Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 637253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2910 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 06:00:22 »
Czytam właśnie drugiego epica pająka i nie potrafię zrozumieć dlaczego kredmont usuwa autorów ze stron tytułowych i zostawia puste miejsce. Gdzie tu jakiś sens i logika?
Masz na pierwszych stronach albumu zbiorcze zestawienie autorów odpowiedzialnych za poszczególne zeszyty. Marvel tak wydaje oryginalnie i to pewnie jest stąd a nie wymysł Egmontu.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2911 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 09:25:58 »
Masz na pierwszych stronach albumu zbiorcze zestawienie autorów odpowiedzialnych za poszczególne zeszyty. Marvel tak wydaje oryginalnie i to pewnie jest stąd a nie wymysł Egmontu.
Bzdura. Przed chwilą przeglądałem prezentację oryginalnego wydania na YT i tam na stronach tytułowych wszystko jest. Wydanie Kredmontu jest wykastrowane z autorów i dodatków.

Co z tego, że mam na pierwszych stronach? I za każdym razem mam tak skakać żeby zobaczyć kto np. nałożył tusz? Usuwanie tych treści przez Kredmont jest zupełnie niezrozumiałe. Zwykłe pójście na łatwiznę żeby szybciej zrobić edycję.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2912 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 09:31:54 »
Wrzuć jakieś zdjęcie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2913 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 09:48:21 »
Bzdura.
Chyba jest różnie. W epicu Venoma im nowszy materiał to brakowało tego o czym piszesz. Starsze miały. Nie sprawdzałem czy w każdym tak jest, ale wg mnie Marvel różnie do tego podchodzi. Obecnie w zbiorczych wydaniach "świeżego materiału" to jest standard, więc dziwie się ze przeszkadza Ci to w epicach a o Marvel Now nie marudzisz.  ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Lipiec 2021, 09:51:58 wysłana przez michał81 »

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2914 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 10:58:14 »
Praktycznie nie czytam komiksów z Marvel Now więc mało mnie obchodzi jak są wydawane.


0:12, 0:30, 1:10, 1:46, 2:03

W KAŻDYM zeszycie masz autorów na stronie tytułowej.

Za to Egmont się chyba na Scream zapatrzył:





Widać, że to jest ze zwykłego lenistwa, nie chce im się tego tłumaczyć a potem wklejać. Według mnie mogliby to nawet w oryginale zostawić a nie takie puste placki jak teraz. Jakość edycji w komiksach Egmontu obecnie szoruje o poziom dna czego Epic albo Daredevil Millera są żywym przykładem.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2915 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 11:11:29 »
1:45:

VS



Autorzy wymazani, jakieś odniesienia na dole strony do innej historii wymazane. Przecież to jest fuszerka na poziomie pierwszych komiksów TM-Semic z roku 1990. A mamy rok 2021.

Wydaje mi się też, że w polskim wydaniu są dużo gorsze kolory niż w oryginale. Jaśniejsze, bardziej oczojebne. Najlepiej widać to na kolorze niebieskim gdzie w oryginale często coś jest granatowe a u nas jasno niebieskie (np. strój tego włamywacza).

Offline Rodrigues

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2916 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 11:59:47 »
Trzymajcie wygodne porównanie:


Online LukCook

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2917 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:08:31 »
Bardzo na niekorzyść Egmontu -  wyblakłe kolory.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2918 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:09:41 »
Wrzucę później porównanie polskiego Epica z amerykańskim Epiciem i omnibusem.

Kolory też mogą być gorsze, to nie pierwszy raz byłoby, że materiały jakieś "tańsze" u Muchy to samo jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Rodrigues

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2919 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:11:08 »
Bardzo na niekorzyść Egmontu -  wyblakłe kolory.

Ciężko tu jednoznacznie ocenić kolory i ich jakość - na moim porównaniu pierwsza pozycja to materiał reklamowy a druga to fotografia wydruku (od amsterdream'a). Widać natomiast brak autorów i informacji spod gwiazdki.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:20:20 wysłana przez Rodrigues »

Offline Gazza

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2920 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:16:01 »
Ale słabo to wygląda. Miałem tego epica w ręce w sobotę w Kiku i prawie się skusiłem ale, na szczęście widzę, wygrały nowe Kompletne Akta z Ongrysa.
Wiem, że to detal ale jak tak doświadczony wydawca może odstawiać taką fuszerkę? To jest poziom Screamu. Ba, to jest regres i powrót do amatorszczyzny rodem z początków TM-Semic.
W rzeczonych Dreddach również na początku albumu jest lista opowiadań z rozpisanymi autorami, ale dzięki Bogu, Ongrys nie próbuje tego usuwać z "stopek" w właściwych rozdziałach.
Nie wiem kto za tym stoi - licencjodawca, Egmont czy inne Pannini ale trąca brakiem profesjonalizmu.
Wyblakłe i nienasycone kolory (na kredzie!) to kolejna kwestia....

Offline Kadet

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2921 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:45:00 »
Autorzy wymazani, jakieś odniesienia na dole strony do innej historii wymazane.

Gwoli ścisłości - to odniesienie nie jest do żadnego innego komiksu, tylko prowadzi do sekcji redakcyjnej w oryginalnym zeszycie i miało chyba wyjaśniać, czemu historyjka miała aż siedmiu tuszowników, więc jest jakaś logika w usunięciu go, skoro oryginalni autorzy też są usunięci.

Mimo to nie rozumiem, czemu autorzy są pousuwani. Wolałbym, żeby zostali. Czy ktoś wie może, czy Epic Collection są wydawane także w jakimś innym europejskim kraju? Moglibyśmy wtedy zobaczyć, czy tam też wymazują autorów (co wskazywałoby, że to dyrektywa z góry, a nie inicjatywa naszych).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2922 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 12:54:57 »
W tych kolorach było coś grzebane - spójrzcie na strój Prowlera.

Generalnie lektura jest bardzo przyjemna i już dawno tak dobrze nie czytało mi się komiksu superbohaterskiego, ale samo wydanie i edycja pozostawia wiele do życzenia, tak jakby zabrakło ostatecznego szlifu. W Ostatnich łowach Kravena też powycinali autorów.

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2923 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 14:24:30 »
To normalne w Egmoncie, że drukują po taniości. Bardzo często jest tak, że jak miałeś w rękach wydanie z USA to egmontowe po prostu boli. Jakby ktoś z gorszych materiałów drukował. Norma.

Offline Gieferg

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #2924 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 15:21:11 »
Trzymajcie wygodne porównanie:



Ta wyblakła fotka po prawej w ogóle nie oddaje rzeczywistości.

Kolory (ogólna jasnośc/kontrast, nie te drobne różnice w szczegółąch) w polskim wydaniu są zdecydowanie bliżej skanu po lewej (no chyba, że się trafiają jakieś wyblakłe egzemplarze, ale mój tak nie wygląda). 

« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Lipiec 2021, 15:49:51 wysłana przez Gieferg »