Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 637236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andy13

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1200 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:57:47 »
Podaj może przykład z tym edytowaniem bzdur a nie Michałkuj :) A w ogóle to możesz się ode mnie od#%%#lić? Sędzia Dredd się znalazł :)

Michał moje wpisy zapisuje to uderz do niego po "papiery" a wyglądasz na takiego że się dogadacie  ;D
Nawet ten post pełen bzdur edytowałeś :D
A tak w ogóle: ktoś zedytował tekst, rzuć "fajny" tekst, że tak nie można. Ktoś Tobie zarzuci edycję tekstu, każ mu się "od#%%#lić". Nieźle ;)

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1201 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 23:01:50 »
Wszystkie  :)
Chyba najlepiej zacząć od najstarszych, przynajmniej wg. mnie są najlepsze. Ale potem też jest OK.
Też mam Prometheę i już się boję czy to był dobry zakup. A jak się ma do tego Providence? Lepsze, gorsze?
Nie czytałem Providence, tą Prometheą to się ludzie zachwycają chyba ze względu na rysunki. Nie wiem, mnie to nie porwało, ale może tobie się spodoba.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1202 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 23:06:45 »
Wszystkie  :)
Chyba najlepiej zacząć od najstarszych, przynajmniej wg. mnie są najlepsze. Ale potem też jest OK.
To był żart z tymi Kajkami, żeby nie było offtopu.
Czytałem wszystkie. Najlepsze to Wielki turniej ("polewajcie mnie") i Na wczasach ("bum tralalala, chlapie fala!").
Ale dzięki za odpowiedź :)

O cholera, a u mnie całość czeka na lekturę  :'(
Też mam Prometheę i już się boję czy to był dobry zakup. A jak się ma do tego Providence? Lepsze, gorsze?
Ja już przeczytałem całą Prometheę i nawet nie tyle, że to było złe, ale nie za bardzo pamiętam o czym to było.
Ale to Alan Moore, więc wiadomo, że wybitna rzecz, a ja po prostu nie zrozumiałem :(

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1203 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 23:49:16 »
Nie. To jego opinia do której ma prawo :)
I to nie kłamstwa, tylko jego subiektywna prawda. Ja tego nie neguję.
Bardziej mnie zdziwiło, że chciało mu się przywracać konto, żeby "wylewać gorzkie żale".

A wkur@#$ia mnie całokształt - moderowanie, trole, debilne gadki, itd.
Skoro sam stąd uciekłeś ze 2 dni temu, to chyba musisz trochę rozumieć o co mi chodzi? ;)
Nie wylewam gorzkich żali, tylko nie mogłem zdzierżyć takiej bezrefleksyjnej agitki. Co do Komiksowej Warszawy, przez to, że była przeniesiona i łączona, to zapomniałem, że na niej byłem. Przez ten COVID mam wrażenie, że od lat się nic nie odbywa.
Co do „być dłużej i popatrzeć”, to przez wiele lat byłem i patrzyłem (nawet wiele razy rozmawiałem z właścicielami). I nie jest prawdą, że do Komikslandii wpadają głównie dzieciaki. Owszem jest ich sporo po stronie mangi, w części z pozostałymi komiksami jest starsza młodzież i dorośli.
Jako klient CK zostawiłem tam trochę pieniędzy kupując starsze tytuły (traktuję ich jak antykwariat). Na nowości, tylko rzucam okiem, nawet nie kartkując i jak napisałem kupuję między innymi na gildia.pl. Wydając na komiksy ok 2 tys. miesięcznie poległbym na ich cenach.

I najważniejsze: nie odniosłeś się do tego, że (jak napisałeś) wolą sprzedawać komiksy w sklepie niż wydawać. Jest to lekceważenie odbiorców, którzy od lat czekają na niektóre „rozgrzebane” tytuły. Jako wydawnictwo, podążają moim zdaniem w stronę Sideki.

