Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 621155 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1515 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 20:00:32 »
Jakby się z tym w ten "komiks" nie ładowali (nie wiem czemu się na to uparli?)

Bo fani SW to trochę inna grupa niż fani komiksów i są wrażliwi na cenę?
Bo gdyby wydawali to w albumach, to SW Marvela i SW Legendy wzajemnie odbierały by sobie czytelników?
Bo umowa licencyjna tak mówiła?

Z naszej pozycji to już tylko wróżenie z fusów, co by się lepiej sprzedawało. Zresztą, można by poczynić tu uwagę, że albumów SW już nie ma, a zeszytówki jednak się jakoś trzymają na rynku, więc może są jakieś argumenty za wydawaniem w tej formie...  ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1516 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 21:11:34 »
Bo umowa licencyjna tak mówiła?
To raczej nie :)

więc może są jakieś argumenty za wydawaniem w tej formie...  ;)
Może tylko żeby dokończyć serie.

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1517 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 21:57:33 »
Bo fani SW to trochę inna grupa niż fani komiksów i są wrażliwi na cenę?

Może, ale jakoś kolekcja De Agostini sprzedała się chyba nieźle jak wydali w całości (a od połowy wychodziły 4 tomy na miesiąc) w twardej okładce po 40 złotych bodajże.

Zresztą, można by poczynić tu uwagę, że albumów SW już nie ma, a zeszytówki jednak się jakoś trzymają na rynku, więc może są jakieś argumenty za wydawaniem w tej formie...  ;)

Albumy w wielu przypadkach były ponownym wydaniem tego samego materiału, który wcześniej wyszedł w SWK chociażby. Dodatkowo De Agostini jednak wydrenowało kieszenie fanów w zeszłym roku. Te "zeszytówki" tak dobrze też się nie trzymają, bo od tego roku tylko 4 tomy na rok zamiast 6, a na każdym konwencie fani pytali kiedy w końcu będzie więcej :/

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1518 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 22:10:07 »
Może, ale jakoś kolekcja De Agostini sprzedała się chyba nieźle jak wydali w całości (a od połowy wychodziły 4 tomy na miesiąc) w twardej okładce po 40 złotych bodajże.
To, że od połowy kolekcja wychodziła co tydzień było wiadomo od samego początku, a nie dlatego, że się nieźle sprzedawało. Jeśli tak by było, to można było by spokojnie dostać poszczególne tomy w kioskach/empikach, a tak już nie było po pewnym czasie.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1519 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 23:47:00 »
A na komiksydisneya.pl, jeszcze zanim pojawi się katalog Egmontu, zostaną opublikowane okładki wszystkich kaczych komiksów* zaplanowanych do października tego roku.
Na początek - majowy Gigant - "Kwantomas kontratakuje".

Skład: http://www.komiksydisneya.pl/2020/05/gigant-poleca-224-kwantomas.html

--------------------------------------
* - poza Rosą, Barksem i KD
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1520 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 08:54:16 »
Kwantomas to ta sama postać, co Fantomas (pamiętam go z jednej historyjki z 1996 albo 7)?

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1521 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 09:18:07 »
Kwantomas to ta sama postać, co Fantomas (pamiętam go z jednej historyjki z 1996 albo 7)?
Tak. To ta sama postać. Złodziej, którego kostium pożyczył potem Superkwęk. Od kilku lat Marco Gervasio tworzy serię "Zdumiewający Kwantomas - złodziej dżentelmen" utrzymaną w stylistyce lat międzywojennych.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline nocny

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1522 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 17:41:09 »
Kilka słów chciałem o "Dorwać Ramireza".
Jeśli ktoś się wahał czy brać to ja bardzo polecam, dla mnie jeden z najlepszych komiksów od dawna, świetnie się przy nim bawiłem.
Przede wszystkim USA lata '80 więc dla mnie już mega zaleta. Fabularnie to taki gangstersko-sensacyjny film, okraszony drobnym humorem. Czyli też typowe lata osiemdziesiąte.
Graficznie natomiast to jest cudo. Zachwycająca każda jedna strona, naprawdę można oglądać i oglądać, niektóre strony to jeden rysunek a tyle na nim jest, że trzeba zatrzymać się na dłużej.
Scenariusz, rysunek i kolor to jeden człowiek - Nicolas Petrimaux - od dziś jeden z najważniejszych dla mnie twórców komiksowych :)

Offline death_bird

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1523 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 20:14:42 »
Nie znam się na tajnikach produkcji: Egmont dostał kiepskie materiały czy postanowił przyoszczędzić na farbkach, że nasze wydanie "Harleen" jest jaśniejsze (bledsze?) od oryginalnego?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1524 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 21:19:07 »
Może oryginalne jest za ciemne?  ;) Porównujesz dwie papierowe wersje? Dla mnie nasycenie jest OK.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1525 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 23:30:54 »
Porównuję z oryginalną zeszytówką. A jeżeli oryginał jest "za ciemny" to wyszło mu to na zdrowie. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1526 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 12:45:39 »
Nie wiem, czy to tu było, ale dział Książki Egmont Polska zmienia właściciela. Ciekawostką jest też to, że w 2018 roku Egmont miał stratę prawie 5 milionów, którą odrobił w 2019 roku. Też o tym nie wiedziałem.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/harper-collins-publisher-sfinalizowal-przejecie-dzialu-ksiazki-wydawnictwa-egmont-polska

Czekam na podobną informację, co do działu Komiksy. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Maj 2020, 12:47:44 wysłana przez Bazyliszek »

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1527 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:34:18 »
Czekam na podobną informację, co do działu Komiksy. :)
Byłoby świetnie, zgarnąłby to jakiś wydawca, który po pierwszym dołku by się poddał i tak skończyłaby się historia komiksowego działu Egmontu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1528 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:51:19 »
...tak skończyłaby się historia komiksowego działu Egmontu.

I chyba dlatego Bazyl na to czeka ;)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1529 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:56:10 »
No, oczywista oczywistość, bo wtedy kolekcje powrócą  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój