Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 642478 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3720 dnia: So, 30 Październik 2021, 09:17:19 »
Tak sobie patrzę na ten pakiet i jak ja zazdroszczę osobom, które pierwszy raz będą czytać Strażników i Dom lalki. Lepszych komiksów nie ma, a oni je dostają: w powiększonym formacie Moore'a, a Sandmana z najładniejszą okładką. Kogo czeka taka inicjacyjna uczta? :)

Offline Jaxx

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3721 dnia: So, 30 Październik 2021, 13:24:52 »
Tak sobie patrzę na ten pakiet i jak ja zazdroszczę osobom, które pierwszy raz będą czytać Strażników i Dom lalki. Lepszych komiksów nie ma, a oni je dostają: w powiększonym formacie Moore'a, a Sandmana z najładniejszą okładką. Kogo czeka taka inicjacyjna uczta? :)

Dom Lalki mam na liście najbliższych komiksów do przeczytania. Niedawno skończyłem 1 tom Sandmana (jeszcze w starym wydaniu) i bardzo mnie wciągnęło, więc od drugiego tomu już zaopatruję się w to nowe wydanie. I mam wielkie oczekiwania po świetnym 1 tomie.

Strażników mam w "zwyczajnym" wydaniu, ale lektura... też jeszcze przede mną. Więc nie wiem, czy to pasuje do Twojego pytania :)

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3722 dnia: So, 30 Październik 2021, 17:03:37 »
Pasuje. Zazdroszczę. :)

Offline kenji

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3723 dnia: So, 30 Październik 2021, 18:56:13 »
Ja do sandmana podchodzę po raz 3. Przeczytałem znów pierwszy tom i znów mam mieszane uczucia. Nie łapie tego tytułu. Ale tym razem kupię kolejny tom i zobaczę jak temat się rozwinie


Offline grzegorz.cholewa

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3724 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:05:31 »
Ja mam 4 tomy Sandmana za sobą plus Uwerturę. Za późno chwyciłem się serii bo się wyprzedała i muszę teraz czekać na te nowe wydanie. Tom 5 i dalej już biorę z tymi nowymi okładkami.

Offline PawelC

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3725 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:39:22 »
@kenji, daj szansę tak to 3-4 tomu przynajmniej. Ten pierwszy tom imo jest niereprezentatywny dla całej serii, jest trochę dziwny, ale dalej w granicach dość standardowego komiksu Vertigo z tamtego okresu. Im dalej w las tym robi się dziwniej i niestandardowo.

Ja z Sandmanem miałem tak, że musiałem go całego przeczytać żeby faktycznie docenić jako serię, z początku było "nietypowo, trochę dziwnie, ale wcale mnie jakoś nie porwało". I właściwie dopiero przy drugim czytaniu mogę powiedzieć, że miałem frajdę.
« Ostatnia zmiana: So, 30 Październik 2021, 20:01:05 wysłana przez PawelC »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3726 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:56:21 »
A ja sądzę, że jak nie zażarło, to nie zażre i później. Lepiej postawić na serie, które podobają się właściwie od razu.

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3727 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:59:54 »
Gdzie tam, nie zniechęcaj się, czytaj do skutku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3728 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:41:29 »
Pierwszy tom jest niereprezentatywny bo gaiman jeszcze nie wiedział do końca co chce pisać, stąd np elementy świata dc które później kompletnie znikają. Kenji imo spróbuj jeszcze drugi tom, faktycznie najlepsze co seria ma do zaoferowania to pora mgieł (4) ale jak na drugim cie nie złapie to myślę że nie ma co się dalej męczyć.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline kenji

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3729 dnia: So, 30 Październik 2021, 22:35:47 »
A ja sądzę, że jak nie zażarło, to nie zażre i później. Lepiej postawić na serie, które podobają się właściwie od razu.

oj gdybym tak podchodził do tematu to nie przeczytałbym do końca Kaznodziei , Prosto z piekła i jeszcze paru innych...

czytając komiksy przez 30 lat zmieniają się jednak upodobania, preferencje i cała reszta.

tak więc mając świadomość że Sandman jest jednym z ważniejszych komiksów, po raz kolejny daje mu szanse.

chociaż Strażników zmęczyłem strasznie kilka lat temu to teraz znów kuszą tym wielkim wydaniem....

Offline misiokles

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3730 dnia: So, 30 Październik 2021, 22:43:14 »
oj gdybym tak podchodził do tematu to nie przeczytałbym do końca Kaznodziei , Prosto z piekła i jeszcze paru innych...

Też tak miałem, ale to było w czasach, gdy wychodziło na tyle mało komiksów i pojecie kupka wstydu nie istniało ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3731 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 15:06:44 »
Podstawowe pytanie jest takie, czemu Egmont nie przystępuje do platformy Empik Go, gdzie zaczynają się pojawiać cyfrowe wydania komiksów?

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ekomiksy-w-empik-go-jedyna-w-polsce-oferta-cyfrowych-komiksow-w-abonamencie

Online radioblackmetal

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3732 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 15:19:40 »
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Kot Tip-Top

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3733 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 22:44:23 »
Liczę że jak najdłużej nie będą (Fan papieru) i przychylam się do pesymizmu Pana Kołodziejczaka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Listopad 2021, 23:04:18 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline Grzmichuj

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3734 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 10:30:07 »
Liczę że jak najdłużej nie będą (Fan papieru) i przychylam się do pesymizmu Pana Kołodziejczaka.

Na czym ów pesymizm człowieka, który popełnia błąd za błędem, a jednak jedzie dalej, polega?
Na tym, że cyfra wyprze papier?
Człowiek nie ma pojęcia o tym, co mówi, a wszystkie jego dotychczasowe próby przewidywania przyszłości spaliły się. Jest takim trochę antyLemem - zmysł futurologiczny minus 100.

jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?