Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #540 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:36:07 »
@isteklistek Tylko że do tej pory żaden z tych komiksów się nie rozkelił. Nie wiem co ty z nimi robisz, że u Ciebie coś takiego zaszło. Jedyną wg mnie wada, to brak sztywnej okładki.

Przejście na 4 numery rocznie to urwanie jakichś serii albo ogromne opóźnienia względem oryginału.
Tak i Nie, jeśli zostaną dwie serię główne. I tak nigdy nie mogą wydawać równolegle z tym co wychodzi w USA, początek SWK to był wg mnie wyjątek, od reguły. Potem się wyrównało.

Imo z Aphrą fani mogą się pożegnać i tą serię Egmont urwie.
A ta seria nie była czasem wydana tylko ze względu na crossover z serią główną? Bo ja takie wrażenie odniosłem. Napisałem zresztą powyżej, Doctor Aphra się raczej u nas nie przyjęła.

Ja cały czas zakładam spadek zainteresowaniem marką SW, więc wydawanie czegoś drożej na pewno nie wpłynie na większe zainteresowanie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Luty 2020, 10:45:13 wysłana przez michał81 »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:40:19 »
Może dostaje wybrakowane egzemplarze np. Potwór z Bagien tom 2 zsunęła mi się ściśnięta, klejona część i widzę szycie na kilku stronach, jest to luźna patia, ale się trzyma całości. Nie wiem, jak to inaczej opisać. Przy pierwszym czytaniu było dobrze, teraz nie i nie mam sensu reklamować, bo całość jest, a nie rozkładam na siłę, aby komiks leżał na płasko.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:43:48 »
Regularnie nie czytam, miałem problem w zakupie innych numerów może dlatego przerzuciłem się na zagraniczne, gdzie jest w komplecie i od ręki :) Z tego co pamiętam nie było tam regularności tylko historie przeplatane tak, że na zakończenie poprzedniego wątku trzeba było czekać kilka numerów. Zresztą o czym my tu w ogóle mówimy, przecież nawet na stronie Egmontu kupienie niektórych numerów jest niemożliwe. Jak tu oczekiwać sprzedaży.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:49:26 »
@isteklistek ok rozumiem. Też miałem jakieś dziwne wady w niektórych komiksach. Ale SWK do tej pory mi się nie rozklei. Jedyne co mam to wytarte grzbiety, lepsza okładka by tą wadę załatwiła.

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #544 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:49:55 »
Decydując się na zakup wiedząc, że możesz kupić tani do przeczytania, a kupić drożej do kilkukrotnego czytania wybierasz opcję, gdzie wolisz zapłacić trochę drożej niż później sam sobie sklejać pozycję.

Nie zauważyłem, żeby coś się rozklejało. W ogóle przypomina mi to taki kawał:

W Moskwie na ulicy spotyka się dwóch noworuskich.
- Fajny masz krawat. Ile dałeś?
- Dwieście dolarów, z Paryża przywiozłem.
- Ty dziadu. Tu w sklepie za rogiem są takie same po pięćset dolarów.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 10:58:15 »
A osobiście uważam, że poza seriami z Vaderem i Doctor Aphrą (ale chyba tylko dlatego, że ona wyszła z pierwsze serii Vadera) to nie ma co czytać z nowego kanonu. Wg mnie główna seria Star Wars jest strasznie generyczna i nic nowego poza tym co było w Legendach nie prezentuje.

Możemy spierać się do usranej śmierci co ma Egmont zrobić. Ale skończy się to pewnie dla mniej jak w przypadku miękko okładkowych Marveli i DC, przejściem na wydania cyfrowe. Dzięki czemu człowiek jest chociaż na bieżąco.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Luty 2020, 11:03:39 wysłana przez michał81 »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:07:43 »
Ale czyja to wina, że przesiadłeś się na wydania cyfrowe? Tutaj działa ta sama zasada, co z wydaniami oryginalnymi. Czy są wygodniejsze od wydań papierowych? Ja bym nie potrafił się tak przerzucić.

