Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 637321 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3585 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 16:34:49 »
Przeglądałem sobie na konwencie różne komiksy i zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie Omnibus Books of Magic. To była, jak wskazuje nazwa, prawdziwa magia. Najpierw pierwsze 4 zeszyty znane z polskiego wydania, a potem kilkanaście setek stron dalszych cudowności.
https://www.atomcomics.pl/pl/p/SANDMAN-THE-BOOKS-OF-MAGIC-OMNIBUS-HC-VOL-01/151193
Znakomicie wydrukowane, czerń czarna jak węgiel, duży format, rysunki na mega poziomie. Dałbym dużo hajsów za takie albumy. Przeglądałem też Omnibusy dzieł Morrisona i jakość druku w porównaniu z Egmontem to kosmos. Doom Patrol wygląda o niebo lepiej w tym wydaniu. Nasi to chyba drukują na Commodore 64.
Egmont mógłby się zabrać za takie wydania. A jeśli już nie może być Omnibus, to przynajmniej niech wydrukują te Księgi w takiej jakości. Bo że te historie kiedyś wyjdą jest oczywiste.

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3586 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 19:02:02 »
@Death Posiadam omniaka books of magic, czytałem, i potwierdzam zachwyty. Spodziewałem się historii dla nastolatków a to jest porządne, dojrzałe i momentami mroczne vertigo na poziomie co najmniej lucyfera careya, a nawet momentami aspirujące do mistycyzmu sandmana.

Tylko właśnie, omnibusy to jest jedyna forma w której duża część tego runu zostanie zebrana, a ponieważ omnibusy schodzą w mniejszych nakładach niz tpb i kupują pasjonaci siedzący w temacie, to ryzyko jest zapewne mniejsze niż próbować wydawać ten run w normalnej grubości tomach (gdzie zamiast 2 omniaków byłoby pewnie z 8 tomów). Nie wiem czy zainteresowanie w pl byłoby na tyle duże żeby wydać całe księgi, skoro na rynek usa kalkuluje się jedynie takie specyficzne wydanie.

btw nie widze egmontu drukującego komiks na 1500 stron, tu się niestety muszę zgodzić z bazylem że już 500+ stron wydaje się być mało solidne robione przez nich, moje epiki spidera wyglądają przy okładce jakby się miały rozerwac na szyciu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Październik 2021, 19:04:16 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Dracos

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3587 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 19:29:43 »
btw nie widze egmontu drukującego komiks na 1500 stron, tu się niestety muszę zgodzić z bazylem że już 500+ stron wydaje się być mało solidne robione przez nich, moje epiki spidera wyglądają przy okładce jakby się miały rozerwac na szyciu.

Ale nawet w przypadku książek niektóre wydawnictwa podejmują się zbiorczych wydań niektórych autorów jak np Prószyński i książki Le Guin one mają tak w okolicach 1000 stron (o ile dobrze pamiętam) i mówiąc szczerze to jest takie maksimum w moim odczuciu. Jak sobie wyobrażę 1500 to wydaje mi się grubą przesadą i tak wiem że w US robią takie omnibusy, ale też trzeba wziąć poprawkę na to że tamte drukarnie mają większą wprawę czy po prostu zwykłe know how, a również że dobre zrobienie omnibusa w PL może kosztować tyle że klient poczuje się oszukany bo jak przelicza sobie cenę na strony to wyjdzie mu że przepłaca.

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3588 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 22:33:49 »
Jak sobie wyobrażę 1500 to wydaje mi się grubą przesadą i tak wiem że w US robią takie omnibusy, ale też trzeba wziąć poprawkę na to że tamte drukarnie mają większą wprawę czy po prostu zwykłe know how
A czy oni czasem nie drukują tego w Chinach lub też Kanadzie?

Offline xanar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3589 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 22:52:12 »
Dc w Kanadzie, Marvel aktualnie Chiny, Turcja.
To nie jest jakaś wiedza tajemna, bierze się takiego "amerykańskiego" omnibusa idzie się do drukarni i mówi się zróbcie mi taki. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że u nas nie są w stanie zrobić takiej książki.

Tutaj jest encyklopedia z PRLu:



Aktualnie ani Marvel ani Dc nie jest wstanie sprzedawać swoich książek, które otwierają się na płasko, bo za drogie.

To jak to jest 40 lat temu umieli a teraz już nie, cofamy się  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Dracos

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3590 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 22:57:27 »
A czy oni czasem nie drukują tego w Chinach lub też Kanadzie?

Nie wydaje mi się, sprawdziłem 3 tomy Ziemiomorze - POZKAL Inowrocław, Sześć światów Hain - Białostockie Zakłady Graficzne, Wracać wciąż do domu - OZGraf Olsztyn. Każda z nich to co prawda sp zoo ale nie wydaje mi się żeby drukowanie było zlecane gdzieś indziej i faktycznie te podmioty na miejscu drukują.

Offline michał81

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3591 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 23:05:19 »
@Dracos ale mi chodzi, że napisałeś " tak wiem że w US robią takie omnibusy, ale też trzeba wziąć poprawkę na to że tamte drukarnie mają większą wprawę ". No właśnie nie robię tego w USA, tylko gdzie indziej.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3592 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 23:56:23 »
Nie wiem czy zainteresowanie w pl byłoby na tyle duże żeby wydać całe księgi, skoro na rynek usa kalkuluje się jedynie takie specyficzne wydanie.
TK mówił na mfkig, że ma tę serię na liście do wydania i po kolei idzie dalej w Vertigo.

Offline asx76

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3593 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 00:10:28 »
TK mówił na mfkig, że ma tę serię na liście do wydania i po kolei idzie dalej w Vertigo.

Primo: idzie za wolno. Secundo: kolejność pozostawia do życzenia.

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3594 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 00:31:04 »
@Eguaroc a mówił coś jeszcze o jakiś innych seriach vertigo które planują ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3595 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 00:46:20 »
To jak to jest 40 lat temu umieli a teraz już nie, cofamy się  :)

Tak właśnie może to wyglądać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kandor

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3596 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 04:54:14 »
W Bazyladnii jest wszystko odwrotnie, jak ktoś jest drugi to jest pierwszy a jak ktoś pierwszy to drugi.
W Bazirro World (◠‿・)

Offline Dracos

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3597 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 10:27:01 »
@michał81 No tak, opacznie to zrozumiałem :)

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3598 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 11:24:03 »
@Eguaroc a mówił coś jeszcze o jakiś innych seriach vertigo które planują ?
Z tego, co pamiętam, to tylko to, co miał na slajdach - czyli "Invisibles" Morrisona (prawdopodobnie w 3 tomach). No i zapowiedział, że po runie Delano będą wydawać kolejnych autorów "Hellblazera". Odnośnie "Ksiąg magii" padło akurat pytanie z widowni i odpowiedź była właśnie, że jest to tytuł, który absolutnie ma na liście, po kolei przedstawiają serie z dawnego Vertigo w Polsce i ma jeszcze trochę, które chciałby wydać.

Offline Zielcok

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3599 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:00:10 »
Z tego, co pamiętam, to tylko to, co miał na slajdach - czyli "Invisibles" Morrisona (prawdopodobnie w 3 tomach).


dziwne że znów będą tworzyć jakąś swoja hybrydę skoro jet to w 4 tomach w deluxe po około 280 stron a 4 koło 500