Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1035 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 13:42:37 »
Ooo a wrzuć okładkę tego tego. To będzie ten składak, którego tu niektórzy chcieli?

Punishera też możesz jakbyś mógł podesłać fotkę

nie mam na razie jak wrzucić zdjęć, zresztą niewiele powiedzą, nie ma opisanej zawartości ani tytułów

Offline bogi1

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1036 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 13:48:30 »
nie mam na razie jak wrzucić zdjęć, zresztą niewiele powiedzą, nie ma opisanej zawartości ani tytułów

Daredevila coś by powiedziała ;) Czy to będzie Born Again np. Spoko. Jak będziesz miał możliwość to pamiętaj

Offline perek82

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1037 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 14:32:01 »
wynik netto - z 4,75 mln zł straty do 4,86 mln zł zysku.

4,86 mln - 4,75 mln = 0,11 mln

Przez netto rozumiem na czysto, czyli po opłaceniu podatków, wynagrodzeń oraz innych kosztów.

4,86 - (-4,75) = 9,61 mln.
To jest zmiana wyniku netto rok do roku (wcześniej była strata, czyli z minusem).
Podatek CIT płaci się od zysku brutto. W uproszczeniu można powiedzieć, że wynik brutto był 6 mln - podatek = 4,86 mln. Ale to nigdy tak nie wychodzi, bo pewnie była rozliczana strata podatkowa.
Poza tym wynik finansowy a podatkowy to mogą być zupełnie różne rzeczy.
No ale to już zupełnie inna historia.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Kwiecień 2020, 14:36:27 wysłana przez perek82 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1038 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 16:09:23 »
Jestem prostym człowiekiem i w mojej głowie na koniec liczy się to co zostanie na koncie.
O ile dobrze rozumiem, taki gigant zarobił w tym roku 110000 PLN na czysto.

Czego się nie robi, aby unikać podatków.

ps. możecie mnie wyprowadzić z błędu, o ile to jest miejsce na poważną ekonomię.
Zarobili 4,86 mln PLN.

I to jest o 9,61 mln PLN więcej niż rok temu, kiedy dołożyli do interesu.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1039 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 16:10:55 »
nie wiem czy było ale zapowiedzi (które i tak pewnie będą przesunięte):
Dardevil, tom 4 sierpień


To bardzo dobra wiadomość. Mam tylko nadzieję, że nie pominą zeszytów 217 i 226 :)

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1040 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 16:53:22 »
Super wiadomość z tym Daredevilem. Dziwi tylko, że między drugim a pierwszym tomem była masa czekania, niewiele mniej między drugim a trzecim, a teraz 4 tomy ma wyjść dość szybko po poprzednim.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1041 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 16:57:12 »
Mało, że bardzo dobra, rewelacyjna. Miejmy nadzieję, że to nie koniec i sięgną po kolejnego autora.

Offline eyesore

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1042 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 16:59:56 »
jest jeszcze 3 tom Kapitana Ameryki na maj, tylko już wiadomo ze będzie później, dlatego tez nie brał bym bardzo mocno pod uwagę na daty które są juz podane

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1043 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:07:50 »
Mało, że bardzo dobra, rewelacyjna. Miejmy nadzieję, że to nie koniec i sięgną po kolejnego autora.
Następny przystanek Shadowland. :D

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1044 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:16:17 »
Shadowland był słaby, ale też nie można powiedzieć że to był najgorszy marvelowski komiks, dało się to czytać. Zresztą i tak można upakować to wszystko w jeden tom, więc wypadałoby to wydać jeżeli myślą o dalszym wypuszczaniu Daredevila.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1045 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:29:30 »
Shadowland był słaby, ale też nie można powiedzieć że to był najgorszy marvelowski komiks, dało się to czytać. Zresztą i tak można upakować to wszystko w jeden tom, więc wypadałoby to wydać jeżeli myślą o dalszym wypuszczaniu Daredevila.

