Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 640979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1185 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 21:07:06 »
Aż reaktywowałem konto, żeby się do tego ustosunkować.
Witamy :)


CK jest małym, klimatycznym sklepikiem w suterenie, z miłą obsługą. Bywam u nich czasami, głównie żeby spojrzeć na nowości (której i tak kupię w gildia.pl)
To świetny z ciebie klient, wszystkim stacjonarnym sklepom najbardziej zależy właśnie na takich ludziach jak ty!


i uważam, że znacznie większy ruch jest w Komikslandii, na stacji metra (choć nie przepadam za tym sklepem). Mają nowocześniejszy lokal i można płacić kartą bez utraty rabatu.
No widzisz, a ja tak nie uważam. Ale zgoda co do jednego - również nie przepadam za tym sklepem.
Różnica jest taka, że w CK ludzie robią duże zakupy, a do Komikslandii wpadają dzieciaki, które robią dużo zamieszania i kupują jedną mangę za kilkanaście złotych.
Ale żeby to zaobserwować, to trzeba tam spędzić trochę czasu, a nie tylko wpaść, by „spojrzeć na nowości”.


Mają nowocześniejszy lokal i można płacić kartą bez utraty rabatu.
CK ma za to lokal „z duszą” i od bardzo dawna można tam płacić kartą.

Co do ścisku po otrzymaniu nowości z Egmontu, to nie dziwi on, skoro sklep jest tak ciasny i niewygodny. Jeżeli tak dobrze idzie sprzedaż w CK, to czemu nie wyprowadzę się z tej nędznej sutereny i nie zainwestują w większy i nowoczesny sklep z komiksami.

Bo ten sklep jak już napisałem „ma duszę” i klimat „starej przedwojennej Warszawy”.
Poza tym są kojarzeni z tym konkretnym miejscem od lat, więc po co mają się przenosić?
Żeby podobało się komuś, który „spojrzy na nowości” i "pójdzie kupić gdzie indziej"?

Co do informacji zakulisowych i różnych plotek, to równie ciekawe i często świeższe rzeczy można usłyszeć na różnych konwentach i festiwalach, na stoiskach wydawców. (…)
Ot, mały, klimatyczny sklepik w suterenie, z jednym regałem nowości i sporą ilością starszych komiksów, które czasem zalegają latami (...) To, za co naprawdę ich lubię, to spotkania z ciekawymi twórcami, podczas których można zdobyć rysunek, autograf i zamienić kilka słów.
Tu zgoda.

PS. Zarówno w tym roku, jak i w poprzednim nie było festiwal komiksowego w Warszawie.

Owszem, był - Komiksowa Warszawa. W Elektrowni Powiśle w październiku 2020. Wiem, bo na nim byłem :)
Rozpędziłem się trochę z „tym rokiem”, zapomniałem, że już styczeń ;)

Pamiętając poprzednie (a byłem na wszystkich), stwierdzenie, że ciężko było się do nich dopchać można „włożyć między bajki”. Podobny ścisk był na wielu innych stoiskach.
Przecież, skoro twierdzisz, że nie było tego festiwalu, to zakładam, że na nim nie byłeś... Skąd więc możesz wiedzieć jaki był ścisk? :)


Jeszcze wam opowiem pewną przygodę.
Gdy wyszedł kilka lat temu artbook Thorgala (ten, który „wyprzedał się przed premierą”), to ja zamówiłem go w przedsprzedaży w bonito. Kilka dni po premierze dostałem od bonito informację, że nie otrzymali tych artbooków i nie mogą zrealizować zamówienia.
Na gildii już ich nie było, na allegro zaczęły chodzić w cenach 300-400 zł.
No to trudno, nie jestem „jeleniem”, nie dam tyle, najwyżej nie będę miał.
Przy okazji wizyty w CK wyżaliłem się p. Maciejowi (pozdrawiam), a on stwierdził, że może jeszcze dostaną jakąś partię tych artbooków i wtedy jedną sztukę dla mnie odłoży. Mam zadzwonić za kilka dni.
Dzwonię, są! Jadę i kupuję ze zniżką 25%, w momencie gdy na allegro sprzedają się po 400zł!
Mogli zarobić duuużo więcej, ale woleli zachować się po ludzku i pro-kliencko.
Ciekawe czy tak samo zrobiłby typ z Komikslandii, gildia, Tantis, Livro czy jakakolwiek inna  z tych wszystkich wysyłkowych księgarń.
I to są właśnie te detale – jak mawia Tomasz Hajto :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 21:17:50 wysłana przez Yossarian »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1186 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 21:51:31 »
Tu czy na gildii kilka razy jak napisałeś bzdurę i Cię ktoś poprawił, to edytowałeś post, żeby nie było tego widać. Tak też się na żywo nie rozmawia :)
Podaj może przykład z tym edytowaniem bzdur a nie Michałkuj :) A w ogóle to możesz się ode mnie od#%%#lić? Sędzia Dredd się znalazł :)

Michał moje wpisy zapisuje to uderz do niego po "papiery" a wyglądasz na takiego że się dogadacie  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 21:55:09 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1187 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:15:57 »
@Yossarian

Nie przesadzaj, przecież to, że Midar ma inne spojrzenie na CK, to jeszcze nie powód do takiej dramy ;)

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1188 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:18:34 »
@Yossarian

Nie przesadzaj, przecież to, że Midar ma inne spojrzenie na CK, to jeszcze nie powód do takiej dramy ;)

Powiedział gość, który usunął kilka dni temu konto, bo dostał ostrzeżenie 8% :)
Ale masz rację.
Zostanę i teraz będę ku@#a trollował :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:22:37 wysłana przez Yossarian »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1189 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:21:15 »
Ale dlaczego zaraz trollował? No facet przedstawił swoją opinię, czy wszystko co napisał to kłamstwa?

