Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 641711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3795 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 15:40:58 »
Chyba wam się tematy pomyliły :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3796 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 16:36:18 »
Jak mnie ten Egmont wkurza tym swoim wzornictwem. Po pierwsze format Black Label nie pasuje do niczego innego na półce. Mam nadzieję, że w tym formacie będzie jak najmniej tytułów które chce.

Po drugie, dlaczego po 5 latach dawania czerwonego napisu Marvel, na białym tle, nagle na FF jest odwrotnie?? I jeszcze ten niebieski grzbiet walący po oczach. Przecież to do niczego nie pasuje. A wątpię, by seria z FF była ciągnięta tak długo jak Ultimate Spider-Man, żeby jakoś to wyglądało.

Po trzecie - Serio!? Zielona Wojna Jokera z tą dwójką pasującą do piątki w pierwszej części, jak pięść do nosa. Kto to wymyślił? Kto to zatwierdził? Po co? Wyszło jeszcze gorzej, niż ten Rok Łotrów, też nie pasujący do reszty serii Ligi Sprawiedliwości. Ale tu zachowano miękką oprawę. Czemu nie ma czarnego grzbietu jak LS 6 i Superman AC 4? Egmoncie czemu?? Dramat jak zawsze. Nawet jakbym chciał coś pochlebnego napisać, to się nie da, bo co miesiąc coś nowego.



Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3797 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 16:50:43 »
Po drugie, dlaczego po 5 latach dawania czerwonego napisu Marvel, na białym tle, nagle na FF jest odwrotnie??
Ale to nie jest pierwszy tytuł z klasyki Marvela, który ma wydany w ten sposób grzbiet. I zanim zaczniesz pluć jadem na lewo i prawo jak to masz w zwyczaju, sprawdzić w internecie, że tak jest w oryginale
Jak mnie ten Egmont wkurza tym swoim wzornictwem. Po pierwsze format Black Label nie pasuje do niczego innego na półce.
Pasuje do innych DC Black Label.

Po trzecie - Serio!? Zielona Wojna Jokera z tą dwójką pasującą do piątki w pierwszej części, jak pięść do nosa.
To jest tak jak w oryginale. Jakbyś zwrócił uwagę to już pierwszy tom serii miał inny kolor grzbietu i 3 też będzie mieć inny od poprzednich. I zamiast strzępić sobie język wystarczyło sprawdzić w necie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:19:49 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3798 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 16:59:12 »
W oryginale Shadowland wydano osobno, a tie-iny osobno. Ale oczywiście tutaj już tak nie wydano Daredevila Diggle'a.

Na razie jasnoniebieski grzbiet nie pasuje do niczego. Wyraźnie odcina się od wszystkich klasyk Marvela jakie mam. No i ta zamiana kolorystyki napisu Marvel. Jeszcze raz - po co??

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3799 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:06:49 »
Ale przecież każda seria w klasyce Marvela ma inny kolor i styl grzbietu. A czerwone logo też już bywało (jak i brak jakiegokolwiek loga).

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3800 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:08:18 »
W oryginale Shadowland wydano osobno, a tie-iny osobno. Ale oczywiście tutaj już tak nie wydano Daredevila Diggle'a.
Ale wiesz, że jest takie wydanie które zbiera całość i nazywa się omnibus? I nasze wydanie jest bardzo zbliżone do niego. Niż do tych pojedynczych wydań o których piszesz.

Na razie jasnoniebieski grzbiet nie pasuje do niczego.
Pasuje do Spider-Man - Historia życia. ;)

Wyraźnie odcina się od wszystkich klasyk Marvela jakie mam. No i ta zamiana kolorystyki napisu Marvel. Jeszcze raz - po co??
Punisher MAX odróżnia się jeszcze bardziej, a przy nim tak nie jęczysz.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:10:41 wysłana przez michał81 »

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3801 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:12:03 »
W oryginale Shadowland wydano osobno, a tie-iny osobno. Ale oczywiście tutaj już tak nie wydano Daredevila Diggle'a.
I bardzo dobrze. Ja jestem zadowolony.

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3802 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:19:32 »
A w przyszłym roku w Epic Collection...


