Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 640834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1155 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:32:43 »
Zebys ty chociaż JanieT umiał dyskutować kulturalnie, to może ta rozmowa toczyła by się inaczej.
Wtedy miałbyś rację?

Super, ale my tu Marvel Now nie gadaliśmy.
;D ;D ;D

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1156 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:37:47 »
Michał, nie zapominaj że my tu wszyscy jesteśmy osobami z branży komiksowej, porównujesz długość tematu Egmont z innymi wydawcami i wszystko widać jak na dłoni. Rozumiem, że to forum nie jest reprezentatywne, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że gdzieś tam na jakimś faceagramie czają się tysiące fanów Kultury Gniewu, których tutaj nie ma. Już prędzej bym się spodziewał, że rozstrzał będzie jeszcze większy na korzyść Egmontu

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1157 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:40:36 »
@ramirez być może masz rację, że zaczynam przechodzić na ciemną stronę mocy. I mam powody, aby przestać zachwycać się Egmontem jak kiedyś.

Przecież nie chodzi o zachwycanie się, ale po co zaraz snuć takie dziwne rzeczy, że ludzie przestali kupować komiksy Egmontu, na rzecz innych wydawnictw? Widać po ofercie Egmontu, że ludzie przestają kupować ich komiksy?

Edit: jeszcze żebyś napisał, że paru twoich znajomych przestało kupować Egmont na rzecz innych wydawnictw, to nie mógłbym tego negować. Ale określiłeś to tak, jakby to było zjawisko masowe :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:44:50 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1158 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:43:18 »
Rozumiem, że to forum nie jest reprezentatywne
Ale i tak najbardziej reprezentatywne ze wszystkich miejsc :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1159 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:47:33 »
O tym jak ludzie mają wyj**ane na Egmont i ich komiksy, niech świadczą tłumy na spotkaniach z TK na festiwalach :) A w tym czasie przeciągi na spotkaniach z autorami komiksów ;)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1160 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 15:58:17 »
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć o co chodziło z tym omnibusem Animal Mana? Bo pewnie nawet Egmont jeszcze nie wie jak mu się to sprzedało.

Offline andy13

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1161 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:18:05 »
Domykanie starych to nie pozyskiwanie czytelnika, a otrzymanie tego którego sie już ma. To że ty widzisz inaczej coś nie znaczy, że masz racje.
Jest parę trwających serii, z mniejszych wydawnictw, u których jeszcze nie kupowałem. Jeżeli do ostatniego tomu taki tytuł będzie miał dobre recenzje, a ja będę miał pewność, że seria nie została urwana, to co stoi na przeszkodzie, żeby mnie tym przekonać i pozyskać nowego czytelnika?

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1162 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:24:16 »
Wtrącę swoje trzy grosze.

Polecam kiedyś wszystkim, przy okazji wizyty w Warszawie odwiedzić Centrum Komiksu i porozmawiać sobie z Pietrasikami, którzy prowadzą od kilkunastu lat chyba największy stacjonarny sklep komiksowy w Polsce i wiedzą co i jak się sprzedaje, jak chyba nikt inny.

Można się on nich dowiedzieć różnych kuluarowych tajemnic, również nt. nakładów (od tych największych jak KiK czy Thorgal, po limitowane np. artbook Rosińskiego, którego ceny na rynku wtórnym dobijają do 1000 zł), kosztów licencji, tego co się sprzedało dobrze, a na czym wtopiono, i jaki procent klientów to tacy jak my zapaleńcy, a jaki przypadkowe osoby, kupujące np. „coś na prezent”.
Kurde, nawet o chytrej babie z image opowiedzą, choć z niechęcią ;)

Wyciąganie wniosków, bo "trzech kolegów przestało czytać Egmont", to jest jakaś abstrakcja, bo na tych trzech kolegów, przypada 100 przypadkowych "mamuś", które przyszły kupić synkom komiks o Kajku i Kokoszu, Asteriksie albo o "kaczorkach". Albo nastolatków chcących sprawdzić komiksową wersję serialu, który akurat obejrzeli. Sam byłem wielokrotnie świadkiem dużych zakupów przez osoby kompletnie niezaznajomione z komiksem, ale "chcę przeczytać coś z Avengers albo Iron Manem, bo lubię MCU". A te przypadkowe osoby nie kupują Timofa i KG, chyba, że się pomylą ;)

Na serio polecam taką wycieczkę. I dopiero po niej wyciąganie wniosków co do siły „chylącego się niechybnie ku upadkowi” Egmontu, który (licząc nakłady, a nie ilość tytułów) sprzedaje dużo więcej niż pozostałe wydawnictwa razem wzięte :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:29:12 wysłana przez Yossarian »

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1163 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:30:08 »
To opowiedz trochę. Bo ja mieszkam po drugiej stronie kraju i nieprędko tam podjadę.

Swoją drogą powstał w końcu ten dokument o Centrum Komiksu? Trailer był zajebisty.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1164 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:34:36 »
@Yossarian

Pytanie tylko jak miarodajne jest Centrum Komiksu? Pewnie nie bardziej, niż Gildia, więc jakieś tam wnioski można też z topki sprzedaży Gildii wyciągnąć. Jakby nie patrzeć, w CK zaopatrują się "tylko" warszawiacy ;) Jednak u nas sprzedaż głównie oparta jest na sklepach internetowych.

