Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 641507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2970 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 20:52:37 »
Mnie takie inicjatywy cieszą, bo widać że ktoś tam w wydawnictwach szuka nowych rynków zbytu i śledzi trendy wśród młodzieży.
Ty naiwny... :P


Żarty żartami, ale racja w tym jest:
(...)takie komiksy są przecież idealnym sposobem na pozyskanie nowych młodych czytelników(...)
A inna sprawa, że:
Czasem trzeba wydać jakiś szrot, który wiadomo, że się dobrze sprzeda, żeby sfinansować wydanie jakichś bardziej niszowych i ciekawszych tytułów, które mogą mieć nie za wysoką sprzedaż.
Tylko dobrze by było, jakby sprzedaż tych "szrotów" skutkowała też lepszymi cenami innych komiksów. Wiem, przez kilka lat było mniej więcej stabilnie, no i E i tak jest najtańszy, no ale...

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2971 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 20:55:19 »
cena jest wyższa przez ten kod do gry. ja musiałem dzieciakom kupować w zeszytach właśnie ze względu na kod, komiksów za dużo nie czytają.

Offline bibliotekarz

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2972 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 21:43:31 »
Jak wy marudzicie. Ten komiks nie jest skierowany do was, ale będziecie się nad nim pastwić kolejne kilka stron, a sprzedaż i tak będzie miał dobrą.
To może nie ma złych komiksów? Są po prostu komiksy nie skierowane do nas.

cena jest wyższa przez ten kod do gry. ja musiałem dzieciakom kupować w zeszytach właśnie ze względu na kod, komiksów za dużo nie czytają.
Czyli sprzedaż jest wysoka, bo dzieciaki chcą kod do gry a nie komiks. Równie dobrze mógłby być w lizaku.
Batman returns
his books to the library

Offline LukCook

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2973 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:02:32 »
To może nie ma złych komiksów? Są po prostu komiksy nie skierowane do nas.
Czyli sprzedaż jest wysoka, bo dzieciaki chcą kod do gry a nie komiks. Równie dobrze mógłby być w lizaku.

Jakby był w lizaku to przynajmniej byłaby większa wartość niż ten nieszczęsny cross.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2974 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:08:03 »
są tam fajne okładki arthura adamsa - pół osiedla kupiło te komiksy dla kodu. raczej tego nie czytali.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2975 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:10:52 »
cena jest wyższa przez ten kod do gry. ja musiałem dzieciakom kupować w zeszytach właśnie ze względu na kod, komiksów za dużo nie czytają.

Wiedziałem, że ktoś to napisze :) Już pisząc swój post tylko czekałem na tą ripostę ;) Ale prawda jest taka, że ten kod na jakieś przedmioty to w normalnych czasach byłby gratisem do pism komputerowych, więc na pewno nie jest to warte tych 20 zł, które extra sobie życzą.

pół osiedla kupiło te komiksy dla kodu. raczej tego nie czytali.

No właśnie, a lizaka by chociaż zjedli :)

Offline SawiK

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2976 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:21:14 »
Nie znam się na tych nowych grach. Jedyne co tam z tą inicjatywa kminie to fakt starcia Mrocznego Rycerza z Snake Eyes'sem. Kupić chce ale chyba nie na dzień dobry 😔

Offline radef

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2977 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:28:17 »
Ale prawda jest taka, że ten kod na jakieś przedmioty to w normalnych czasach byłby gratisem do pism komputerowych, więc na pewno nie jest to warte tych 20 zł, które extra sobie życzą.
Po pierwsze - 10 złotych, a nie 20. Ostatnio mocno komiksy DC od Egmontu zdrożały.
Po drugie - to są bez sensu porównania, ponieważ nie mówimy o sytuacji, w której gra chce się promować w komiksie, ale komiks chce się promować najpopularniejszą grą na świecie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2978 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:32:35 »
Tak ogólnie to podrożały komiksy DC z Batmanem, chyba z $4 na $5 za zeszyt, tak coś słyszałem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kelen

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2979 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 22:58:33 »
Bo mają więcej stron.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2980 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 23:03:36 »
Bardzo możliwe, nie kupuje zeszytów, tylko słyszałem coś, że te amerykany narzekały.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2981 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 00:00:11 »
Sami adwokaci diabła...tj. Egmontu ;)

Offline death_bird

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2982 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 00:49:59 »
Nie rozumiem narzekań na ten cross, takie komiksy są przecież idealnym sposobem na pozyskanie nowych młodych czytelników, co w perspektywie i nam wyjdzie na dobre.

No dobra, ale w jaki sposób to wyjdzie nam na dobre? W sensie, że dzięki zwiększeniu bazy wśród dzieciaków (w co i tak nie bardzo dowierzam) nagle podniesie się poziom pisanych historii?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2983 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 01:00:39 »
@death_bird

Więcej czytelników to więcej pieniędzy dla wydawnictw i możliwości wydania nowych rzeczy, i jak ktoś wyżej już pisał dzięki temu jest możliwość ryzykowania z publikacją bardziej ambitnych komiksów. Zresztą nawet jak nie jesteś zainteresowany nowymi komiksami, i tak ktoś musi wydawać wznowienia starszych rzeczy, a na samych hobbystach których liczba rok rocznie spada nie da się biznesu utrzymać.

Wydaje mi się swoją droga że brak interesującej oferty dc jest związany właśnie z ich kiepską kondycją finansową, marvel który radzi sobie znacznie lepiej wydaje aktualnie komiksy interesujące i dla bardziej wymagającego czytelnika (np: hulk, venom, x-meni hickmana)
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Lipiec 2021, 01:02:43 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Pan M

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2984 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 02:38:01 »
Naprawdę wątpię w budowanie stałej bazy wśród czytelników oparte na takiej strategii. Dzieciaki to chcą mieć, bo tam są kody z jakimś contentem do lubianej przez nie gry. No dobra pewnie część przeczyta bo to w końcu cholerny Batman, ale niby jak taka strategia ma zdobyć nowe pokolenie na jakiś dłuższy dystans?


@death_bird

Więcej czytelników to więcej pieniędzy dla wydawnictw i możliwości wydania nowych rzeczy, i jak ktoś wyżej już pisał dzięki temu jest możliwość ryzykowania z publikacją bardziej ambitnych komiksów. Zresztą nawet jak nie jesteś zainteresowany nowymi komiksami, i tak ktoś musi wydawać wznowienia starszych rzeczy, a na samych hobbystach których liczba rok rocznie spada nie da się biznesu utrzymać.

Wydaje mi się swoją droga że brak interesującej oferty dc jest związany właśnie z ich kiepską kondycją finansową, marvel który radzi sobie znacznie lepiej wydaje aktualnie komiksy interesujące i dla bardziej wymagającego czytelnika (np: hulk, venom, x-meni hickmana)

Wonder Woman: Dead Earth, Joker: Killer Smile, Batman: Three Jokers, Batman: Curse of the White Knight, Harleen, Far Sector, DCeased, DCeased: Unkillables. Coś tam ciekawego z ostatniego czasu u DC się nazbierało.

Największym problemem to jest produkowanie tego typu syfu



W Marvelu jest tego obecnie jeszcze więcej. Nie neguje współczesnych dobrych komiksów Marvela bo Immortal Hulk pokazał klasę, ale mam wrażenie, że Marvel gdyby nie filmy to byłby w jeszcze gorszej kondycji niż DC bo oni to dopiero lubią zajmować się obecnie pierdołami w komiksach i to takimi w ogóle nieadresowanymi do ich największej grupy docelowej.