Na Forum nie było mnie tak długo, bo wkurzyło mnie, że często nie odróżnia się tu moderacji od zwykłej cenzury.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 23:55:47 wysłana przez Midar »

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1204 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 00:12:44 »
To nie była żadna agitka, tylko inne spojrzenie na tę samą sprawę.
Ty masz swoją subiektywną "prawdę", a ja mam swoją.
Jeden lubi „szklane domy”, inny „domy w lesie porośnięte mchem”.
I tak jak napisałem wcześniej, każdy ma prawo do swojej subiektywnej oceny.

COVID-owa Komiksowa Warszawa miała miej miejsca niż zwykle, więc może przez to były takie tłumy, ale nie da się ukryć, że były, a do stanowiska CK nie dało się praktycznie podejść. To jest fakt.

Co do cen. Standardem jest tam 25%.
Przy większych zakupach (powiedzmy od 500 zł w górę) bez problemu można wynegocjować rabat „gildiowy”, czyli 30%, a przy naprawdę dużych zakupach, kupując starsze rzeczy, zalegające im na półkach można negocjować jeszcze większe rabaty. Naprawdę zdarzało mi się kupować tam rzeczy w takich cenach, w jakich nie znalazłbym NIGDZIE.

I najważniejsze: nie odniosłeś się do tego, że (jak napisałeś) wolą sprzedawać komiksy w sklepie niż wydawać. Jest to lekceważenie odbiorców, którzy od lat czekają na niektóre „rozgrzebane” tytuły. Jako wydawnictwo, podążają moim zdaniem w stronę Sideki.
Wiesz co, nie zwróciłem chyba uwagi.
Co do tego pełna zgoda, jest to lekceważenie odbiorców, którzy od lat czekają na niektóre „rozgrzebane” tytuły. Porównanie do Sideki chyba jednak na wyrost. Oni na razie nie uciekają z pieniędzmi za preordery.
Tylko wydaje mi się, że powinniśmy odróżniać sklep od wydawnictwa, to są dwa oddzielne byty (mimo, że właściciele ci sami), a ja raczej chwaliłem sklep, nie wydawnictwo!

Na koniec, na dowód, że nie jestem ich psychofanem i agitatorem.
Zapowiadanie i wydawanie nowości (przykładowy Zamek zwierzęcy) w sytuacji, gdy rozgrzebanych jest tyle ich serii (i nie zapowiada się na ich kontynuację) jest nie tylko brakiem szacunku do tych, którzy to przez lata kupowali, ale zwykłym skur@#$ństwem.

Dzięki za kulturalny post, bo spodziewałem się, że zgodnie z forumowymi standardami każesz mi „spier@#$alać” albo coś. Jeżeli się w tym moim poście odrobinę zagalopowałem i cię w jakiś sposób obraziłem, to wiedz, nie miałem takiego zamiaru.

Na Forum nie było mnie tak długo, bo wkurzyło mnie, że często nie odróżnia się tu moderacji od zwykłej cenzury.
Ty wróciłeś, a ja chyba będę z forum uciekał, z różnych powodów.
Miałem to dziś zrobić, ale chyba muszę się z tym przespać i decyzję podejmę jutro.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 00:25:17 wysłana przez Yossarian »

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1205 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 00:25:12 »
No, to sobie porozmawialiśmy i powyjaśnialiśmy😀. I zgoda.
Pozdrawiam

Edit. Jak ja już wróciłem (podoba mi się ten licznik od zera), to proszę nie uciekać😀.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 00:28:30 wysłana przez Midar »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1206 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 07:16:13 »
Nawet ten post pełen bzdur edytowałeś :D
Edytowałem literówkę "Podał" "na "Podaj" ale czepiać się trzeba. Sam sobie policz ile procent twoich postów to czepialstwo.

A tak w ogóle: ktoś zedytował tekst, rzuć "fajny" tekst, że tak nie można. Ktoś Tobie zarzuci edycję tekstu, każ mu się "od#%%#lić". Nieźle ;)
Gdzie ja komuś pisałem że nie można edytować wpisu? I to ja mam post pełen bzdur  ;D

Online michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1207 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 07:41:21 »
Ok, wierzę. Tylko jeszcze wytłumacz mi, skoro te kilka osób zrezygnowało z Egmontu, to ma to odbicie na cały rynek? To jak to możliwe, że oni tyle wydają? Potrafisz to wytłumaczyć? Nawet nie mi, chociaż sobie?
Przecież nie chodzi o zachwycanie się, ale po co zaraz snuć takie dziwne rzeczy, że ludzie przestali kupować komiksy Egmontu, na rzecz innych wydawnictw? Widać po ofercie Egmontu, że ludzie przestają kupować ich komiksy?

