Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 621802 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3015 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:18:36 »
Mam wrażenie, że to takie szalone tempo tylko po to aby te tytuły te nie zostały wydane w deluksach.

Jak dla mnie te wydania Egmontu w niczym nie ustępują "deluksom" Libertago. Oczywiście poza ceną.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3016 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:19:47 »
a miałeś szninkla libertago w rękach?

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3017 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:25:22 »
Ptaka Czasu miałem. Format trochę większy, reszta różnic marginalna i na pewno nie usprawiedliwiająca aż takiej przebitki cenowej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3018 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:26:37 »
Byłem na Komiksowej Warszawie w 2016 roku. Wówczas Kołodziejczak na spotkaniu jasno powiedział, że bardzo chciałbym wznowić inne komiksy Rosińskiego, ale są jakieś problemy z licencją.

No właśnie, dobrze kojarzyłem.

Jak dla mnie te wydania Egmontu w niczym nie ustępują "deluksom" Libertago. Oczywiście poza ceną.

Nie no, nie przesadzajmy. Fakt, że te nowe wydania (format!) górują nad wszystkimi poprzednimi (poza Libertago), to jednak już w porównaniu z Libertago, to zdecydowanie nie ta liga. Choć już np. jakość wydania Libertago vs Noir od Egmontu, to już byłbym skłonny powiedzieć, że Noir nie ustępuje, czy raczej niewiele ustępuje Libertago.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3019 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:31:28 »
Jest podana drukarnia tych Noir?

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3020 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:39:49 »
Colonel Kraków
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3021 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:46:29 »
@amsterdam - w szninklu są 2 wydania komiksu na grubej kredzie, nie wiem jaki format da teraz egmont ale ten w wydaniu libertago robi wrażenie. cena dla kolekcjonerów, ale tak wydanego szninkla w polsce za szybko ponownie nie będzie.

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3022 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 18:20:58 »
Ja tam biorę oba tytuły. Black and White to dla mnie absolutny must have (choć też niekoniecznie w aż takim wydaniu, DC Deluxe by wystarczyło), z Przedwiecznymi długo się wahałem, ale w końcu zdecydowałem, że biorę dla Kirby'ego i trochę żeby wesprzeć inicjatywę Marvel Limited, w której oczyma wyobraźni w przyszłości widzę zacne tytuły ;) Cena (w porównaniu z wydaniami Libertago) to dla mnie duży atut, ale jeśli ktoś kupuje dla świadomości posiadania wydania limitowanego, to faktycznie 1000 sztuk nakładu nie będzie robiło na nim takiego wrażenia jak 350 sztuk.
Tak trzymać. Ja też. My krezusi myślimy podobnie.

Tak na marginesie, ostatnio dzwonił do mnie Wowa, taka gadka szmatka, ale cos tam wspomniał, ze podobno nie chciałeś pożyczyć hajsu Saszy na tłumienie rozruchów. Prawda to?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3023 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 18:48:04 »
Nie mógł do mnie dzwonić, bo mam jego numer w zablokowanych 8)

Offline Takesh

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3024 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 19:05:39 »
W Katowicach w "Biksie" jest "Watchmen" Black & White za 189 zlotych. Całkiem świetnie się prezentuje. Format mniej więcej jak DC Deluxe. Mają tam komiksy w cenach okładkowych. Jakby tak Egmont to wydał w takim formacie i cenie myślę, że kupujących byłoby więcej. Ciekawe, czy czarno-białe będą w przyszłości także w taki sposób wydawane u nas?

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3025 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 19:14:45 »
Nie mógł do mnie dzwonić, bo mam jego numer w zablokowanych 8)
I wystarczyło? Zwykle zablokownanie? Dziwne. Bo ja na ten przykład też mam zablokowanego Wowe, ale i tak zadzwonił. Śpię sobie smacznie, nagle dzwoni budzik, no to siegam na oslep zeby wyłączyć, a tu słyszę "zdrawstwujtie kuki", Wowa dzwoni z budzika.

Offline nekro

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3026 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 19:47:16 »
Hej, w związku z nową promocją na Batmany na stronie Egmontu, jest możliwość zrezygnowania z zamówienia sprzed kilku tygodni, aby kupić teraz taniej? Zapłaciłem przelewem, a teraz dopiero wjechała fajna promka.
No i fajną torbę można dostać.

Offline Hans

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3027 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 20:29:57 »
Byłem na Komiksowej Warszawie w 2016 roku. Wówczas Kołodziejczak na spotkaniu jasno powiedział, że bardzo chciałby wznowić inne komiksy Rosińskiego, ale są jakieś problemy z licencją. Z tego co pamiętam, powtarzał to też na kilku innych wydarzeniach.
A ja gdzieś czytałem wypowiedź jednego z fanów, który rozmawiał z Grzegorzem Rosińskim  o brakach jego komiksów w Polsce i rysownik powiedział, że chwilowo wydawca ma inne plany wydawnicze i nie jest zainteresowany wznawianiem albumów. Wypowiedź była sprzed 4-5 lat i chyba wtedy nawet nikt nie planował wydań ekskluzywnych.
Dlatego jestem niemal pewien, że wielkie E. cały czas wciskało fanom głupoty, a dopiero oddech konkurencji na plecach spowodował że wzięli się do wydawania tego co chcą fani.
Wszyscy mówili , że chcieliby Western i Hrabiego Skarbka w takim deluksie, a skoro (wg niektórych) licencje były blokowane, to przecież pierwsi wydałby to Libertago z Polishcomicartem.
Dlatego uważam wyjaśnienia E. za ściemę. Po prostu mieli nas gdzieś i nagle jak ktoś inny zabrał się za wydawanie to polecieli szybko załatwiać te  licencje z problemami i chop - 4 tytuły w jeden rok   :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3028 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 20:40:37 »
A ja gdzieś czytałem wypowiedź jednego z fanów..

Bardzo wiarygodne źródło. Nie sposób tego podważyć.

Po prostu mieli nas gdzieś i nagle jak ktoś inny zabrał się za wydawanie to polecieli szybko załatwiać te  licencje z problemami i chop - 4 tytuły w jeden rok   :)


Powtarzam.

Zupełnie jak wtedy kolekcję Grzegorza Rosińskiego. Te same tytuły. Przypadek? Serio, jeśli teraz wydał te tytuły w takim  szalonym tempie, tylko przez konkurencję z Libertago, to dlaczego wtedy, w znacznie gorszych czasach, wydał je niemal równie szybko? Jakiś pomysł? Może masz dojścia do tego "jednego z fanów", podpytaj.
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 20:44:10 wysłana przez ramirez82 »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3029 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 21:27:17 »
I przede wszystkim Egmont żeby wydać komiksy GR musi gadać z Lombardem i innymi wydawcami, GR jako twórca ma nikłą wiedzę o zawiłościach licencyjnych.