Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617693 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #465 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:06:23 »
Póki co ograniczają się do cyklu kwartalnego, ale kto wie co dalej...

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #466 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 14:07:38 »
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."
Jaka to niespodzianka...  Marvel Komiks zlikwidowany, "Kaczora Donalda" tylko 9 wydań w tym roku, kto mógłby pomyśleć, że SW Komiks spotka podobny los. Sam w sumie zacząłem to obstawiać po ostatnich zapowiedziach, w których brakowało tytułu.
Aaaaale słabo... Szkoda, miałem nadzieję że otworzy to furtkę do tanich, masowych wydań, takich jak np był Fantasy Komiks lub cos w tym guście.
Niestety problem z takimi masowymi wydaniami jest taki, że dystrybucja prasowa (szczególnie w Egmoncie) obecnie leży i kwiczy. Egmont świetnie odnajduje się w księgarniach, ale w kioskach i salonikach od lat już nie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #467 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:28:34 »
Niezrozumiała decyzja. Materiału  źródłowego chyba wystarczyłoby , aby utrzymać tempo 2 miesięcy. Kupuję  każdy tom i lubię poczytać historie z tej serii. Trafiają się średnie, trafiają sie świetne  jak losy Dartha Vadera.

Materiału źródłowego jest tyle, że i miesięcznikiem bez problemu SWK mogłoby być. Przy kwartalniku nie mają szans być nawet na bieżąco z on-goingami, nie mówiąc już nic o miniseriach, których w PL było bardzo mało.

Niestety problem z takimi masowymi wydaniami jest taki, że dystrybucja prasowa (szczególnie w Egmoncie) obecnie leży i kwiczy. Egmont świetnie odnajduje się w księgarniach, ale w kioskach i salonikach od lat już nie.

Technicznie SWK chyba już prasą nie jest od zeszłego roku.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #468 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 19:34:23 »
Technicznie SWK chyba już prasą nie jest od zeszłego roku.
Ale ma dystrybucję prasową. Zmienia ISSN na ISBN nic nie zmienia poza stawką VAT. Nakład jest podobny, a problemy dystrybucji w kioskach nadal występują.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Damballa

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #469 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 23:42:04 »
Po zakończeniu kolekcji SW nasz ulubiony Egmont ....wyhamowuje z SW Komiks:
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."

Panie Tomaszu! No co Pan.....!?!?!

Masakra...
Kolekcja dawała radę co tydzień wychodzić, a Egmont zmniejsza częstotliwość, pomimo że mają typowo budżetowe wydania, na każdą kieszeń.
Mieli kombinować z objętością i/lub ceną, a tu taki cios.
Chociaż z drugiej strony mogli urwać.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #470 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 00:05:10 »
Ta sam rozmowa w wątku Star Wars.

Proponuje przeczytać najpierw to
http://swiatstarwars.blogspot.com/2020/02/kwiecien-bez-star-wars-komiks.html
zanim wszyscy zaczną wyciągać pochopne wnioski.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #471 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 07:29:58 »
Mam nadzieję, że fani dominującej pozycji Egmontu są zadowoleni.
Sytuacja ze SW Komiks i Marvel Komiks pokazuje to co piszę na forum od wielu lat - Egmontowi nie chodzi o wydawanie komiksów dla ludności a o walkę z konkurencją. Kiedy konkurencja znika, Egmont traci zainteresowanie segmentem rynku i przestaje wydawać. Bo przecież po sukcesie sprzedażowym tomu z McFarlanem logiczne by było wydanie kontynuacji, czy czegoś podobnego ze Spider-Manem. Ale nie ma Kolekcji, to ciagu dalszego też nie - jest za to Conan, bo Kolekcja Conana wychodzi.

