Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 640940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1125 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 13:59:27 »
Czyli nie sprzedaje się dobrze.
Sprzedaje się dobrze a liczyli na bardzo dobrze. Tak ciężko to pojąć?

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1126 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:01:37 »
No ciężko, jak się nie ma żadnych danych.
Ma być jakiś serial czy coś, to się będzie lepiej sprzedawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1127 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:02:52 »
Ale TK nigdy nie powiedział że sprzedaje się słabo czy źle. Było coś w stylu "Sprzedaje się dobrze ale liczyliśmy na więcej"

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1128 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:10:00 »
Ja wiem, że ty kochasz te bezsensowne dyskusje o niczym po których nikt nie dojdzie do jakichkolwiek konstruktywnych wniosków w tematach które najczęściej nikogo nie interesują, ale to nie ja powiedziałem, że "myśleliśmy że będzie lepiej" tylko wydawca. Jak to w/g Ciebie oznacza, że jest dobrze to w porządku.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1129 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:11:18 »
Ale to ty brniesz bez sensu cały czas opierając się na z dupy wziętej "złej sprzedaży" Sprzedaje się dobrze ale liczyli na więcej przy takim hicie. Ile razy mam jeszcze napisać żebyś zrozumiał a nie wyskakiwał z jakimiś:
Ja wiem, że ty kochasz te bezsensowne dyskusje...
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:15:39 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1130 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:17:49 »
Macie racje w 2016 domykali Baśnie i Amerykanskiego Wampira, ale to były serie dla starych czytelników, którzy zbierali to wczesniej. Tam brakowało pierwszych tomów. W Wampirze drugie tomu (i to dokładnie pamiętam, bo sam zastanawiałem się, czy nie sprzedać swojego tomu, bo osiągał jakieś kosmiczne ceny), w Baśniach chyba od 3 do 5. Wiec jak czytelnik mógł wejść w serie z brakami? Ja wiem, że mógł, ale to nie był jeszcze okres regularnych dodruków i ludzie woleli nie ryzykować.

Invincible nie jest złym komiksem, ale na pewno nie jest też komiksem, który ma przekonać osoby które poszły szukać czegoś innego niż superbohaterowie. Stawiali na nazwisko twórcy, a nie na sam komiks takie jest moje zdanie. Zresztą jak widać Image to temat zamknięty. Czy poza Palcojadem wydali coś więcej? Nie i się nie zapowiada. Jestem ciekaw czy dostaniemy wychodząca obecnie kontynuację.

I mam wrażenie, że po wydaniu omnibusa Animal mana też już wyciągnęli wnioski i efekty niedługo zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:20:30 wysłana przez michał81 »

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1131 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:19:42 »
Pokaż mi ten fragment o "złej sprzedaży".

Online xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1132 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:20:01 »
Ale TK nigdy nie powiedział że sprzedaje się słabo czy źle. Było coś w stylu "Sprzedaje się dobrze ale liczyliśmy na więcej"
A gdzie on to mówił, bo ja nie przypominam sobie, żeby użył słowa "dobrze", albo źle pamiętam tak też może być.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1133 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:20:49 »
Macie racje w 2016 domykali Baśnie i Amerykanskiego Wampira, ale to były serie dla starych czytelników, którzy zbierali to wczesniej. Tam brakowało pierwszych tomów. W Wampirze drugie tomu (i to dokładnie pamiętam, bo sam zastanawiałem się, czy nie sprzedać swojego tomu, bo osiągał jakieś kosmiczne ceny), w Baśniach chyba od 3 do 5. Wiec jak czytelnik mógł wejść w serie z brakami? Ja wiem, że mógł, ale to nie był jeszcze okres regularnych dodruków i ludzie woleli nie ryzykować.
Ty serio nie dasz rady odpuścić tylko wyskakujesz ciągle z kolejnymi bzdurami?

I mam wrażenie, że po wydaniu omnibusa Animal mana też już wyciągnęli wnioski i efekty niedługo zobaczymy.
A jaka była ta sprzedaż i skąd to wiesz?

A gdzie on to mówił
W internecie :) Też teraz nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:22:58 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1134 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:22:32 »
Ty serio nie dasz rady odpuścić tylko wyskakujesz ciągle z kolejnymi bzdurami?
Rozumiem, ze ty byś wchodził w serie gdzie brakuje tomów i nie wiesz czy dodrukują? I w którym cytowanym miejscu napisałem bzdurę?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1135 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:28:05 »
Macie racje w 2016 domykali Baśnie i Amerykanskiego Wampira, ale to były serie dla starych czytelników, którzy zbierali to wczesniej. Tam brakowało pierwszych tomów. W Wampirze drugie tomu (i to dokładnie pamiętam, bo sam zastanawiałem się, czy nie sprzedać swojego tomu, bo osiągał jakieś kosmiczne ceny), w Baśniach chyba od 3 do 5. Wiec jak czytelnik mógł wejść w serie z brakami? Ja wiem, że mógł, ale to nie był jeszcze okres regularnych dodruków i ludzie woleli nie ryzykować.zobaczymy.

