym kupić komiksy, które wydał kiedyś TM-Semic, ale tym razem porządnie wydane. Nie licząc Człowieka ze Stali i Kryzysu szkarłatnego kryptonitu nie było chyba nic. Mam ogromny sentyment do Time and Time again, Panic in the Sky czy komiksów z Krypton Manem. Zacząłem nawet kupować Man of Steel po angielsku, pewnie sięgnę też po Exile, ale po tym chyba już nie ma nic? Death, Funeral, Reign, Return i Doomsday mam.

Online Crono

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1648 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 07:45:20 »
Czyżby TRANSFORMERS???
Chciałbym, ale:
1) chyba Amber ma licencję na roboty
2) kolekcja niby źle się sprzedawała, więc wątpię aby Egmont zaryzykował z tym uniwersum

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1649 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 07:58:13 »
Zacząłem nawet kupować Man of Steel po angielsku, pewnie sięgnę też po Exile, ale po tym chyba już nie ma nic? Death, Funeral, Reign, Return i Doomsday mam.
Na chwilę obecną zbiorczo po czterech tomach Man of Steel mamy wydane Exile i Eradication.
Batman returns
his books to the library