Powiedział gość, który usunął kilka dni temu konto, bo dostał ostrzeżenie 8% :)

10%!

Ale to była inna sytuacja, dostałem ostrzeżenie za to, że wypowiedzi jednego gościa sprzeczne z faktami, nazwałem "urojeniami". Dla mnie to było niesprawiedliwe. Poza tym, grałem w UFC4 online, dostawałem wciry, a międzyczasie siedziałem na forum, to jak jedno (kilka przegranych z rzędu z jednym graczem) z drugim (niesprawiedliwe ostrzeżenie) zgrało, to trochę mnie poniosło.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:26:17 wysłana przez ramirez82 »

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1190 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:25:54 »
Nie. To jego opinia do której ma prawo :)
I to nie kłamstwa, tylko jego subiektywna prawda. Ja tego nie neguję.
Bardziej mnie zdziwiło, że chciało mu się przywracać konto, żeby "wylewać gorzkie żale".

A wkur@#$ia mnie całokształt - moderowanie, trole, debilne gadki, itd.
Skoro sam stąd uciekłeś ze 2 dni temu, to chyba musisz trochę rozumieć o co mi chodzi? ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:30:38 wysłana przez Yossarian »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1191 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:28:12 »
Bardziej mnie zdziwiło, że chciało mu się przywracać konto, żeby "wylewać gorzkie żale".

Rozumiem.

Ja przywróciłem konto w słusznym celu, by dołączyć do moderacji!

A ty nie możesz zwijać się stąd, bo miałeś wrzucić fotkę z Spider-manem, Venomem i Carnage :)

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1192 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:30:58 »
Ale to była inna sytuacja, dostałem ostrzeżenie za to, że wypowiedzi jednego gościa sprzeczne z faktami, nazwałem "urojeniami". Dla mnie to było niesprawiedliwe. Poza tym, grałem w UFC4 online, dostawałem wciry, a międzyczasie siedziałem na forum, to jak jedno (kilka przegranych z rzędu z jednym graczem) z drugim (niesprawiedliwe ostrzeżenie) zgrało, to trochę mnie poniosło.
A ja od rana miałem lepić bałwana, ale go nie ulepiłem, bo od rana siedzę i dyskutuję na forum. A nikogo te dyskusje w ogóle nie obchodzą. To jest taka strata czasu, że szok, nie lepiej coś innego porobić?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1193 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:31:56 »
Pewnie, że lepiej!

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1194 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:35:34 »
Pewnie, że lepiej!

No to co tu jeszcze robimy???

A tak a propos "obrażania się", czemu już nie grasz w "zgadywanie kadrów"?

A żeby nie było offtopu, to co polecacie do przeczytania z Egmontu? ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1195 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:36:45 »
A tak a propos "obrażania się", czemu już nie grasz w "zgadywanie kadrów"?

Pewnie! Wbijaj mi kolejne szpile!  ;)

Ja nic złego o CK nie mówiłem!  >:(

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1196 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:40:15 »
A żeby nie było offtopu, to co polecacie do przeczytania z Egmontu? ;)
Ja nie polecam Promethea'i, jak pierwszy tom był nawet fajny, tak ten drugi strasznie męczący i w ogóle mnie nie obchodziło, że gdzieś tam chodzą całą książkę. W trzecim jestem gdzieś w połowie i za bardzo nawet nie mam ochoty dokończy tego.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1197 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:42:22 »
Pewnie! Wbijaj mi kolejne szpile!  ;)

Mówiłem, że teraz będę trolował ;)
A tak na serio? Co się stało, bo nie wiem. Wiem, że się obraziłeś, ale nie wiem, o co. A nie chce mi się czytać 100 stron, żeby to znaleźć.

@xanar
Dzięki.
Mam jeszcze zamiar wejść w serię Kajko i Kokosz. Które tomy możecie mi polecić?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1198 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:47:34 »
A tak na serio? Co się stało, bo nie wiem. Wiem, że się obraziłeś, ale nie wiem, o co. A nie chce mi się czytać 100 stron, żeby to znaleźć.

Nie pamiętam. Od tamtego czasu obraziłem się z 50 kolejnych razy, jakbym miał wszystkie pamiętać... ;)

Ja nie polecam Promethea'i, jak pierwszy tom był nawet fajny, tak ten drugi strasznie męczący i w ogóle mnie nie obchodziło, że gdzieś tam chodzą całą książkę. W trzecim jestem gdzieś w połowie i za bardzo nawet nie mam ochoty dokończy tego.

O cholera, a u mnie całość czeka na lekturę  :'(

Offline sokratesik

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1199 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:54:06 »
Mówiłem, że teraz będę trolował ;)
A tak na serio? Co się stało, bo nie wiem. Wiem, że się obraziłeś, ale nie wiem, o co. A nie chce mi się czytać 100 stron, żeby to znaleźć.

@xanar
Dzięki.
Mam jeszcze zamiar wejść w serię Kajko i Kokosz. Które tomy możecie mi polecić?
Wszystkie  :)
Chyba najlepiej zacząć od najstarszych, przynajmniej wg. mnie są najlepsze. Ale potem też jest OK.
Też mam Prometheę i już się boję czy to był dobry zakup. A jak się ma do tego Providence? Lepsze, gorsze?
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 22:58:13 wysłana przez sokratesik »