Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617566 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2235 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:29:10 »
Z tymi Przedwiecznymi to musi być jakiś błąd. Przy takiej cenie to nie wiem czy znajdą chociaż 20 nabywców.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2236 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:34:07 »
UUUUUU, spora niespodzianka. Nie przejmuj się Murazor nikt komiksu z lat 70-tych za 300 złotych nie kieruje do randomowych kupujących, na półkach w Empiku raczej nie będzie stało, moooooże z wyjątkiem najczęściej odwiedzanych punktów w największych miastach z jednego-dwóch egzemplarzy w celach reklamowych. Nakład pewnie z 1000 sztuk, albo mniej. Trochę dziwny dobór tytułu, chyba lepiej było poczekać i puścić Thora Simonsona. Ktoś to wcześniej napisał już, że lepsze byłoby "New Gods" i mi się też tak wydaje, oni cały czas funkcjonują w DC często w pierwszym rzędzie i wydają się ciekawsi. Eternals byli przez prawie cały czas martwi, teraz chcą ich z Limbo za pomocą filmu wyrwać. No i osobiście wolałbym jednak mniejszy-wygodniejszy-tańszy format, ale cóż do kupienia musowo. Jak tam było z tym Noir? Można liczyć na więcej niż 35% zniżki?

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2237 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:41:11 »
"New Gods" zdecydowanie byliby ciekawszym wyborem, ale przez to, że Eternals nie są popularni i w sumie poza serią Gaiman nie ma co więcej wydawać to taka edycja jest uzasadniona. To nie jest komiks na noobów chodzących do empiku po miękko okładkowe Marvel Now, czy jakiś wydania kolekcji. I format komiksu zdecydowanie jest po to, aby podziwiać rysunki Kirbiego a nie fabułę w tym wypadku. A na "New Gods" pewnie przyjdzie jeszcze pora bliżej premiery innego filmu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:55:48 wysłana przez michał81 »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2238 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:47:32 »
nawet dla mnie to przesada
O kurdę, nawet dla ciebie za drogie? No w szoku jestem, chyba pierwszy raz się zdarza byś narzekał na zbyt wysoką cene!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2239 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:59:47 »
Z tymi Przedwiecznymi to musi być jakiś błąd. Przy takiej cenie to nie wiem czy znajdą chociaż 20 nabywców.
Miałbym problemy ze znalezieniem 20 osób, którzy kupują komiksy po cenie okładkowej.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2240 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 15:34:57 »
Miałbym problemy ze znalezieniem 20 osób, którzy kupują komiksy po cenie okładkowej.

Ja nie miałbym. Powiem nawet, że tych osób jest jakoś 300, 400, może 500 - czyli klienci Studia Lain, bo nie oszukujmy się, rabat 4 czy 5% to nie rabat, tylko cena okładkowa pomniejszona o koszt wysyłki, by było miło.

Offline Kry

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2241 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 15:40:58 »
Tu już nie ma co rozkminiać
Badają rynek, przełamują bariere psychiczną
Puszczą kilka razy jakis marny komiks po 300
Poźniej będą walić za wszystko 200pln żeby te 200 wydawało się że jest tanio daredevil to latał okolo 500 stron za 120zl okładkowej ceny i wcale nie było to tak dawno
Nie wiem czy o tym pisałem czy nie ale pracuje w drukarni wielkoformatowej to coś innego niż drukarnia w której drukuje się komiksy ale wiem może nie jakoś dokładnie ale jednak że taki komiksik 400 stron to spokojnie może kosztować 120 okładkowo i to już jest gruba cena
Ja namawiam do omijania przedwiecznych i potwora z bagien snydera
Od muchy kupilem pierwszy tom apocalypsea ale daje spokój drugiego nie biore
Takie ceny to już nie "troche dużo, mogło być taniej, przecież to duży format-opłaca się" , to jawna próba wyzyskiwania i naciągania.


Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2242 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 15:43:54 »
Z drugiej strony jaką masz alternatywę? Wydanie anglojęzyczne Snydera jest niedostępne (w jednym tomie, kupiłem 3 tpb, które wyszły podobnie jak zapowiedziany od Egmont), a Eternals kosztują 360 PLN. Jeśli ktoś chce przeczytać te komiksy to i tak nie ma tańszej opcji. Moim zdaniem bojkot, bo drogo nie ma sensu, bo jednak chce przeczytać te komiksy i tańszej alternatywy nie widzę.

Offline Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2243 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 15:49:54 »
Ja nie miałbym. Powiem nawet, że tych osób jest jakoś 300, 400, może 500 - czyli klienci Studia Lain, bo nie oszukujmy się, rabat 4 czy 5% to nie rabat, tylko cena okładkowa pomniejszona o koszt wysyłki, by było miło.

Uściślijmy że jesteśmy w temacie Egmontu. I ciężko mi znaleźć profesjonalnego komiksiarza który kupuje Egmonty po okładkowej.

Bazyl wyłącz tego bota bo się powtarza i chce wywołać kolejną zbędną gównoburzę.

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2244 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:05:27 »
Uściślijmy że jesteśmy w temacie Egmontu. I ciężko mi znaleźć profesjonalnego komiksiarza który kupuje Egmonty po okładkowej.

Bazyl wyłącz tego bota bo się powtarza i chce wywołać kolejną zbędną gównoburzę.