Ale co to zmienia? Weszli mocniej w Vertigo, wydali dwie nowe serie i dokończyli dwie, które mieli do dokończenia. Jeśli szukasz czegoś na siłę, żeby wyszło, że masz rację, że z Vertgio zaczęli dopiero jak weszło NSC, to ok. NIECH CI BĘDZIE. A Skalp i Y w 2016 roku się nie liczą.

Ale wciąż nie wyjaśniłeś, dlaczego "spóźnili się" z Vertigo  ::)

@SkandalistaLarryFlynt @xanar @JanT

Pewnie, że nie mając danych sprzedażowych, możemy tylko gdybać. Ale faktycznie TK mówił, że Invincible sprzedaje się poniżej oczekiwań. Skoro i tak wydają taką drogą i długą serię, to chyba nie jest źle? Źle to było w przypadku Sexu, czy TW+TD od Muchy. czy kilku serii z Odrodzenia od Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:33:59 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1136 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:31:12 »
Pokaż mi ten fragment o "złej sprzedaży".
Proszę:
Ciężko powiedzieć, dlaczego się nie sprzedaje

Rozumiem, ze ty byś wchodził w serie gdzie brakuje tomów i nie wiesz czy dodrukują? I w którym cytowanym miejscu napisałem bzdurę?
Wyszło tyle samo tomów Vertigo co w roku następnym. Jak wznawiali Kaznodzieję to też nie wychodził dodatkowo. Egmont wrócił do Vertigo w 2015 a zwiększył do jednego tomu na miesiąc w 2016 a ty chcesz jakoś inaczej liczyć Baśnie i Amerykańskiego Wampira bo to dokończenia  ;D

Ale co to zmienia?
On jest nieomylny i się nigdy nie przyzna do błędu tylko będzie Michałkował  :)

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1137 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:40:53 »
Ciężko powiedzieć, dlaczego się nie sprzedaje (w zadowalającej ilości - to domyślnie, myślałem że oczywiste).
Kwestia czy "dobrze, ale miało być więcej" oznacza że dobrze lub nie bardzo dobrze to niby kwestia percepcji i nastawienia opowiadającego, ale może by tak małe ćwiczenie logiczne?

- I jak kochanie dobrze ci było?
- Noooo...Janku dobrze, ale myślałam że będzie lepiej.

To jej w końcu dobrze było czy nie bardzo?

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1138 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:42:41 »
Wyszło tyle samo tomów Vertigo co w roku następnym. Jak wznawiali Kaznodzieję to też nie wychodził dodatkowo. Egmont wrócił do Vertigo w 2015 a zwiększył do jednego tomu na miesiąc w 2016 a ty chcesz jakoś inaczej liczyć Baśnie i Amerykańskiego Wampira bo to dokończenia  ;D
Przeczytaj sobie moje pierwsze posty w tej dyskusji i stwierdzenie że ludzie odeszli szukając alternatyw. Czy Egmont w tym okresie zaprezentował nowe serie? Domykanie starych to nie pozyskiwanie czytelnika, a otrzymanie tego którego sie już ma. To że ty widzisz inaczej coś nie znaczy, że masz racje. Wydał Skalpa oraz siegnął po ygreka serie, ktora też nie była nowa na rynku. Jeśli uważasz jak bazyl, ze komiksy czyta się tylko po polsku to chyba nie widziałeś dziwnych zestawów wydań zbierających np 3 tomy po polsku i resztę po angielsku. Możesz uważać się za mega znawcę polityki Egomntu, ale nie zaklamuj ze ludzie odeszli od niego bo główna linia wydawniczą są komiksy superbohaterskie i wydanie Vertigo miało przekonać do ich powrotu. I nadal uważam że Egmont rozszerzajac Vertigo o nowe serie zrobił to za późno

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #1139 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:45:36 »
Ciężko powiedzieć, dlaczego się nie sprzedaje (w zadowalającej ilości - to domyślnie, myślałem że oczywiste).
Kwestia czy "dobrze, ale miało być więcej" oznacza że dobrze lub nie bardzo dobrze to niby kwestia percepcji i nastawienia opowiadającego, ale może by tak małe ćwiczenie logiczne?

- I jak kochanie dobrze ci było?
- Noooo...Janku dobrze, ale myślałam że będzie lepiej.

To jej w końcu dobrze było czy nie bardzo?
A jak ktoś dostał 5 z kartkówki a liczył na 5+ to jest dobrze czy nie bardzo? Jak już wyskakujesz z debilizmami :)

Czy Egmont w tym okresie zaprezentował nowe serie? Domykanie starych to nie pozyskiwanie czytelnika, a otrzymanie tego którego sie już ma.
Ale chyba nie było miejsca na więcej? Masakra z tymi twoimi kotami :)

Możesz uważać się za mega znawcę polityki Egomntu, ale nie zaklamuj ze ludzie odeszli od niego bo główna linia wydawniczą są komiksy superbohaterskie i wydanie Vertigo miało przekonać do ich powrotu.
A gdzie ja o tym pisałem? To są urojenia  ;D