Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 637155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2925 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 15:30:12 »
Nie żebym się czepiał, ale ciekawe skąd takie różnice, inne materiały?


Online nori

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2926 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:01:12 »
Kolory (ogólna jasnośc/kontrast, nie te drobne różnice w szczegółąch) w polskim wydaniu są zdecydowanie bliżej skanu po lewej (no chyba, że się trafiają jakieś wyblakłe egzemplarze, ale mój tak nie wygląda). 

Aż sprawdziłem, mam gdzieś tak pośrodku, ale bliżej skanowi oryginału tu zamieszczonego, niż fotce.
Natomiast fakt, usunięcie twórców z każdej historii wyszło beznadziejnie, często łapałem się na tym, że chciałem sprawdzić, kto tworzy daną historię, a tu zonk...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2927 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:18:25 »


Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Rodrigues

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2928 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:41:38 »
Teraz mamy porównanie odpowiednie. Jakość wydaje się bardzo zbliżona.

Offline Motyl

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2929 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:49:24 »
W rzeczonych Dreddach również na początku albumu jest lista opowiadań z rozpisanymi autorami, ale dzięki Bogu, Ongrys nie próbuje tego usuwać z "stopek" w właściwych rozdziałach.
Nie wiem kto za tym stoi - licencjodawca, Egmont czy inne Pannini ale trąca brakiem profesjonalizmu.
Wyblakłe i nienasycone kolory (na kredzie!) to kolejna kwestia....
Raczej dla Panini to obojętne. Przy AoA zdecydowaliśmy się zostawić wszystkie oryginalne stopki redakcyjne czy przetłumaczyć podpisy wieńczące ostatnie strony zeszytów, uznając, że to fajna sprawa, aby było wiadomo, kto co robił, jak się wówczas wydawało zeszyty za oceanem. Można je uzupełnić, nic nie stoi na przeszkodzie, więc jak widać, to w gestii wydawcy/redaktora tomu leży czy nazwiska twórców się znajdą na tytułowej stronie zeszytu czy nie. Możliwe, że w przypadku Egmontu jest taka odgórna decyzja, może podyktowana oszczędnością pracy dla grafików, którzy i tak są zawaleni robotą. A może jest to jakaś niepisana zasada, o której się nie mówi, bo rzadko kto zwraca uwagę, że brakuje czegoś z oryginalnego wydania. 

Offline Kadet

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2930 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 16:59:30 »
Mnie to dziwi, że najwyraźniej na pierwszej stronie ASM #300 oprócz usunięcia nazwisk ilustracja została przesunięta w dół - to inicjatywa naszego Egmontu, czy może dostali takie coś?

Wygląda trochę dziwnie...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Motyl

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2931 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 17:16:59 »
Mnie to dziwi, że najwyraźniej na pierwszej stronie ASM #300 oprócz usunięcia nazwisk ilustracja została przesunięta w dół - to inicjatywa naszego Egmontu, czy może dostali takie coś?

Wygląda trochę dziwnie...

Raczej wątpliwe, ale trzeba byłoby dowiedzieć się u źródła. Na przykład przy SSP z takimi przesunięciami w oryginalnych materiałach się nie spotkałem, porównywałem z oryginalnymi zeszytami i wszystko było w porządku.

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2932 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 17:36:20 »
Ilustracja zaczyna się tam gdzie były imiona nazwiska twórców, także wszystko jest ok  ;D a że ich nie ma to jest niżej.
Nie wiem po co oni to wycinają, przecież to dodatkowa robota, mogliby zostawić w oryginale.

Materiały raczej takie same, przynajmniej na tych paru stronach  :), kolory (bardziej nasycone czy mniej) to kwestia papieru.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2933 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 11:36:35 »
Mnie to dziwi, że najwyraźniej na pierwszej stronie ASM #300 oprócz usunięcia nazwisk ilustracja została przesunięta w dół - to inicjatywa naszego Egmontu, czy może dostali takie coś?

