Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 641396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1770 dnia: So, 27 Luty 2021, 17:00:02 »
To bardzo stary komiks, więc jest bardzo żółty, to chyba naturalne. Nie wiem, Bazyliszku, o co Tobie i innym żółtofobom chodzi...

Offline SawiK

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1771 dnia: So, 27 Luty 2021, 17:29:01 »
Tam po środku tych Mumsow to może słońce mocniej swieci🤔😜
Ciężko powiedzieć z tych fot czy żółto_czarny to lepszy niż bialo_czarny. Chyba Ci co są zainteresowani kupnem winni się wypowiadać co im pasuje i czy im pasuje.

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1772 dnia: So, 27 Luty 2021, 18:56:18 »
Tego bardziej żółtego paska w środku nie da się niczym usprawiedliwić. I rzeczywiście - żółty odcień tych stron zmienia się w zależności od tego jak pada na nie światło.

Właśnie sam to usprawidliwiłeś. Przy niektórych papierach, także białych, przy ciasnym szyciu środek się robi żółtawy. A jesli papier jest podatny na zmianę odcienia przy padaniu światła to masz powód. (zakładam, ze to papier barwiony w masie jak w oryginale a nie drukowany na żółto.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1773 dnia: So, 27 Luty 2021, 19:47:30 »
Papier jest zolty i wolalbym bialy, ale wydanie zacne. Gruby papier, ladny grzbiet, duzy format.

Przeczytalem dopiero pierwsza historie (a wczesniej nigdy nic z Muminkow, nawet bajek nie kojarze :-[ ) i jest mega dziwnie, niepokojaco i dosc brutalnie. Hmm, ciekawa pozycja. No nic, wracam do tych dziwnych stworkow ???

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1774 dnia: So, 27 Luty 2021, 20:22:42 »
Te Muminki to są paski czy jakieś dłuższe fabuły?

Offline parsom

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1775 dnia: So, 27 Luty 2021, 20:36:24 »
żółty odcień tych stron zmienia się w zależności od tego jak pada na nie światło. Genialne osiągnięcie sztuki poligraficznej.

No proszę, forum odkryło fizykę.

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1776 dnia: So, 27 Luty 2021, 20:40:13 »

@Muzazor. Olej bajki, przeczytaj książki. Zwłaszcza ostatnie tytuły: Opowiadania z Doliny Muminków, Tatuś Muminka i Morze i Dolina Muminków w Listopadzie. Właściwie bardziej do dorosłych niż dla dzieci. Pure gold.
Do tej pory do nich wracam.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1777 dnia: So, 27 Luty 2021, 20:59:30 »
Te Muminki to są paski czy jakieś dłuższe fabuły?
Pierwsza historia to paski, ktore lacza sie dluzsza historie, a nawet kilka krotszych, ktore plynnie tworza calosc 🙂 z tego co przeczytalem w drugiej to dalej jest ciag dalszy

@Bender no wlasnie Nasza Ksiegarnia ma nowe wydanie i mozliwe, ze sie skusze

Offline KubciO

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1778 dnia: So, 27 Luty 2021, 21:42:08 »
@Bender no wlasnie Nasza Ksiegarnia ma nowe wydanie i mozliwe, ze sie skusze
Ja się właśnie skusiłem i przed chwilą zamówiłem. Mam wcześniejsze dwutomowe wydanie od NK, ale nie mogłem się powstrzymać... ::)

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1779 dnia: So, 27 Luty 2021, 22:50:55 »
Muminki czytałem po wielokroć w dzieciństwie, a potem jako dorosły moim dzieciom. Uwielbiam je.
Komiks jest dla mnie odkryciem. Jest trochę inny niż książki, na pewno niepoprawny wychowawczo😀, ale kapitalny. Po tym jak Lucky Luke stracił papierosa, z przyjemnością widzę, że nie wszystko zostało „wykoślawione” dzisiejszą poprawnością. Tata Muminka jest fanem whisky i pali cygara, a pomysły Ryjka (i nie tylko jego) na życie i rozwiązywanie problemów, nie spodobałyby się dzisiejszym pedagogom.
Komiks czyta się bardzo dobrze. Problem z żółtym kolorem, dla mnie już nie istnieje. Po kilku stronach tak się przyzwyczaiłem, że teraz uważam, że to nawet fajne jest.
Dawno Egmont nie sprawił mi tyle frajdy.

Offline tuco

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1780 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 08:45:16 »
Muminki czytałem po wielokroć w dzieciństwie, a potem jako dorosły moim dzieciom. Uwielbiam je.
Komiks jest dla mnie odkryciem. Jest trochę inny niż książki, na pewno niepoprawny wychowawczo😀, ale kapitalny. Po tym jak Lucky Luke stracił papierosa, z przyjemnością widzę, że nie wszystko zostało „wykoślawione” dzisiejszą poprawnością. Tata Muminka jest fanem whisky i pali cygara, a pomysły Ryjka (i nie tylko jego) na życie i rozwiązywanie problemów, nie spodobałyby się dzisiejszym pedagogom.
Komiks czyta się bardzo dobrze. Problem z żółtym kolorem, dla mnie już nie istnieje. Po kilku stronach tak się przyzwyczaiłem, że teraz uważam, że to nawet fajne jest.
Dawno Egmont nie sprawił mi tyle frajdy.
tylko, że te komiksy powstawały w latach '50/'60, wtedy nikt nie słyszał jeszcze o poprawności, Lucky Luke chyba dopiero się uczył kurzyć sporty.

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1781 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 09:06:13 »
tylko, że te komiksy powstawały w latach '50/'60, wtedy nikt nie słyszał jeszcze o poprawności, Lucky Luke chyba dopiero się uczył kurzyć sporty.
Wiem, ale można było ich nie wydać, cenzurować, poprawiać, manipulować tłumaczeniem, a jednak ukazały się i dają mnóstwo frajdy.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1782 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 10:39:29 »
@UP
To byłeś wczoraj ty z tą córeczką w Centrum Komiksu? :)

Bo tylko TM-Semic potrafił porządnie wydać Muminki, a Egmont nawet koloru żałuje. :)


Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1783 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 14:29:27 »
Nic nie ma nieporządnego w wydaniu egmontu to raz. A te semicowe muminki to możesz ewentualnie dzieciom poczytać.

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1784 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 15:39:17 »
Dokładnie. Bazyl porównujesz nie tą ligę.