Edit: jeszcze żebyś napisał, że paru twoich znajomych przestało kupować Egmont na rzecz innych wydawnictw, to nie mógłbym tego negować. Ale określiłeś to tak, jakby to było zjawisko masowe :)
To nigdy nie będzie masowe zjawisko na tyle, żeby Egmont nagle upadł. Nigdzie tego nie sugerowałem. Patrząc na przedstawioną przez Egmont listę sprzedażową, to wystarczyłby by mu Thorgale, KiKi i Marvele, aby pozostać jeszcze na długo w tym biznesie.
Ze świecą w ręku szukać na tej liści komiksów "dojrzalszych" jak to określił JanT. (Nie twierdzę, że ich tam nie ma, bo mi zaraz wytkniecie to). Nadal twierdze, że Egmont za późno rozpoczął ofensywę związaną z Vertigo. Może nadinterpretuje to, że nagłe rozszerzenie ilości tytułów wtedy Vertigo, zbiegło się z NSC, ale podtrzymuje to co napisałem wcześniej

Zresztą, nawet tutaj na forum są osoby, które regularnie piszą przy zapowiedziach, gdzie dominują superbohaterowi, że "dla niech nic w danym miesiącu do kupienia nie ma". Czyli jest to odchodzenie od Egmontu.

 
Michał, nie zapominaj że my tu wszyscy jesteśmy osobami z branży komiksowej, porównujesz długość tematu Egmont z innymi wydawcami i wszystko widać jak na dłoni.
Tylko, że w tym temacie dyskutują cały czas te same osoby, jak chociażby wczoraj czy dziś.

Rozumiem, że to forum nie jest reprezentatywne, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że gdzieś tam na jakimś faceagramie czają się tysiące fanów Kultury Gniewu, których tutaj nie ma. Już prędzej bym się spodziewał, że rozstrzał będzie jeszcze większy na korzyść Egmontu
Dane z dania 1 lutego 2020 na 7.30

16 135 tyle osób czai się na facebooku KG

Timof ma marne 5174.

a 4093 czai się na profilu Klubu Świata Komiksu (i tak wiem to jest niewspółmierne bo oni działają od kilku zaledwie miesięcy)

Odpowiadając na twoje pytanie, tak czają się tysiące na na "facegramie" KG.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 07:44:48 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1208 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:02:01 »
Zresztą, nawet tutaj na forum są osoby, które regularnie piszą przy zapowiedziach, gdzie dominują superbohaterowi, że "dla niech nic w danym miesiącu do kupienia nie ma". Czyli jest to odchodzenie od Egmontu.
Może podlicz punkty w głosowaniu na najlepsze wydawnictwo to zobaczysz to tutejsze odchodzenie od Egmontu :)

Przy zapowiedziach Timofa czy KG prawie w ogóle nie ma "podjarki" gdy zawsze jest duża przy zapowiedziach Egmontu.

Jakaś bzdurna teoria niczym nie podparta ale trzeba przeć w zaparte :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 08:06:05 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1209 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:17:32 »
Przy zapowiedziach Timofa czy KG prawie w ogóle nie ma "podjarki" gdy zawsze jest duża przy zapowiedziach Egmontu.
Na tym forum nie ma, czy to znaczy, że reprezentuje cały przekrój czytelników komiksów?
Na facebooku KG całkiem dobrze sobie radzi, więc nie umniejszaj temu wydawcy.
Kilka innych danych:

Prezentacja dziesięciu najlepiej sprzedających się komiksów w historii kultury gniewu! z facebooka - oglądalność 3,8 tys.

Spotkania Egmontu z MFKiG z yotube'a - oglądalność w granicach 1,5 tys.


Nie ma tu, że jarania się zapowiedziami mang np JPFu, a ta grupa miażdży na innych portalach społecznościowych, to jaranie się zapowiedziami Egmontu z tego forum. I jakbyś poczytał tam spory, to ta twoja obecna wojenna podjazdowa do moje osoby jest śmiechu warta. I tak manga to też komiks.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 08:25:54 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1210 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:25:36 »
Na tym forum nie ma, czy to znaczy, że reprezentuje cały przekrój czytelników komiksów?
Chyba była to odpowiedź pod twoim komentarzem o tym forum? ::)

I jakbyś poczytał tam spory, to ta twoja obecna wojenna podjazdowa do moje osoby jest śmiechu warta.
Moja do twojej? Bo to ja się ostatnio do ciebie co chwilę głupio czepiałem?  ;D To był taki strzał w kolano że masakra.

Wyluzuj też z tymi cyferkami bo tylko się pogrążasz  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 08:31:46 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1211 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:31:27 »
Wyluzuj też z tymi cyferkami bo tylko się pogrążasz  :)
Czyli jak prezentuje cyferki, które każdy może zweryfikować, bo są dostępne dla każdego, to już ci nie pasuje? W czym się pogrążam? Jestem świadom, że czytelnicy Egmontu pokrywają się z czytelnikami KG, ale jak właśnie pokazują te cyferki to grupa KG wychodzi, że jest większa. Coś powoduje, że oglądalność jest większa i coś powoduje, że profil KG lubi więcej osób. Być może to, że czytelnicy szukają "dojrzalszych" komiksów, kiedy Egmont bazuje głównie na ofercie dla dzieci i młodego czytelnika.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 08:33:13 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1212 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:32:30 »
Czyli jak prezentuje cyferki, które każdy może zweryfikować, bo są dostępne dla każdego, to już ci nie pasuje? W czym się pogrążam?
Porównujesz oficjalny FB z jakimś "przypadkowym" YT  ;D

Jestem świadom, że czytelnicy Egmontu pokrywają się z czytelnikami KG, ale jak właśnie pokazują te cyferki to grupa KG wychodzi, że jest większa.
Czy ty teraz serio chcesz udowodnić że KG ma więcej czytelników od Egmont?  ;D

coś powoduje, że profil KG lubi więcej osób.
;D

Łooo panie...
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Luty 2021, 08:35:30 wysłana przez JanT »

Online michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1213 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:37:16 »
Czy ty teraz serio chcesz udowodnić że KG ma więcej czytelników od Egmont?  ;D
Pokazuje, że coś powoduje, duże zainteresowanie tym wydawcą.
Spoiler: PokażUkryj
Każdy dobrze wie, że są to dobre komiksy po prostu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1214 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:37:57 »
Nie no, tu akurat się zgadzam, te liczby są ważne.

16 135 tyle osób czai się na facebooku KG

Imponujące 16K KG na FB, chyba tylko JPF z mangowych ma więcej. Każdy inny wydawca komiksowy ma dużo mniej.

To nigdy nie będzie masowe zjawisko na tyle, żeby Egmont nagle upadł. Nigdzie tego nie sugerowałem.

Egmont przespał szans z Vertigo i wg mnie finalna ofensywa z Vertigo jak nastąpiła w 2017 spowodowana była właśnie pojawieniem się NSC z komiksami Image oraz dużą ofertą Muchy też z Image. Przy czym wg mnie było już trochę za późno, bo spora część czytelników porzuciła superbohaterów zastępując ich komiksy KG, Timofem, debiutującym NSC i Muchą.

To nie wiem, może chodziło ci tylko o to, że było już za późno dla tych kilku czytelników, którzy porzucili komiksy Egmontu dla innych wydawnictw  ::) W sumie nie wiem co to za sezonowcy, że wcześniej ograniczali się do Egmontu, a później przerzucili się na inne wydawnictwa? Tych innych wcześniej nie dostrzegali? To ja też pozwolę sobie ocenić nasz rynek przez pryzmat mojej osoby i powiem, że są czytelnicy, którzy kupują komiksy Egmontu i innych wydawnictw od bardzo dawna, nie generalizując, tylko starając się sięgać po dobre tytuły 8)

Dajmy już temu spokój.