Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 12:57:28 »
Przykre są te narzekania, a niestety widać że mało kto spojrzał do podlinkowanego artykułu. Problemem jak widać nie jest Egmont czy DeAgostini, a Gwiezdne Wojny jako takie. Można się cieszyć że w zeszłym roku dostaliśmy 6 numerów, bo jak wynika z tekstu, wydania prozy ze SW już od dłuższego czasu mają pod górkę. Dodatkowo fakt braku wydań książkowych od Egmontu pokazuje że my nie mamy najgorzej - chociażby wspomniany brak przewodników ilustrowanych do ostatniej części - a nie oszukujmy się, to na pewno lepiej się sprzedawało, bo była to pozycja bardziej przystępna dla statystycznego kowalskiego niż SWK znaleziony gdzieś w kiosku (poza tym pięknie wizualnie na prezent się nadawała).
Dodatkowo nikt w tym narzekaniu nie wspomniał o dwóch nowych zaplanowanych tomach z Legend.

Wydawanie prozy ma problem od końcówki 2018 roku (przynajmniej w Uroboros). Egmont generalnie wydawał coś od święta i jak na razie przestał to robić. Co do przewodników to smutne, że słownika do EP9 nie dostaliśmy. Ale jeśli Egmont wydaje 45 odświeżone wydanie jakiegoś przewodnika po SW, które jest nieaktualne już w momencie wydania, to nie ma się co dziwić, że słupki sprzedaży leżą. Co do słownik > SWK: znam parę osób, które SWK czyta, ale zupełnie nie sięga po przewodniki, bo ich nie interesuje zagłębianie się w techniczną część SW.

A co do 2 tomów Legend to chyba przegapiłem tę zapowiedź, podlinkujesz?

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:01:20 »
Przykre są te narzekania, a niestety widać że mało kto spojrzał do podlinkowanego artykułu. Problemem jak widać nie jest Egmont czy DeAgostini, a Gwiezdne Wojny jako takie.
Przecież napisałem - to jeden z wielu powodów. Ale nie jedyny. Skoro praktycznie wszystkie pisma Egmontu dostępne w kioskach są coraz rzadziej wydawane, to trudno nie podłączyć do tego trendu "Star Wars Komiks". W ogóle z danych ZKDP (dostępnych dla wybranych, najpopularniejszych tytułów Egmontu) wynika w sumie jedno. Jeżeli pisma skierowane dla dziewczyn sprzedają się dość dobrze, to tytuły dla chłopców notują ogromne spadki. I w tym momencie działania Egmontu zaczynają nabierać sensu. Ile tytułów dziecięcych dla chłopców zostało wprowadzonych w ostatnim czasie? W sumie tylko jeden dość uniwersalny Yakari. A ile dla dziewczyn? Z 8? Dlatego nie można się dziwić, że Egmont wydaje coraz mniej tytułów związanych ze "Star Wars", ponieważ ogólnie (poza segmentem komiksów dla starszego czytelnika) stają się wydawnictwem celującym bardziej w dziewczynki niż chłopców.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 13:05:32 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #482 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:05:10 »
Panowie  to tylko komiks czyli cos pobocznego.

Ludzie kojarzą najbardziej film a co robi Egmont - nie chce wydać Przewodnika Obrazkowego !!! - wiec to ze spada sprzedaż komiksów  to margines.

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #483 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:08:26 »
Ile tytułów dziecięcych dla chłopców zostało wprowadzonych w ostatnim czasie? W sumie tylko jeden dość uniwersalny Yakari. A ile dla dziewczyn? Z 8?
Toż to jawna dyskryminacja, żądamy równej liczby tytułów  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:38:19 »
Panowie  to tylko komiks czyli cos pobocznego.

Ludzie kojarzą najbardziej film a co robi Egmont - nie chce wydać Przewodnika Obrazkowego !!! - wiec to ze spada sprzedaż komiksów  to margines.

