Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 641655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1725 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 15:55:39 »
Może wpadł, ale później stwierdził, że i bez tego jest dziwnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline mack3

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1726 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:01:01 »
ale np. Era Apocalypse'a została wydana tylko w Polsce, a jest to jeden z najgorzej wydanych u nas komiksów. O ile nie najgorszy.
Tam to dopiero jest dramat.
Zrobiłem kiedyś analizę porównawczą z omnibusami i oryginalnymi zeszytami i było spierd@#$one dosłownie wszystko, co tylko się dało. Jak przeczytałem posta, to usunąłem, bo bardzo dobrze życzę temu wydawnictwu, chcę, żeby wydawali X-Men, a mógłbym im niepotrzebnie zaszkodzić. Serio
O, możesz napisać o co chodzi? Jakiś czas nie byłem na bieżąco z nowościami. Ery jeszcze nie mam (i tak w planach zakupu).
Jak nie chcesz tu to na priv  ;D

EDIT: Ja u Muchy ciągle nie lubię tych mniej nasyconych kolorów niż w innych wydaniach, które mam/ miałem. New X-Men też to ma, ale na szczęście nie na taką skalę jak Astonishing, tom 1 (a nawet zrozumiem jeśli ktoś powie, że woli tak lżej nasycony kolor niz np. w WKKM)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 16:06:28 wysłana przez mack3 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1727 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:07:59 »
Z michał81 ustaliliśmy, że tam jeden zeszyt ma jakieś stare materiały z pixelozą i inną kolorystyką, ale to jeden tom był nie wiem jak jest winnych, nie kupuje tego, ale tam cały czas coś nie tak było, Astonishing X-men tom 1 miało jakieś "wyblakłe kolory " i jakoś tak dziwnie bo nie wszystkie, że np. niebieski czy czerwony był ok, z tego co pamięta.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline panAeL

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1728 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:13:14 »
Jest i Dobry Komiks:



Dopiero takie rozmowy uświadamiają mi jak, zupełnie bez sensu, wiele egzemplarzy jednego komiksu mam na półce...

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1729 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:21:16 »
Możesz porównać różne wydania, więc jakiś sens jest.

Offline panAeL

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1730 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:23:27 »
Faktycznie. Dobrze wydane pieniądze ;)

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1731 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 16:50:27 »
O, możesz napisać o co chodzi? Jakiś czas nie byłem na bieżąco z nowościami. Ery jeszcze nie mam (i tak w planach zakupu).
Jak nie chcesz tu to na priv  ;D

EDIT: Ja u Muchy ciągle nie lubię tych mniej nasyconych kolorów niż w innych wydaniach, które mam/ miałem. New X-Men też to ma, ale na szczęście nie na taką skalę jak Astonishing, tom 1 (a nawet zrozumiem jeśli ktoś powie, że woli tak lżej nasycony kolor niz np. w WKKM)

W Erze Apocalypse'a, nie wnikając w tłumaczenie, dymki, liternictwo etc., tylko z takich rzeczy, które widać na pierwszy rzut oka:

- "pikseloza" na niektórych stronach
- "rozmyte" kolory
- generalnie popsuta kolorystyka, tak gdzie ma być jasno, jest dużo jaśniej niż w oryginale, tak, gdzie ciemno, jest o wiele ciemniej
- wszystkie okładki są pomniejszone i to nie w stosunku do omnibusa, tylko do zeszytów, mimo tego, że Mucha wydała to w powiększonym formacie
- nie ma okładek alternatywnych, które są w omnibusie. Zamiast tego mamy w tych miejscach czarne strony (!), żeby się kolejność stron w stosunku z omnibusem zgadzała
- brak podwójnej okładki z X-Men Alpha. Chyba zabrakło miejsca, a nawet Semic 25 lat temu sobie z takimi rzeczami radził, raz dali nawet potrójną okładkę.
- Te problemy z kolorystyką są tylko u Muchy. Dla przykładu, taki zeszyt Cable #20 mam w 4 różnych wydaniach: Mucha, Age of Apocalypse Omnibus, Legionquest OHC i Cable & X-Force Omnibus, a problem jest TYLKO w wydaniu Muchy.

Plusy: wstępniak jest spoko, nosi tytuł Raport X, więc fajnie nawiązuje do Semiców. Szkoda tylko, że Marvel Arek go nie pisał.

Fotka tej podwójnej okładki, żeby było wiadomo o co mi chodzi:
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 16:56:13 wysłana przez Yossarian »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1732 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 17:07:44 »
Co im szodziło zostawić to w oryginale??  :o  Może jakiś kraj z którym to ko-drukują tłumaczy pseudonimy i nie mogłoby być (dla tego kraju) zostawione "Beast" czy "Cyclops"?

Technikalia są takie, że dostaje się grafikę (w nowożytnych komiksach) bez dymków i didaskalii. Owe dymki i didaskalia są w photoshopie na osobnych warstwach. I wówczas pracuje się nad tekstem na warstwach. W tym przypadku zgaduję, że oryginalne materiał to na głównej warstwie same rysunki, bez napisu Joan Grey na przezroczystym tle, a dodano w osobnej warstwie właśnie to cóś na żółtym pasku, by móc np. zgrabnie walnąć nazwisko cyrylicą bądź arabskim. Także to raczej Marvel takie materiały lokalizacyjne tworzy niż Mucha/Egmont przy nim grzebie.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1733 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:27:02 »
Hey bedzie lub bylo to u nas "X of Swords"? Dawno tak  ladnie dobranych kolorow w  Marvelu nie widzialem z chęcią bym to nabyl.



Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1734 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:30:14 »
Tak bardzo ładna klejona książka (720 stron) w cenie szytej  ??? Ciężko stwierdzić jak Egmont to wyda, jeszcze nie dotarli do tego runu.
I gdzieś od 12:20 zaczyna się komedia przez jakieś 3 minuty, w stylu jak to powiedzieć, że klejona książka wcale nie jest gorsza od szytej.  ::)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Luty 2021, 18:34:08 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1735 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:35:10 »
U nas kolory i tak będą nienasycone lub przesycone.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1736 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:36:41 »
i tłumaczenie słabe  ;D albo przesadzone  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline AntekSocjalny

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1737 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 18:38:24 »
No i mniejszy format z wyciętymi dodatkami o etui przez przyzwoitość nie wspomnę

Offline LukCook

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1738 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 19:29:49 »
Imponująca litania żalu. Jeżeli tak bolą was polskie wydania to kupujcie oryginalne. Macie wtedy wybór papier lub elektroniczne.

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1739 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 19:42:32 »
Takie pytanko na szybko, jak sądzisz gdyby nikt tu nie zawracał uwagi na te "błędy" to te wydania byłby lepsze czy gorsze.
Twój komiks jest lepszy niż mój