A ja bym właśnie nie uściślał. Sporo egmontowych rzeczy kupują niekomiksowi zjadacze popkultury w Empikach. Szok, bo płacą okładkową, prawda? Z innej strony, gdyby wzorem Studia Lain inni wydawcy obniżyli nieco ceny, ale sprzedawali w sklepach z ok. 5% rabatem, to dotychczasowe komiksiki, które śmigają po okładkowych w okolicach 150 zł (minus różne upusty) byłyby powiedzmy po 100 zł, to do koszyka sklepowego dorzucałoby się je już nie w tak hurtowych ilościach i z entuzjazmem na twarzy, że tak tanio. Na bonito kilku wydawców ma aż 10% zniżki i jakoś te komiksy się sprzedają, czyli jednak ktoś kupuje.

Proszę nie powołuj się na Bazyla i może przestań po nim jeździć. Nie musisz komentować jego wypowiedzi, a jak bardzo cię one bolą, to zmień hobby na wędkarstwo. Ogólnie twój komentarz jest z rodzaju - mam 5 lat to dopieprzę mu Bazylem. Ani to śmieszne, ani inteligentne. Zwyczajny czysty kretynizm. 

Offline Cypher

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2245 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:07:26 »
Uściślijmy że jesteśmy w temacie Egmontu. I ciężko mi znaleźć profesjonalnego komiksiarza który kupuje Egmonty po okładkowej.
Nie no, jak Eternals i Batman dostaną zniżkę, to już bedą całkiem po taniości.  ::)

Już nie mogę doczekać się tych opowieści, jak to livro albo taniaksiążka wysłała mi cegłe Eternals.

Poza tym nikt nikogo nie zmusza do kupowania, bo niektórzy robią wrażenie jakby te tytuły były z jakieś "bucket list".

Jest full komiksów do wyboru, lepszych i gorszych, tańszych i droższych ... no nie ... w Polsce droższych to już nie ma. :)
Żeby nie było, Eternals nie kupuję, nie mój target. Fazy na kupowanie wszystkiego co Egmont wydaje nie posiadam. A komiksowego kwiatu, jest pół światu...


Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2246 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:13:47 »
Jakiego wyzyskiwania i naciągania, to nie jest towar pierwszej potrzeby a bardziej luksusowy nikt ci nie każe tego kupować. Ja kupie i jeszcze sobie wcześniej zamówiłem omnibus Eternals za jakieś 375, ale czuje się wyzyskany i naciągnięty, na szczęście ktoś mi to uświadomił. ::)

Z drugiej strony jaką masz alternatywę? Wydanie anglojęzyczne Snydera jest niedostępne (w jednym tomie, kupiłem 3 tpb, które wyszły podobnie jak zapowiedziany od Egmont), a Eternals kosztują 360 PLN. Jeśli ktoś chce przeczytać te komiksy to i tak nie ma tańszej opcji. Moim zdaniem bojkot, bo drogo nie ma sensu, bo jednak chce przeczytać te komiksy i tańszej alternatywy nie widzę.

Eternals ma wyjść na dniach
https://www.atomcomics.pl/pl/p/ETERNALS-BY-KIRBY-COMPLETE-COLLECTION-TP-REMASTER-CVR/149845
w dwóch wariantach okładkowych

Swamp Thing ma być w marcu tylko, będzie zbierał wszytko z new52
https://www.penguinrandomhouse.com/books/667655/swamp-thing-the-new-52-omnibus-by-scott-snyder/
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2247 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:17:05 »
Motylku przepraszam i się kajam.
Zapomniałem że wszyscy tu traktują wszystko bardzo personalnie. Moja wypowiedź była dwu warstwowa. Pierwszy akapit skierowany był do Ciebie. Drugi zaś do Bazyla który jakieś kilka postów wyżej nazwał użytkownika Kry swoim botem. Nie była to uszczypliwość ani do Ciebie ani do Bazyla (bo lubię was i szanuję), a raczej w stronę Kry który wyskoczył jak diabeł z pudełka jak widać nieco przesadza. Mój błąd bo nie przewidziałem tego w żarze dysputy przegapisz ten drobny niuans. Trudno. Błąd i wypaczenie. Następnym razem zamieszczę w poście lepsze instrukcje :)

Co do Empiku. Czy to moja wina albo Egmontu że ludzie tam kupują? Przecież nikt im nie każe. Jest internet, są porównywarki typu skąpiec lub ceneo, są też różne kody i promocje. Prawda o tym świecie jest taka że jak chce się zaoszczędzić to trzeba pokombinować, a nie iść na pałę do Empiku bo wygodnie. Jesteśmy na forum gdzie gro użytkowników wie jak to się robi, a jak nie wie to zaraz ich się brutalnie uświadamia :) Może dlatego to niezrozumienie do twojego postulatu.


sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2248 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:34:39 »

Mogli zostawic originalny tytul wiecej ludzi by skojarzylo z filmem a tak bedzie slaba sprzedaz i znow "starocie" sie nie sprzedaja... chyba ze ograniczona ilosc jak Spider-man McFarlanea.

Offline Lafar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2249 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 16:38:44 »
Nie wiem kto im robi okładki ale to co jest na froncie Batman B&W to jest jakaś pomyłka...