Autor Wątek: Egmont 2021  (Przeczytany 640792 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3225 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 18:58:43 »
Szkoda, że DC nie pociągnęło na razie tematu Injustice w filmach. Przecież Bruce miał ten sen. :) Zły Superman (ale nie Ultramen, bo ten typek jest idiotą), to fajny temat. Brand New Metropolis, to jeden z moich ulubionych odcinków Superman TAS.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3226 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 19:10:09 »
Będzie animacja niedługo.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3227 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 20:17:57 »
Nie wiem czy już było o pocztówkach/magnesie dodawanym do Death Metal przez Gildię, jak nie to może się przyda info.
A wstawiam z inną obserwacją - chyba obsługa ich socjali szybko zaczęła weekendowe procenty ;)

Offline neo789

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3228 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 20:22:58 »
Staropolszczyzna zamiast angielszczyzny zawsze na propsie  :)

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3229 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 23:51:29 »
Jak dla mnie "kunsztowna" to totalnie zwykłe słowo.

Offline parsom

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3230 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 00:20:17 »
Ale że co jest nie tak?

Offline Amer

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3231 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 00:23:26 »
Mnie to wygląda bardziej na to, że to Piterrini nie zna znaczenia słowa "kunsztowny", stąd jego "beka".

Pamiętam taką sytuację z forum Filmwebu, gdy ktoś opowiadał, jak zażenowany był napisami w kinie na jakimś historycznym filmie, bo jeden z bohaterów widowiska nazwał drugiego ziomkiem. Musiałem kinomanowi wyjaśnić, że słowo to jest starsze od jego babci, a to że przeżywa drugą młodość (w zmienionym znaczeniu) jako odpowiednik slangowego angielskiego "homie", to osobna kwestia.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Midar

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3232 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 01:39:48 »
Piterrini, sam się przyznaj do %, albo do nieznajomości poprawnych i powszechnie występujących słów w języku polskim.

Offline Interloper

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3233 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 09:13:51 »
Jak komiks "Death Metal" jest kunsztowny, to ja nie wiem jaki przymiotnik pasowałby do faktycznych dzieł komiksowego rzemiosła.

Offline asx76

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3234 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 09:47:47 »
Jak komiks "Death Metal" jest kunsztowny, to ja nie wiem jaki przymiotnik pasowałby do faktycznych dzieł komiksowego rzemiosła.

Niezwykle kunsztowny ;)

Offline death_bird

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3235 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 10:10:15 »
Trochę bym tutaj bronił Piterriniego.
Akurat terminu "kunsztowny" nie użyłbym raczej do opisu komiksu.
Kunsztowne to może być pudełeczko na biżuterię. Przy dziele literackim to nie brzmi.
"Kunsztownie napisana książka"?  ??? Raczej kunsztownie wykonana oprawa tejże. Względnie ilustracje w niej mogą być kunsztowne.
To trochę tak jakby napisać, że np małżonka przed obiadem z teściami do ostatniej chwili "cyzelowała" pieczeń.
Też kiepskie zestawienie.
Moim zdaniem to jednak ten opis cokolwiek jest przestrzelony, bo też utwór literacki to nie jest dzieło rzemieślnicze w potocznym rozumieniu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3236 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 10:16:34 »
Wy naprawdę wymagacie żeby spece od PR/marketingu/Socialmedia używali przymiotników które w punkt opiszą dany produkt :) ? Dałbym temu spokój wszystko co opisują jako epickie, legendarne kunsztowne czy przełomowe itd.. to tylko taki ichni sposób wysławiania się na potrzeby sprzedaży.

Online misiokles

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3237 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 10:23:36 »
Kunsztowna opowieść - w sumie to może pasować do eventu, w którym wiele wątków z wielu pobocznych serii w evencie głównym łączy się i przenika ze sobą. Bądź mamy tyle bohaterów i wątków, że udaje się uniknąć chaosu i wszystko jest rozpisane klarownie. Czy taki ten komiks jest? Nie mam pojęcia, ale słowo kunsztowny jak najbardziej pasuje w kontekście fabularnym.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3238 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 10:37:37 »
No właśnie do komiksowego eventu bardziej pasowałoby mi sformułowanie typu "opowiedziana z rozmachem historia" niż "kunsztowna opowieść".
Przy czym nie twierdzę, że "nie można". Po prostu "nie brzmi".
Wychodzi to w sposób strasznie napuszony.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline chch

Odp: Egmont 2021
« Odpowiedź #3239 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 10:43:13 »
Akurat terminu "kunsztowny" nie użyłbym raczej do opisu komiksu.
Kunsztowne to może być pudełeczko na biżuterię. Przy dziele literackim to nie brzmi.
"Kunsztownie napisana książka"?  ??? Raczej kunsztownie wykonana oprawa tejże. Względnie ilustracje w niej mogą być kunsztowne.

Zacznijmy od początku, czyli od definicji słowa:
kunsztowny «wykonany z artyzmem i precyzją»

Sprawdżmy czy wybór słowa kunsztowny do opisu opowieści jest wymysłęm Egmontu. Google odnalzał na szybko:
Spoiler: PokażUkryj
Ziemia przeklęta
Philip Lewis
Kunsztowna, wielowątkowa opowieść o dojrzewaniu, przywodząca na myśl klasyczne utwory Thomasa Wolfe’a i Williama Styrona. Phillip Lewis to wyrazisty nowy głos w amerykańskiej beletrystyce. (https://literia.pl/ksiazka-ziemia-przekleta-978-83-8123-101-5)

Spoiler: PokażUkryj
Nagrodzony za kreacje aktorskie na zeszłorocznym festiwalu w Berlinie, film Wanga Xiaoshuaia to kunsztowna opowieść o grozie, która przenika do chińskiej codzienności. (FB Kultura Liberalna)

Spoiler: PokażUkryj
Kobieta z czerwonym notatnikiem. Antoine Laurain - Ebook (epub + mobi)
Romantyczna historia, która mogła wydarzyć się tylko w Paryżu... Czarująca i kunsztowna opowieść o tym, jak impuls i ciekawość niepostrzeżenie przeradzają się w żarliwe miłosne śledztwo. (publio.pl)


Kolejna sprawa. Synonimem słowa kunsztowny jest... misterny:
misterny
1. «składający się z wielu drobnych, precyzyjnie wykonanych elementów»
2. «obmyślony w każdym szczególe, wymagający wielu zabiegów»

Czy przeciwnicy użycia słowa "kunsztowny" mieliby takie same opory przed nazwaniem fabuły/opowieści/komiksu misterną?