Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1860 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 17:32:34 »
Cytuję "Fantasy komiks nie umarł ale też nie jest żywy" :)

Będzie w przyszłym roku trzeci cykl Skarga Utraconych Ziem. Planują też integrale wcześniejszych.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 17:37:10 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1861 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 17:54:43 »
Jak wspominałem wcześniej Egmont stracił licencje Star Wars, kiedy został sprzedany dział książki. Na obecną chwilę stara się o odzyskanie licencji. Pan Kołodziejczak potwierdza, że komiksy Star Wars wrócą do katalogu Egmontu.

HAahahahahahaahahahahaahahahaahahahahahaha. Prooooooszęęęę Egmoncie - zróbcie to samo z pozostałymi komiksami.  ;D "And we shell have peace". Chyba najzabawniejsze info z całego wywiadu. :) To tak apropo fanów SW uważających że Kolekcja De Agostini była niepotrzebna a Egmont wznowi brakujące części Legend. :)

Jest szansa na serie poboczne Lucky Luke'a, ale proces wydania całości to kilka lat - zmniejszą tempo wydawania.

A to ja sam wiedziałem. Typowe. Gdyby zaś wyszła Kolekcja Lucky Luke'a od Hachette do końca zeszłego roku wszystkie 90 parę tomów głównej serii mielibyśmy już na półce. A tak se jeszcze poczekamy, a potem i tak urwą, jak to mają w zwyczaju.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1862 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:11:12 »
Gdyby zaś wyszła Kolekcja Lucky Luke'a od Hachette do końca zeszłego roku wszystkie 90 parę tomów głównej serii mielibyśmy już na półce. A tak se jeszcze poczekamy, a potem i tak urwą, jak to mają w zwyczaju.

Gdyby wyszła... mielibyśmy... taaa, ale chyba nie wyszła? I chyba mamy tylko te cztery tomy testowe? Wiadomo, że te cztery tomy testowe od Hachette, są lepsze niż 40 (?) tomów od Egmontu. A w ogóle ile kosztował jeden tom od Hachette? 25 zł? Coś mi się kojarzy, że za ostatni tom w moim regionie zaśpiewali już 30 zł? Tak czy siak, drożej niż od Egmontu, gorzej, bo z panoramą, i dużo więcej miejsca na półce by zajęło, bo cienkie tomiki w HC. Dzięki Bogu, że Hachette poprzestało na teście, i urwali jak zawsze, jak WKKM i kolekcję Spider-mana 8)

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1863 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:18:51 »
A to ja sam wiedziałem. Typowe. Gdyby zaś wyszła Kolekcja Lucky Luke'a od Hachette do końca zeszłego roku wszystkie 90 parę tomów głównej serii mielibyśmy już na półce. A tak se jeszcze poczekamy, a potem i tak urwą, jak to mają w zwyczaju.
Ja p... "Gdyby". A gdyby Egmont wydał do końca zeszłego roku 90 parę tomów to też już miałbyś na półce. Ale ani jeden ani drugi wydawca tego nie zrobił.

Oczywiście wiadomo, że lepszą robotę zrobił Hachette, bo w końcu całe 4 tomy udało im się wypuścić, nie to co jakiś Egmont... Co za durne myślenie.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1864 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:33:49 »
Podniecacie się planami wydawniczymi Egmontu, kłócicie z Bazylem a nikt nie zauważył, że TK zadeklarował, że na stronie będzie pojawiać się zawartość tomów - czy tylko ja rozumiem historyczną wagę tej deklaracji? ???

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1865 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:35:17 »
Nie, ja już wcześniej napisałem w innym temacie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1866 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:36:21 »
Durnym myśleniem była nadzieja, że Egmont wyda te 90 tomów, bo już widać że się rakiem z tego chcą wycofać. Z Iznogudem pewnie będzie podobnie. W zeszłym roku TK powiedział, ze najpierw wznowią stare polskie historie, potem wydadzą nowe. A teraz się okazuje, że jeszcze tych praw nie mają. Jak pokazuje i Kolekcja Conana i Transformers, jak Hachette zaczyna wydawać to jej nie urywa, tylko ciągnie do końca.

Przecież wszystkie zapowiedziane tomy Thorgala też wyszły plus jeszcze Szninkiel i inne rzeczy Rosińskiego. I też mówiliście że się nie sprzeda, bo jest w mniejszym formacie i droższy. I oczywiście była to guzik prawda. Z Lucky lukiem byłoby tak samo. I mielibyśmy gwarantowane 26 tomów rocznie, bez żadnych spowolnień jak teraz. A WKKM została urwana bo ktoś ciągle zaczął ingerować u licencjonodawcy, żeby blokował Hachette Polska poszczególne tytuły, jak mi odpisała redaktorka z Hachette. W takich warunkach nie dało się tego kontynuować. Ale z SBM już tak nie ma i mamy mieć te 130 tytułów jak w UK.

Jednym ruchem Egmont pozbył się wszystkich swoich komiksów SW. Ale proszę bardzo - dalej uważajcie, że TK tylko dobro dla komiksowa robi.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1867 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:45:18 »
Ja to uważam, że wydają to co się sprzedaje  :) Działą tak samo jak każda inna prywatna firma.

Bazyl nic nowego nie nasiałeś - Hachette bardzo dobre i wszytko robi najlepiej, Egmont zły i TK też zły.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Maj 2020, 18:47:40 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1868 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:46:44 »
Jak pokazują kolekcje Spider-Mana, Literatury w Komiksie i Lucky Luke to co mówisz to wuja prawda.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1869 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:47:00 »
Z Iznogudem pewnie będzie podobnie.
Wyraźnie jest powiedziane w nagraniach, że prowadzą rozmowy z licencjodawcą. Była już o tym mowa. Kolejne tomy wydaje na zachodzi inny wydawca.

W przyszłym roku będzie kolejny nowy album W poszukiwaniu Ptaka Czasu.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1870 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:48:04 »
A myślałem że nikt mu nie odpisze...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1871 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:50:17 »
Ale z SBM już tak nie ma i mamy mieć te 130 tytułów jak w UK.

Ty się lepiej módl, by TK nie wszedł kiedyś na forum. Zobaczy jakie głupoty wypisujesz, i tylko ot tak sobie, dla jaj, załatwi że SBM zostaną przerwanie na 100 tomach. Zobaczymy co wtedy powiesz.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1872 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 18:56:06 »
A myślałem że nikt mu nie odpisze...
Nie doceniasz nas  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline bogi1

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1873 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 19:02:12 »
Fajnie, że TK w końcu wyjaśnił co nas czeka z DD i Punisherem.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1874 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 19:05:18 »
Będzie rozwijany Pojedynek Superbohaterów DC. Na jesień będzie dodatek/podstawka Forever Evil. Bo nie widzę aby ktoś o tym wspomniał do tej pory.