A czytałeś run Diggle'a przed eventem? Scenariuszowo świetne, a pod względem  rysunków absolutne mistrzostwo.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1046 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:51:02 »
  Nie, nie czytałem rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat. Oryginalnych wydań nie kupuję, bo nie znam języka tak biegle żebym się nie obawiał że coś przegapię a czytanie tego na komputerze mija się dla mnie z celem, komiks jest dla mnie przedmiotem z papieru. Zdarza mi się coś przejrzeć w internecie coś nie wydanego u nas, ale to bardzo rzadko.  Przeglądałem kiedyś z ciekawości na goodreads i reddicie opinie na temat tej serii i o ile te kilka zeszytów przed Shadowland ma faktycznie lepsze opinie niż sam event to jakoś nie natknąłem się na kogoś kto by stwierdził że jest świetne dominowało raczej "not exciting". Jakby nie patrzeć to tylko jeden tom na dodatek dosyć ważny chyba a Egmont wydawał już gorsze marvelowskie komiksy, także w moim przypadku dusza komplecisty pewnie by wygrała ze zdrowym rozsądkiem.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1047 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:57:33 »
  Nie, nie czytałem rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat. Oryginalnych wydań nie kupuję, bo nie znam języka tak biegle żebym się nie obawiał że coś przegapię a czytanie tego na komputerze mija się dla mnie z celem, komiks jest dla mnie przedmiotem z papieru. Zdarza mi się coś przejrzeć w internecie coś nie wydanego u nas, ale to bardzo rzadko.  Przeglądałem kiedyś z ciekawości na goodreads i reddicie opinie na temat tej serii i o ile te kilka zeszytów przed Shadowland ma faktycznie lepsze opinie niż sam event to jakoś nie natknąłem się na kogoś kto by stwierdził że jest świetne dominowało raczej "not exciting". Jakby nie patrzeć to tylko jeden tom na dodatek dosyć ważny chyba a Egmont wydawał już gorsze marvelowskie komiksy, także w moim przypadku dusza komplecisty pewnie by wygrała ze zdrowym rozsądkiem.

Marvel podłożył Diggle'owi niezłą świnię wymuszając uliczny event, bo widać, że Diggle miał swój własny pomysł na dalszy rozwój akcji. Najbardziej boli to w miejscach, które sprawiają wrażenie urwanych wątków. Tak jest w przypadku "The Devil's Hand", gdzie widać, że wątki tam zawiązane miały być stopniowo rozwikłane po kolejnej historii "The Left Hand Path". Tak się nie stało, bo Marvel wymyślił event. Trzeba jednak sprawiedliwie powiedzieć, że choć event jest kiepski, to te 5 zeszytów da się przeczytać. Diggle podjął przy tej okazji jedną dobrą decyzję, której niestety nie uszanowali jego następcy, a mianowicie
Spoiler: PokażUkryj
 uśmiercił Bullseye'a, który pojawia się w DD bez ładu i składu i nikt nie ma pomysłu na tę postać. Dla mnie jeden z najbardziej zużytych postaci
« Ostatnia zmiana: So, 04 Kwiecień 2020, 17:59:55 wysłana przez Marvelek »

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1048 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 18:07:24 »
Tak czy inaczej, wydaje się że pójdą z tą serią dalej. Wydając komiksy z jednak mniej popularnymi u nas postaciami nie wydali niezłego Soule'a w ramach Marvel Now być może z myślą, że pójdzie to w ramach tych dużych zbiorczych.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #1049 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 18:11:34 »
Tak czy inaczej, wydaje się że pójdą z tą serią dalej. Wydając komiksy z jednak mniej popularnymi u nas postaciami nie wydali niezłego Soule'a w ramach Marvel Now być może z myślą, że pójdzie to w ramach tych dużych zbiorczych.

Zważywszy na to, że pierwszą długą część runu Soule poświęcił na wyciągnięcie Matta z sytuacji, z którą zostawił go Mark Waid, wydanie jego runu bez wydania runu poprzedniego mijałoby się z celem.