Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 637218 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2955 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 16:24:48 »
To podobno rewelacyjnie im się sprzedaje, a takie cross żółwiami ok jest, przecież to to samo.

Cross z Żółwiami ma świetne recenzje i jest dobrym komiksem. Cross z Fortnitem to wyciągacz kasy od rodziców, dzieciaków grających w Fortnite. Sprzedaje się rewelacyjnie tak jak sprzedają się zabawki z Fortnite.

Offline xardas

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2956 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 16:29:49 »
Ale wy wiecie, jak działają wydawnictwa? Czasem trzeba wydać jakiś szrot, który wiadomo, że się dobrze sprzeda, żeby sfinansować wydanie jakichś bardziej niszowych i ciekawszych tytułów, które mogą mieć nie za wysoką sprzedaż. Ja tam na swój pokrętny sposób się cieszę, że to wyjdzie, chociaż nie kupię, bo to nie mój target ;).

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2957 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 16:53:00 »
O ile kojarzę to jest też cross Batmana ze Scooby Doo, więc ten tego...

https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-SCOOBY-DOO-MYSTERIES-3/167562


Offline radef

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2958 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 16:57:08 »
O ile kojarzę to jest też cross Batmana ze Scooby Doo, więc ten tego...
A to akurat zupełnie inny casus. DC próbuje utrzymywać cały czas w jakimś stopniu linię komiksów dla dzieci, a jako że historia crossoverów "Batmana" i "Scooby-Doo" jest bardzo długa, to od czasu do czasu tego typu crossy się pojawiają. Ale nie są to rzeczy, które schodzą w dużej liczbie egzemplarzy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Cypher

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2959 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 17:14:32 »
Ten 'szrot' jest lepszy od ~95% rzeczy, które aktualnie DC wydaje z Batmanem.
Poza tym w komiksie jest kilka ciekawych pomysłów. A już dla samego pojedynku Batmana ze Snake Eyes z G.I.Joe (IDW) warto kupić wersję PL. :D

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2960 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 17:18:05 »
Pewnie lepsze o Batmana Kinga  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2961 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 17:19:25 »
Cytuj
Objętość: 156 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 59,99 zł

Dodatkowe 10-20 zeta od napalonych nastolatków zawsze dobrze wziąć ;)

Cytuj
Znakomici twórcy komiksowy: Christos Gage, Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Decastro i John Kalisz

Ja wiem, że papier wszystko przyjmie, ale szanujmy się.

Offline Pan M

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2962 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 18:20:19 »
Dodatkowe 10-20 zeta od napalonych nastolatków zawsze dobrze wziąć ;)

Ja wiem, że papier wszystko przyjmie, ale szanujmy się.

Te nazwiska to normalnie brzmią jakby co najmniej się skrzyknął Claremnot, Gaiman, Morrison i Brubaker na kolaboracje  ;D

Głupia reklama i tyle. Jakby rysował to Liefeld to też by reklamowali, że świetny a nawet wybitny twórca  ;D


Ale wy wiecie, jak działają wydawnictwa? Czasem trzeba wydać jakiś szrot, który wiadomo, że się dobrze sprzeda, żeby sfinansować wydanie jakichś bardziej niszowych i ciekawszych tytułów, które mogą mieć nie za wysoką sprzedaż. Ja tam na swój pokrętny sposób się cieszę, że to wyjdzie, chociaż nie kupię, bo to nie mój target ;).

Jasne, myślę jednak, że oburzenie userów wynika z tego, że jednak Batman kojarzy im się z  lepszym materiałem. Ludzie tutaj zjedli zęby na takich rzeczach jak "Rok Pierwszy", "Powrót mrocznego rycerza" czy "Długie Hallowen". No i jakoś tak niesmaczny jest dla nich fakt  mieszania gacka z takimi markami, co jest też troszkę wodą na młyn dla wszelkiego rodzaju "wysmakowanych" krytyków, którzy ku własnej uciesze głoszą znów tezy jakie to superhero jest gównianie, oczywiście  tylko na przykładach pasujących do tezy  ;)


Nie mam nic do kolaboracji z markami growymi.  Jestem świadom, że to układ obustronny. Batman wylądował w growym Fortnite, to teraz DC odwdzięcza się marce.  Tylko mało to dobrego jest? Resident Evil, The Legend of Zelda, God of War itd. Tak wiem, nawet te marki nie mają takiej siły przebicia co legendarny wręcz dla dzieciaków w wieku między 7-10 lat Fortnite..

Mimo wszystko dużo sympatyczniej jakoś wyglądają kolaboracje w świecie samych gier pokroju Wiedźmina, Horizon zero dawn z Monster Hunterem, który zresztą zaliczył też w zamierzchłych czasach cross z kultowym Metal Gear Solid, Marvel vs Capcom czy wrzucenie do Injustice Rambo, Żółwi Nijna i Hellboya.

Fortnite raczej nam się tutaj kojarzy mało poważnie , więc reakcja zrozumiała.

« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Lipiec 2021, 18:23:24 wysłana przez Pan M »

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2963 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 18:33:45 »
A czy ten komiks jest fajny jako komiks. Fortnite czy frontnite jest mi całkowicie obcy i rozumiem że Gacek trafia do jakiegoś świata wojny i tam ma przygody. Czy komiks jest wartościowy jako komiks sam w sobie ? 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Interloper

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2964 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 18:54:37 »
Pewnie nie...

Offline Pan M

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2965 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 19:08:44 »
A czy ten komiks jest fajny jako komiks. Fortnite czy frontnite jest mi całkowicie obcy i rozumiem że Gacek trafia do jakiegoś świata wojny i tam ma przygody. Czy komiks jest wartościowy jako komiks sam w sobie ?

https://www.goodreads.com/book/show/57530211-batman-fortnite średnia jakaś tragiczna nie jest, ale z drugiej strony dość mało ocen.

Offline LukCook

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2966 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 19:35:34 »
A czy ten komiks jest fajny jako komiks. Fortnite czy frontnite jest mi całkowicie obcy i rozumiem że Gacek trafia do jakiegoś świata wojny i tam ma przygody. Czy komiks jest wartościowy jako komiks sam w sobie ?

Patrząc po recenzjach z US to bardzo słaby komiks. Pojedyncze zeszyty recenzowane tutaj: https://batman-news.com/2021/06/16/batman-fortnite-zero-point-5-review/ dostawały naprawdę kiepskie oceny.

Online michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2967 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 19:46:25 »
Jak wy marudzicie. Ten komiks nie jest skierowany do was, ale będziecie się nad nim pastwić kolejne kilka stron, a sprzedaż i tak będzie miał dobrą.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2968 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 19:58:12 »
Wy po prostu za starzy jesteście  :)
Tutaj koleś po polsku opowiada komiks
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2969 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 20:29:24 »
Nie rozumiem narzekań na ten cross, takie komiksy są przecież idealnym sposobem na pozyskanie nowych młodych czytelników, co w perspektywie i nam wyjdzie na dobre. Mnie takie inicjatywy cieszą, bo widać że ktoś tam w wydawnictwach szuka nowych rynków zbytu i śledzi trendy wśród młodzieży.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.