Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 621246 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2490 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:14:21 »
trzeba było zobaczyć co on wypisywał na gildii kilka lat temu to był prawdziwy core

Znam Bazyla jedynie z forum BatCave, ale tam nigdy nie napisał czegoś, co zapadłoby mi w pamięci negatywnie. Ale jak czytam to, co tutaj wypisuje, to zastanawiam się, czy robi sobie jakieś jaja, czy naprawdę ma problemy i powinien udać się do specjalisty ???
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:16:00 wysłana przez Juby »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2491 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:54:15 »
Egmont wydał już raz oddzielnie samego "Diabła Stróża". Tak się troszczył wtedy o czytelników, że nawet podzielił go na dwie części jak "Ultimates". Żeby się ludzie nie przedźwigali, jak go będą nieśli z Empiku do domu po wydaniu 30 zł za każdą część. Planowanie na 2021 rok czegoś zupełnie odwrotnego, czyli zblokowania całego Marvel Knights kłoci się zupełnie z ich własną polityką. A robią to moim zdaniem z jednego oczywistego powodu.

@Marvelek
Pewnie masz rację, że zaniży jakość serii. Dlatego DS jako dobry komiks powinien być wydany osobno, a reszta MK DD jako słabsze, osobno. I byłoby ok.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:55:58 wysłana przez Bazyliszek »

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2492 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 11:59:08 »
No wydał w 2004 , gdzie były wtedy te twoje kolekcje.

Ubzdurałeś sobie w tej swojej główce, że Egmont ma wydawać tak jak ty chcesz, bo masz jakieś tam wydanie z przed 7 lat i ci się zdubluje. Zrozum, że nikogo nie obchodzi czego TY chcesz. Pisanie w kółko tego samego może  w końcu doprowadzi do tego, że cie wywalą z tego forum tak jak z innych.
Najlepsze jest to, że jak już nie będzie tych kolekcji, to forum przetrwa i cię z niego nie wywalą to za 20 lat dalej będziesz pisał, że kiedyś to było jak były kolekcje ale Egmont 'brutalnie" wszytko zniszczył.

W międzyczasie żona się z tobą rozwiedzie (bo już nie będzie w sranie słuchać, że "Egmont to zło") i zabierze ci polowe tych twoich komiksów, żeby ci na złość zrobić wszystkie od Hachette i zostawi ci same Egmonty.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Lipiec 2020, 12:14:14 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2493 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 12:07:41 »
Bazyl a jeszcze prędzej wydał Bobę Fetta w zeszytówkach z innymi Xwingami itp zamiast powydawać to w ładnych zbiorówkach 😜
A jeszcze jakie to było okrotne że strony Egmontu Batman Sędzia derdd też rozbili na 2 tomy o bogowie tego jest znacznie więcej.
 Bazyl ogarnij się, To jest właśnie zły wpływ kolekcji, wyrzuc, oddaj, ułóż stos i podpal. Proś TK o wybaczenie i kup 2x więcej komiksów Egmontu 😁

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2494 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 12:25:29 »
Egmont wydał już raz oddzielnie samego "Diabła Stróża".

No i?

To chyba dobrze, że jakiś komiks / książka / film dostaje nowe wydanie po 16 latach.

Tak się troszczył wtedy o czytelników, że nawet podzielił go na dwie części jak "Ultimates". Żeby się ludzie nie przedźwigali, jak go będą nieśli z Empiku do domu po wydaniu 30 zł za każdą część.

No i?

Takie były czasy na naszym rynku, że zbyt grube / drogie komiksy się nie sprzedawały, więc wydawali je w częściach. Batman: Hush też wydali w dwóch tomach, choć od 2012 trafiłby na półki w jednym i b się sprzedał. Rynek się zmienił.


Masz pretensje o to, że wydawnictwo nie robi wznowień komiksów pod twoje widzimisię i dopowiadasz sobie pod to teorię, że robią to, aby ubijać jakieś kioskowe kolekcje. Jeszcze żebyś był w tym konsekwentny i nie dawał Egmontowi swoich pieniędzy za ich politykę, ale ty potrafisz wydać +2000 zł na raz za komiksy tego wydawnictwa. Paranoja, inaczej nie potrafię tego nazwać.