Wygląda trochę dziwnie...
Też trochę mnie to dziwi, tym bardziej, że w kolekcji Barksa w podobnych przypadkach nie przesuwa się pierwszych stron. Nie kojarzę też podobnych sytuacji z WKKM, SBM itp.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Koalar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2934 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 11:55:36 »
Teraz mamy porównanie odpowiednie. Jakość wydaje się bardzo zbliżona.

Pełna zgoda. Porównywanie zdjęć robionych w różnych warunkach i różnym sprzętem może prowadzić do błędnych wniosków (tym bardziej porównywanie zdjęcia ze skanem czy materiałem promocyjnym).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2935 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 09:39:42 »
Komikspece,
mam kilka pytań od laika dotyczące serii o Sandmanie, może ktoś podpowie.

Czy ktoś ma informacje jakie są plany Egmontu względem nowego wydania? Czy doczeka się go tylko 10 tomów głównych czy też te tomy poboczne?

Apropos tomów pobocznych - co poza serią główną i serią Sandman Uniwersum trzeba dokupić, żeby mieć komplet wydanych w Polsce rzeczy z Sandmanem? Doszukałem się:
- Senni łowcy (nie wiem czemu, ale są chyba dwie pozycje pod tym tytułem - to jest to samo?)
- Śmierć
- Śnienie - przez bramy z rogu i kości
- Furie
- Uwertura
- Noce nieskończone
- Dni pośród nocy

Z góry dzięki :)

Offline Arne

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2936 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 09:43:33 »
"Boże, chroń królowa" - występują tam postacie poboczne z Sandmana ( Tytania - królowa elfów, Cluracan, itd.)

Offline Arne

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2937 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 09:47:44 »
Senni łowcy - jedną pozycja to ilustrowana książka z tekstem wydrukowanym na ilustracjach ( coś jak książki dla dzieci, jeśli chodzi o sposób przedstawienia narracji) scen. Neil Gaiman, rys. Yoshitaka Amano.
Druga pozycja o tym tytule to już ściśle komiksowa adaptacja tej pierwszej pozycji - zilustrowana przez P. Craiga Russella.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2938 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 10:16:50 »

Czy ktoś ma informacje jakie są plany Egmontu względem nowego wydania? Czy doczeka się go tylko 10 tomów głównych czy też te tomy poboczne?
W USA z okazji 30th Anniversary Edition oprócz serii głównej wyszły bodajże tylko 3 tomy poboczne. Ciężko stwierdzić czy wyda je także Egmont. To i tak będzie najwcześniej w roku 2023.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2939 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 12:43:13 »
Apropos tomów pobocznych - co poza serią główną i serią Sandman Uniwersum trzeba dokupić, żeby mieć komplet wydanych w Polsce rzeczy z Sandmanem?
tomy dodatkowe:
- "Sandman: Senni łowcy" (Gaiman/Amano) - opowiadanie Gaimana zilustrowane przez Yoshitakę Amano
- "Sandman: Noce nieskończone" (Gaiman) - antologia opowiadań o Nieskończonych, obecnie album numerowany jako tom 11
- "Sandman: Senni łowcy" (P. Craig Russel) - komiksowa adaptacja opowiadania o tym samym tytule
- "Sandman: Uwertura" (Gaiman, Williams III) - prequel serii

spin-offy:
- "Sadman przedstawia: Furie" (Mike Carey) - one-shot poświęcony dosyć ważnej postaci pobocznej z "Sandmana", akcja po serii Gaimana
- "Boże, zachowaj królową" (Mike Carey) - powieść graficzna osadzona w świecie "Sandmana"
- "Lucyfer" (Mike Carey) - seria teraz wznawiana przez Egmont w trzech zbiorczych tomach
- "Śmierć" (Gaiman) - zbiór dwóch miniserii i innych komiksów Gaimana, w których główną bohaterką jest siostra Snu
- "Śnienie: Przez bramy z rogu i kości" - jest to wybór kilku zeszytów z pobocznej serii "The Dreaming", której całość nie ukazała się w Polsce (ani chyba zbiorczo nie wyszło też na świecie)
- "Dni pośród nocy" - jest to zbiór różnych komiksów Gaimana, do "Sandmana" nawiązuje jedna historia