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1165 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:45:19 »
To opowiedz trochę. Bo ja mieszkam po drugiej stronie kraju i nieprędko tam podjadę.
Nie mogę ;) Jak mi ktoś coś mówi, bo już "zna mnie z ryja", to nie po to, żebym to wszystkim rozpowiadał.
A nuż wiedzą kim jestem i niczego się już nigdy nie dowiem, bo "rozpaplam" ;)


Pytanie tylko jak miarodajne jest Centrum Komiksu? Pewnie nie bardziej, niż Gildia, więc jakieś tam wnioski można też z topki sprzedaży Gildii wyciągnąć. Jakby nie patrzeć, w CK zaopatrują się "tylko" warszawiacy ;) Jednak u nas sprzedaż głównie oparta jest na sklepach internetowych.
Gildia jest niemiarodajna, bo NIE MA tam przypadkowych klientów. Gildia nie wyskakuje w ceneo, a jeśli już to na bardzo odległych pozycjach. Żeby kupować w gilgii, to trzeba być "wtajemniczonym".
O wiele bardziej miarodajne wydaje się być np. bonito, bo to największy sklep w necie. Można tam sprawdzać wg popularności.

W CK po Egmontowej dostawie jest taki "sajgon", że nie mają czasu porozmawiać, po prostu jeden klient wchodzi, drugi wychodzi.
A masa klientów tam jest przypadkowych. Część ludzi nie wie, że w necie jest taniej, bo kupują książki od wielkiego dzwonu.

Poza tym, to co najważniejsze w sklepie stacjonarnym. Jeśli nie wiesz co kupić 8-latkowi albo 11-latce, to na gildii raczej się nie dowiesz, a w CK Kuba ci ładnie wytłumaczy, że dla chłopca "kaczorki", a dla dziewczynki Enola Holmes.
Więc ci przypadkowi są właśnie w CK. Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że stanowią oni ogromny odsetek wszystkich klientów.

EDIT:
I co z tego, że tylko Warszawiacy? Jacyś gorsi jesteśmy? ;)
Jak ktoś mieszka w Warszawie to czyta Egmont, a np. w Sieradzu albo Przasnyszu to Timofa?
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:49:07 wysłana przez Yossarian »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1166 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:47:48 »
Gildia jest niemiarodajna, bo NIE MA tam przypadkowych klientów. Gildia nie wyskakuje w ceneo, a jeśli już to na bardzo odległych pozycjach. Żeby kupować w gilgii, to trzeba być "wtajemniczonym".
Ale wiesz że gildia sprzedaje najwięcej w internecie? O tym mówił sam Wojciech Szot. Nawet procenty podał ale teraz nie pamiętam.

Wpisz w google "komiks zakupy" "kup komiks" itp i zobacz co pierwsze wyskakuje. Więc dla jakich wtajemniczonych? :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:51:38 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1167 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:51:14 »
W CK po Egmontowej dostawie jest taki "sajgon", że nie mają czasu porozmawiać, po prostu jeden klient wchodzi, drugi wychodzi.
A masa klientów tam jest przypadkowych. Część ludzi nie wie, że w necie jest taniej, bo kupują książki od wielkiego dzwonu.

Aż tak? Nie pomyślałbym.

I co z tego, że tylko Warszawiacy? Jacyś gorsi jesteśmy? ;)

Może nie doceniam obrotów CK.

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1168 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 16:53:01 »
Gildia ma też dobrze, bo nie ma konkurencji. Reszta jest mniej lub bardziej tragiczna jak np. Incal. Tam jest obsługa jak w latach 90. A rabaty jak 15 lat temu.
Mam wrażenie, że Gildia nigdy nie miała prawdziwej konkurencji specjalistycznej. Trochę ich pewnie nacisnęły w pewnym momencie dyskonty, ale to nie jest to samo. Te specjalistyczne nawet się nie starały. To taki trochę monopolista ta Gildia w swojej kategorii. Przez słabość konkurencji.

Yossarian

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1169 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 17:02:36 »
Ale wiesz że gildia sprzedaje najwięcej w internecie? O tym mówił sam Wojciech Szot. Nawet procenty podał ale teraz nie pamiętam.

Ok. Nie wiedziałem tego.
Ale Szot to sprzedawał właśnie "niszówkę" dla wtajemniczonych i tu pełna zgoda, że gildia to nr 1.
Część niszowych rzeczy jest dostępna wyłącznie w gildii, więc ciężko, żeby nie byli liderem dla tych wszystkich "maluczkich wydawnictw".

KG i Timof to gildia, ale już Kaczogród, Asteriks i np. adaptacje Agathy Christie, to pewnie w Empiku się więcej sprzedaje niż w gildii.

A wiesz może jaki procent książek ogólnie sprzedaje się stacjonarnie a jaki w necie? Bo nie mogę nigdzie znaleźć

Wpisz w google "komiks zakupy" "kup komiks" itp i zobacz co pierwsze wyskakuje. Więc dla jakich wtajemniczonych? :)
A wpisz "komiks sklep Warszawa", bo jak potrzebujesz prezentu na już, to szukasz stacjonarnie. I wtedy wyskakuje na samej górze CK, a że dojazd tam jest dobry, bo to przy samym metrze, to kupuje się tam.

 
Aż tak? Nie pomyślałbym.

Może nie doceniam obrotów CK.
Aż tak.
Dowód: olali prawie całkiem wydawanie komiksów i skupili się na sprzedaży.
Na tegorocznym festiwalu w Wawie, mieli taki ruch na stoisku, że nie dało się podejść i przywitać :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 17:09:57 wysłana przez Yossarian »