Online Moreroms

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2495 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 13:53:08 »


Masz pretensje o to, że wydawnictwo nie robi wznowień komiksów pod twoje widzimisię

O to to. Diabeł stróż jest be, bo Bazyl go ma. Za to wydany rok później Kingdom Come to pożądany dubel bo Bazyl go nie ma.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2496 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 14:43:50 »
Nie chodzi o sam fakt wznowienia @Moreroms, tylko o formę. Gdyby Egmont wydawał jeszcze raz Diabła Stróża, to by mnie to ani ziębiło, ani grzało. Nie kupiłbym tego po prostu, tak jak ich Staruszka Logana, Potwora z Bagien 1 czy Wojny Domowej. Chodzi o to, że oni specjalnie skleją to z materiałem premierowym, żeby chcący go przeczytać, musieli im przepłacać za coś czego nie potrzebują, bo już to mają. Dokładnie dlatego skleili tak samo 1 i 2 tomy Strażników Galaktyki czy Kapitana Hydry, zamiast wydać oddzielnie.

Online Moreroms

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2497 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:07:39 »
A skąd pewność, że każdy ma diabła stróża lub kupował kolekcje?
Nie pomyślałeś, że klientów kupujących Egmonty, którzy nie kupowali kolekcji jest po prostu więcej?

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2498 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:11:17 »
On nawet nie pomyślał o osobach, które obecnie wchodzą w świat komisu.

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2499 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:20:50 »
Chodzi o to, że oni specjalnie skleją to z materiałem premierowym, żeby chcący go przeczytać, musieli im przepłacać za coś czego nie potrzebują, bo już to mają.

No i?

Wiesz ile osób nie potrzebuje wznowienia Diabła stróża, bo mają wydania sprzed 16 lat? Niewiele, bo to wyprzedany komiks sprzed 16 lat!!

Jak masz już Diabła Stróża to nie kupuj. Jak nie masz, kup. Jak masz, ale mimo to chcesz resztę zawartości nowego tomu - też kup i nie marudź jakby Egmont był złem wcielonym, który robi ci ciągle na złość.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2500 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:33:08 »
Ja nie mam nic przeciwko wznowieniu Diabła Stróża. Tylko nie lubię być zmuszany do kupowania czegoś co już mam, jak chcę kupić coś nowego. Typowa sprzedaż wiązana jak w PRLu bo nic nie stoi na przeszkodzie, by ten nowy DS, był wydany oddzielnie a reszta Marvel Knights samodzielnie.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2501 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:34:18 »
Nikt Ciebie do niczego nie zmusza.

Online donT

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2502 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 15:39:58 »
Tylko nie lubię być zmuszany do kupowania czegoś co już mam, jak chcę kupić coś nowego.

Ty masz i nie chcesz, ktos nie ma i chce. Dlaczego Twoje ma byc twojsze niz mojsze?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online szulig

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2503 dnia: Wt, 21 Lipiec 2020, 19:55:31 »

W międzyczasie żona się z tobą rozwiedzie (bo już nie będzie w sranie słuchać, że "Egmont to zło") i zabierze ci polowe tych twoich komiksów, żeby ci na złość zrobić wszystkie od Hachette i zostawi ci same Egmonty.

I zabierze co drugi numer z kolecji zeby panoramy nie bylo

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2504 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 20:48:22 »
Batmany Black & White wjechały na gildię (przedsprzedaż):
https://www.gildia.pl/komiksy/435102-batman-noir-batman-black-white-wieczna-zaloba
https://www.gildia.pl/komiksy/435101-batman-noir-batman-black-white-nigdy-po-trupie

30% rabatu od okładkowej to 350zł za komplet, tutaj wszystko jasne, ale zwrot "Nakład mocno ograniczony" użyty na stronach obu produktów jest nieco frapujący - jaki problem podać konkretną liczbę tj. jaki jest ten nakład? Wiem że marketing itp., ale hej - takie drogie komiksy nie są dla nowicjuszy w tym świecie, mnie osobiście "limitowane" i "ograniczone" nakłady jako hasła reklamowe już się przejadły... Jakiś inny powód dla używania takich zwrotów oprócz chęci napędzenia sprzedaży?