Z tym poboczem to się nie zgodzę. Oryginalna trylogia i prequele broniły się jako samodzielne dzieła do których zrozumienia nie trzeba było dodatkowych wyjaśnień. To były czasy kiedy książki i komiksy rozbudowywały świat i czyniły go pełniejszym i bardziej kolorowym. Chciałeś poznać świat filmu głębiej można było kupić całe tony materiałów z expanded universe ale oglądając same filmy nie czułeś że coś kluczowego dla fabuły wydarzyło się poza planem a ty z tego powodu gorzej rozumiesz film.
Teraz mamy erę Disneya i totalny chaos fabularny pełen dziur i białych plam. Zaś studio oficjalnie mówi że jeśli chcemy zrozumieć jakiś wątek z filmu to powinniśmy zakupić książkę lub komiks np. Rycerze Ren, Imperator z pudełka, Phazma etc. itp. Z braku porównań przychodzi mi na myśl gra komputerowa z jakimś chorym systemem mikropłatności chcesz zrozumieć wątek w filmie wyłóż kasę.
Na szczęście dla mnie to już nie są moje "Gwiezdne Wojny" bo te skończyły się dla mnie wraz z końcem książkowej epoki inwazji Vong'ów za czasów legend. Z obecnym kanonem mi nie po drodze także decyzje Egmontu w tej kwestii są mi obojętne.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 14:33:16 »
Z tym poboczem to się nie zgodzę. Oryginalna trylogia i prequele broniły się jako samodzielne dzieła do których zrozumienia nie trzeba było dodatkowych wyjaśnień.
(...)
Teraz mamy erę Disneya i totalny chaos fabularny pełen dziur i białych plam. Zaś studio oficjalnie mówi że jeśli chcemy zrozumieć jakiś wątek z filmu to powinniśmy zakupić książkę lub komiks np. Rycerze Ren, Imperator z pudełka, Phazma etc. itp.
Taaaa. pamiętam prequle, dziura fabularna między Atakiem Klonów i Zemstą Sithów. Chcesz wiedzieć więcej, skąd się wziął generał Grievous, poznać kim jest Dooku. Obejrzyj serial Wojny Klonów, przeczytaj komiksy lub książki. Broniły się jako samodzielne działa. Jasne.

Offline WolfSazen

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 15:53:04 »
Ale przecież kim jest Dooku było wiadomo w Ataku Klonów a i Grievous jest niczym Maul - nie potrzeba nic wiedzieć o nim przed filmem. Przecież to logiczne że skoro między jednym a drugim filmem minęły 3 lata wojny to musiało sie sporo dziać. Ale chcesz znać przebieg wojny - zajrzyj do innych źródeł. Chcesz zrozumieć TROS? Ksiązki i komiksy czekają...

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:08:23 »
Chcesz zrozumieć zachowanie Anakina w ROTS? Obejrzyj Wojny Klonów. Dokładnie ta sama przypadłość. Co wiedziałeś o Palpatinie po EP4-6? Narzekacie strasznie na bałagan w Disneyu, bo resztę już  bardzo dobrze znacie i zapomnieliście jak to wyglądało jak prequele wchodziły do kin.

Offline WolfSazen

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #488 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:15:46 »
Prequele miały jasną, prostą historię, którą chciały przekazać i przekazały. Disney trilogy to brak głownego wątku fabularengo, co epizod to zmiana z najbardziej chaotyczną cześcią sagi na koniec - jednocześnie zaprzeczamy Ostatniemu Jedi i jedziemy z inną historią. A argument z Imperatortem bawi mnie zawsze kiedy ktoś z nim wyjeżdza - cóż, wiedzieliśmy tyle, żeby zrozumieć fabułę, wiedzieć kim on jest i dlaczego rządzi. Po obejrzeniu tylko ANH wiedziałem jaka jest sytuacja w galaktyce i ktoś z kim walczy i dlaczego. TFA - do tej pory nie wiem dlaczego Ruch Oporu to Ruch Oporu skoro ponoc w galaktyce rządzi Republika, która nie ma w całej trylogii wcale :) Ale ANH to przede wszystkim dobrze zrobiony film, nie tak łatwo jak widać było go skopiować :)

Offline Zielcok

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #489 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:18:48 »
Witam
wiemy które zeszyty będą w w tym tomie

https://egmont.pl/Punisher-Max.-Tom-8,25426953,p.html

1 do 11?

Offline MarcusSz

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #490 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:45:17 »
A co do 2 tomów Legend to chyba przegapiłem tę zapowiedź, podlinkujesz?

http://swiatstarwars.blogspot.com/p/kalendarium-fana.html

Na żółto zaznaczone pozycje PL

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #491 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 16:56:39 »
To kalendarium jest średnio aktualne. Np. Mando s.2 będzie od października w D+ 😎

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #492 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 17:34:13 »
http://swiatstarwars.blogspot.com/p/kalendarium-fana.html

Na żółto zaznaczone pozycje PL

"Darth Vader i krzyki cieni" został zapowiedziany w Agencie Imperium, a Opowieści Jedi miały wyjść bodajże w zeszłym roku, ale spadły przez Kolekcję DeAgostini. Nie traktowałbym tych zapowiedzi jako wiążących ze strony Egmontu.

Offline asx76

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #493 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 18:29:52 »
Panowie, jak tam z poziomem "Sleepera" duetu: Brubaker & Phillips? Czytał ktoś po angielsku?

Offline kas1

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #494 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 18:35:51 »
Tak. Mam na półce omnibusa. Dobra pozycja. Tyle potrafię napisać. Czytałem z pięć lat temu i mało co pamiętam ale skoro nie sprzedałem, a tak robiłem ze słabymi pozycjami w języku angielskim lub takimi które nie przypadły mi do gustu, to było przynajmniej przyzwoite.