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:08:16 »
Jak ekran w laptopie będzie się dało postawić pionowo, to ja też się chyba przerzucę na cyfrę :)

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #548 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:10:52 »
Ale czyja to wina, że przesiadłeś się na wydania cyfrowe?
Polskich wydawców szczególnie Hachette, żadna prawie historia nie skończona. Przy nich Egmont to pokuś ;)
Czy są wygodniejsze od wydań papierowych? Ja bym nie potrafił się tak przerzucić.
Oczywiście, że są. Siedzę teraz w pracy i mogę sobie odpalić np. na telefonie, z drukowanym by to nie przeszło ;) 

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #549 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:16:31 »
Na telefonie? Zazdroszczę wzroku. Szczerze :)

Online radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #550 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:18:44 »
No ale właśnie o nowy kanon chodzi. Jeżeli chodzi o licencje to Disney ma zarówno Marvela jak i Star Wars więc podejrzewam, że nie będzie tu znaczących dysproporcji. Nie upatrywał bym tutaj problemu. 

Moim zdaniem argument, "że się nie sprzedaje", jest analogiczny do tego, który stosowano w latach po 2000 gdy miał być 1 Batman rocznie, a Marvela nie będzie "bo się nie sprzedaje". (...)
Tak tylko dodam (kontynuując wątek posta Antariego).
Egmont wydał "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" w dwóch tomach do kiosków za 19,99 zł (o, cena obecnego SW Komiks, przypadeg?). Sprzedało się to fatalnie, 5 lat Egmont musiał wyprzedawać komiks na taniej prasie.
Egmont wydał "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" w jednym tomie za 99,99 zł. W ciągu 2,5 roku rozeszły się 3 nakłady komiksu.
Więc Antari ma rację - czasem tak jest, że coś w tańszym wydaniu się nie sprzeda (albo sprzeda się niewystarczająco do nakładu), a w droższym tak. Czy podobnie jest z nowym kanonem SW? Nie wiem, ale może warto byłoby spróbować innej formy wydawniczej (przy tym nie likwidując od razu SW Komiks, bo jednak ograniczenie cyklu wydawania do kwartalnika sugeruje jedynie, że sprzedaż jest słaba, ale nie tragiczna).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #551 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:23:26 »
Idę o zakład, że gdyby wydać nowy kanon w porządnych hc wydaniach, dobrze to wypromować - kupiliby nawet tacy, którzy po "kioskowe" nie sięgali - vide przykład radefa o Kaczkach.

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #552 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:25:32 »
@radef ok, ale bierzmy też poprawkę kiedy te Kaczogrody wyszły a to było 9-10 lat temu. Okres kiedy komiksowo się podnosiło po "krachu"

Może masz rację, ze lepsze wydanie by załatwiło sprawę. Ale Egmont w podobnej formie jaka proponuje Antari wydawał Legendy, które też zaliczyły spadek, taki, że teraz ich nie ma, nawet przy kombinowaniu, aby historie się nie pokrywały z tym co było w Kolekcji.

Wychodzi, zatem z powyższych za i przeciw, że kanon powinien być wydawany jak Klasyka Marvela lub Kaczogród, na twardo w opasłych zbiorczych. Może to jest rozwiązanie.

Edit: widzę, że mnie Gazza ubiegł z nasuwającym się wnioskiem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Luty 2020, 11:27:49 wysłana przez michał81 »

Online radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #553 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:50:03 »
@radef ok, ale bierzmy też poprawkę kiedy te Kaczogrody wyszły a to było 9-10 lat temu. Okres kiedy komiksowo się podnosiło po "krachu"
Z drugiej strony wówczas Kaczki dobrze się sprzedawały, ale Giganty. 1,5 roku przed ówczesnym wydaniem ŻiCSM ruszył "Gigant Mamut", który jest wydawany do dziś (choć dwa razy rzadziej niż na początku). Tzn. nie można pominąć aspektu upływu paru lat, pewnie wówczas wydanie w HC za 100 zł nie poszłoby tak dobrze jak teraz, ale myślicie, że gdyby w 2017 roku Egmont znowu puściłby ŻiCSM do kiosków, to byłby to hit?
Według mnie w tym momencie Egmont powinien spróbować wydać w formacie Marvel Now kanoniczne serie inne niż te wydawane obecne w "SW Komiks". Jak to pójdzie, to iść dalej w ten format wydawania.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Arne

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #554 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 12:01:33 »
Pytanie tylko, czy Egmont zaryzykuje takie zagranie. Jak wszyscy wiemy, TK i Egmont sa bardzo zachowawczy w swoich dzialaniach i boja sie ryzyka.