Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617648 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2310 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 12:50:08 »
"Przedwiecznych" Kirby'ego kupiłbym z największą przyjemnością. Ale takie wydanie jest raczej poza moim zasięgiem. Szkoda...

Przy okazji zastanawiam się nad sposobem wydawania tak dużych komiksów. Czy, przynajmniej niektórych, nie można by wydać na papierze tańszym, a'la TM-Semic? Szczególnie starsze pozycje nie tracą, a nawet zyskują. Amerykanie mają różne wydania, te tańsze w miękkich okładkach też są w miarę solidne i się nie rozpadają nawet po kilku czytaniach. Mam kilka takich pozycji. Czy naprawdę każda pozycja, szczególnie grubsza, musi mieć najlepszy papier, grubą okładkę i giga format? Nie ma na naszym rynku miejsca na takie wydania?
Jest prawdą znaną od przynajmniej dekady, że wydania droższe, w twardej oprawie itd., sprzedają się w naszym kraju lepiej niż tańsze w miękkiej. Jest to też podejście większości użytkowników tego forum. Gdy coś wychodzi w SC, to wolą zapłacić 2-3x tyle za wydanie w HC w oryginale. Ponadto, papier śliski i gruby uznaje sie u nas za "lepszy" niż zwykły szorstki (taki jak w Yansie czy Iznogudzie). Często pojawiającym się u nas urojeniem jest też to, że taki a nie inny komiks "zasługuje" na wypasione wydanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2311 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:06:10 »
Jest prawdą znaną od przynajmniej dekady, że wydania droższe, w twardej oprawie itd., sprzedają się w naszym kraju lepiej niż tańsze w miękkiej.

Masz jakieś konkretne dane, że np. Marvel Now sprzedaje się gorzej od Marvel Classic? Czy to coś na zasadzie jak ta dzisiejsza twoja teoria, że nawet fani MCU nie wiedzą, że ma być film Eternals?

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2312 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:07:10 »
Kto wymieni ten sam format na taki sam tylko 2,3x droższy tyle, że na twardo ? Na większy ohc to tak, ale to nie jest taki sam.
Papier "śliski" lepiej oddaje kolory niż "szorstki".
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2313 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:12:20 »
Kto wymieni ten sam format na taki sam tylko 2,3x droższy tyle, że na twardo ?

No nie powiem, wymieniałem te wszystkie Sandmany, Sin City, LND, Strażników itd. które pierwsze wydania u nas były na miękko, a po latach wznowienia na twardo... 8)

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2314 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:14:43 »
Masz jakieś konkretne dane, że np. Marvel Now sprzedaje się gorzej od Marvel Classic? Czy to coś na zasadzie jak ta dzisiejsza twoja teoria, że nawet fani MCU nie wiedzą, że ma być film Eternals?
Marvel now to inny segment - kierowany pod niedzielnych komiksiarzy z empiku, fanów MCU. Ja piszę o podejściu rzeczywistych fanów komiksu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2315 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:24:19 »
Acha, czyli ogólna lepsza sprzedaż wydań na twardo, po odliczeniu niedzielnych komiksiarzy?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2316 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:42:03 »
Marvel now to inny segment - kierowany pod niedzielnych komiksiarzy z empiku, fanów MCU. Ja piszę o podejściu rzeczywistych fanów komiksu.
A może to wydanie jest dla fanów MCU, którzy kupują figurki POP, t-shirty, gry komputerowe i szereg innych gadżetów z MCU i kupią także i to wydanie jako kolejny gadżet? Dla wydawcy to wszystko jedno z której kieszeni pójdą pieniądze na wykupienie nakładu.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2317 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:49:10 »
Pod film i bedzie jak z Ptakami Nocy na jednym tomie sie skonczy :D Za te pieniadze co pokazal Spider-mna McFarlane mogli wydac cos grubego z czasu tm semic i nawet za 300 by sie sprzedalo :)

Offline Kry

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2318 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:50:22 »
Wspomne że cene okładkowa jest zawyżona
Egmont ma największe rabaty chyba minus 30%
Cena okładkowa to właśnie cena po odjeciu tych 30 procent przeciez nie sprzedaja swoich komiksów zeby dokladac do biznesu
Cene zawyzaja zeby pozniej ktos sie cieszyl "ale tanio -37%"
A faktyczny rabat to wlasnie 7%

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2319 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:56:13 »
Tak dla porównania wydanie ASTONISHING X-MEN VOL 02 A MAN CALLED X SC oryginał 52,20 (cena z Multiversum) wydanie polskie 39,99 - realnie ok. 26. Już powijam jakoś użytych materiałów do wykonania tej książki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2320 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 14:00:21 »
Wspomne że cene okładkowa jest zawyżona
Egmont ma największe rabaty chyba minus 30%
Cena okładkowa to właśnie cena po odjeciu tych 30 procent przeciez nie sprzedaja swoich komiksów zeby dokladac do biznesu
Cene zawyzaja zeby pozniej ktos sie cieszyl "ale tanio -37%"
A faktyczny rabat to wlasnie 7%

To w takim razie, w Empiku cena jest +30%.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2321 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 14:03:51 »
W tym kraju inne wydawnictwa też tak "oszukują" czy tylko Egmont ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2322 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 14:16:53 »
Marvel now to inny segment - kierowany pod niedzielnych komiksiarzy z empiku, fanów MCU. Ja piszę o podejściu rzeczywistych fanów komiksu.
To może dopytaj NSC i Muchy o nakłady ich komiksów Image a potem zacznij pisać mądrości :)

Offline laf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2323 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 14:34:37 »
Marvel now to inny segment - kierowany pod niedzielnych komiksiarzy z empiku, fanów MCU. Ja piszę o podejściu rzeczywistych fanów komiksu.
Ja kupuję Marvel NOW, jak również DC Odrodzenie, ostatnio kupiłem nawet komiks w Epiku (Sin City t. 1 i interesujące mnie wydania kolekcyjne), jestem fanem MCU na tyle że chodzę na każdy film do kina, a później kupuję wydania DVD. Poza tym w mojej biblioteczce przewala się Klasyka Marvela, DC Deluxe, mnóstwo rzeczy od Muchy, NSC i paru innych wydawców, nawet parę frankofonów się znajdzie (tak serii, jak i one-shotów).
Jakbyś mnie określił???

Offline Pawelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2324 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 14:36:47 »
Wspomne że cene okładkowa jest zawyżona
Egmont ma największe rabaty chyba minus 30%
Cena okładkowa to właśnie cena po odjeciu tych 30 procent przeciez nie sprzedaja swoich komiksów zeby dokladac do biznesu
Cene zawyzaja zeby pozniej ktos sie cieszyl "ale tanio -37%"
A faktyczny rabat to wlasnie 7%

To w takim razie, w Empiku cena jest +30%.

Komiksiarze nie ogarniają procentów! Wstyd! ;)