W środku powinno być:
Amazing Spider-Man #326–333, Annual #24; Spectacular Spider-Man #158–160, Annual #10; Web of Spider-Man #59–61, Annual #6

Sorry, jeśli już było przy jakiś zapowiedziach.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:22:05 wysłana przez Midar »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3803 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:21:58 »
Pasuje do Spider-Man - Historia życia. ;)

#nikogo

Dobra, widzę, że w Strange'u Limited jest tak samo czerwono-biało, ale tam przynajmniej jest jeszcze dodany inny format. Punisher Max jest zrobiony cały na czarno z białymi napisami i dobrze, bo biała końcówka by się odcinała za bardzo. Podobnie Daredevil Millera, reszta Daredevili jest czarno-czerwona z białymi literami i Saga Nieskończoności też i jakoś to wygląda. Ultimate Spider-Man jest czerwony i 9 tomów jakoś wygląda. Ale jasnoniebieski nie pasuje do niczego.

Jak już odwołujesz się do omniaka, to powinny być jeszcze zeszyty z Heroes for Hire, Power Man itd, ale oczywiście tego tu nie ma. Mogli się oprzeć na czymś takim.

https://www.goodreads.com/book/show/9209985-shadowland

Zielony grzbiet Wojny Jokera nie wytłumaczony.

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3804 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:22:51 »
Sorry, jeśli już było przy jakiś zapowiedziach.
To można dodać, że w 7 tomie DD Nieustraszonego jest zapowiedź pierwszego tomu DD Waida, a w pierwszym tomie FF zapowiedź 2 tomu na przyszły rok.

#nikogo
Chyba tylko ciebie ignorancie.
Ale jasnoniebieski nie pasuje do niczego.
Pasuje do Spider-Man - Historia życia. Ignorancie.

Jak już odwołujesz się do omniaka, to powinny być jeszcze zeszyty z Heroes for Hire, Power Man itd, ale oczywiście tego tu nie ma. Mogli się oprzeć na czymś takim.
Napisałem zbliżony, nie identyczny. Dwa różne pojęcia, które na ciebie widzę są takie same.

Zielony grzbiet Wojny Jokera nie wytłumaczony.
Jest. Pierwszy tom miał pomarańczowy, drugi jest zielony, trzeci będzie fioletowy. Tak jak w oryginale. Napisz do DC oficjalnego emaila, że ci taka kolorystyka nie pasuje.

Dobra, widzę, że w Strange'u Limited jest tak samo czerwono-biało, ale tam przynajmniej jest jeszcze dodany inny format. Punisher Max jest zrobiony cały na czarno z białymi napisami i dobrze, bo biała końcówka by się odcinała za bardzo. Podobnie Daredevil Millera, reszta Daredevili jest czarno-czerwona z białymi literami i Saga Nieskończoności też i jakoś to wygląda. Ultimate Spider-Man jest czerwony i 9 tomów jakoś wygląda. Ale jasnoniebieski nie pasuje do niczego.
Elektra ma inny grzbiet. Havok i Wolverine też mają inny. Dodam jeszcze raz taki jak w oryginałach.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:33:00 wysłana przez michał81 »

Offline Necr09

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3805 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:32:19 »
(...) Kto to wymyślił? Kto to zatwierdził? (...)

DC Comics to wymyśliło:
FGO: 758,469,198

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3806 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:38:13 »
Ale jasnoniebieski nie pasuje do niczego.
Będzie pasować do następnych tomów. Zrozumiałbym żale, gdyby od drugiego tomu wszystkie FF miały nagle czerwony lub czarny kolor. Ale z jakiego powodu mają wyglądać jak komiks o Daredevilu albo Spider-Manie?

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3807 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:44:07 »
@Bazyliszek poziom ostrzeżenia już spadł bo widzę wracamy do tych samych tematów co zazwyczaj ? Nie zapomnij jeszcze napisać o odwrotnie wklejonych stronach w komiksach egmontu i jak kołodziejczak blokuje hachette, będzie hat trick ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3808 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:45:42 »
Pierwszy tom miał czarny grzbiet z pomarańczowymi końcówkami. Drugi tom ma cały zielony grzbiet, przez co całkowicie się odcina od reszty czarnych tomów DC. Plus numeracja całkowicie nie pasuje.

Widzę, że Diggle nie jest omniakiem, tylko składakiem. Czyli Egmont może sobie składać swoje komiksy jak chce. I mogliby wydać companions oddzielnie i taniej a sam Shadowland oddzielnie. Ale nie robią tego, ze szkodą dla zbieraczy takich jak ja.

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3809 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 17:56:18 »
O, siema Bazyli widzę że ze szpitala wyszedłeś w końcu. Tych "zbieraczy" mogłeś darować, trzeba było to skrócić do "dla takich jak ja".