Oczywiście chodzi też o spadającą sprzedaż w dystrybucji kioskowej. No niby to jest problem. Ale przecież można by jeszcze bardziej ograniczyć nakład i przenieść sprzedaż do internetu, tak jak inne komiksy. Albo wymyślenie jakiegoś zadośćuczynienia dla fanów SW. Cokolwiek. A tu guzik. Ja się spodziewam wygaszenia i tej serii, jak to zrobiono z pierwszą edycją SW Komiks, co kiedyś po 6.99 i 9.99 chodziła.
Mamy szczęście, że chociaż De Agostini nic nie urwało i wydało całość swojej Kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 08:23:51 wysłana przez Bazyliszek »

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #472 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 08:00:37 »
Kolekcja dawała radę co tydzień wychodzić, a Egmont zmniejsza częstotliwość, pomimo że mają typowo budżetowe wydania, na każdą kieszeń.
Jak ktoś nie widzi różnicy pomiędzy kolekcją o nakładzie kilka tysięcy egz. opierającą głównie się na sprzedaży w prenumeracie, a magazynem kioskowym o nakładzie kilkanaście tysięcy egz., to moża wyciągać takie wnioski. Ale po prostu - prasa sprzedaje się coraz gorzej. Oczywiście, spadek popularności "Star Wars" też wpłynął na to negatywnie, ale to nie jest jedyny z powodów.
Oczywiście chodzi też o spadającą sprzedaż w dystrybucji kioskowej. No niby to jest problem. Ale przecież można by jeszcze bardziej ograniczyć nakład i przenieść sprzedaż do internetu, tak jak inne komiksy. Albo wymyślenie jakiegoś zadośćuczynienia dla fanów SW. Cokolwiek. A tu guzik. Ja się spodziewam wygaszenia i tej serii, jak to zrobiono z pierwszą edycją SW Komiks, co kiedyś po 6.99 i 9.99 chodziła.
Rzadko się z tobą zgadzam, ale tak, można byłoby zrobić coś innego z marką "Star Wars". Dlaczego historie z kanonu muszą być wydawane tylko jako prasa? A może próbować pójść coś w stronę "Fantasy Komiks" od 8 do 22 numeru. Parę lat pismo utrzymywało się jako droższa gazeta (29,99 zł) w mniejszym nakładzie (bodajże tylko Internet + Empiki).
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 08:37:56 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Szekak

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #473 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 09:25:14 »
Mam nadzieję, że fani dominującej pozycji Egmontu są zadowoleni.
To ty powinieneś być zadowolony, bo kolekcje znów zablokowały fajne komiksy Egmontowi. :/
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #474 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 10:12:57 »
A dlaczego w ogóle komiksy z uniwersum SW z nowego kanonu nie mogą wychodzić normalnie jak Marvel Now i Rebirth? Takie historie jak The Rise of Kylo Ren mogłyby bez problemu się ukazywać w miękkiej ze skrzydełkami. Chodzi o nakład? To tak mało mamy w Polsce fanów Star Wars? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #475 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 10:33:28 »
Takie historie jak The Rise of Kylo Ren mogłyby bez problemu się ukazywać w miękkiej ze skrzydełkami. Chodzi o nakład? To tak mało mamy w Polsce fanów Star Wars? Jakoś nie chce mi się wierzyć.
Raczej o trwanie osób decyzyjnych w Egmoncie przy jednym sposobie wydawania. Ponieważ (co oczywiste) nakłady albumów KŚK są wielokrotnie niższe niż SW Komiks.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #476 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 11:03:15 »
Masakra...
Kolekcja dawała radę co tydzień wychodzić, a Egmont zmniejsza częstotliwość, pomimo że mają typowo budżetowe wydania, na każdą kieszeń.
Mieli kombinować z objętością i/lub ceną, a tu taki cios.
Chociaż z drugiej strony mogli urwać.
No, chyba nie do konca to jest prawda, że dawała radę, a przynajmniej nie bez trudności. Większosc numerow z pierwszej 50 zalega do dzis, a przynajmniej począwszy od nr 62 (Boba Fet) prawdopodobnie nakład został radykalnie zmniejszony, bo dostanie egzemplarza w normalnej dystrybucji (tzn. nie w prenumeracie) graniczylo z cudem: w Empiku online numery schodzily w środowe poranki w przeciagu godziny, dwóch, a do Empiku na Marszalkowskiej docieraly pojedyncze numery, o ile w ogole. W srodę musialem nastawiac budzik na godz. 8 zeby zdazyc kupic online.

Do dzis zdarza sie, ze z wtorku na srode budze sie z krzykiem w srodku nocy i biegne do komputera. Jestem wrakiem czlowieka. Kolekcja SW od de Agostini zniszczyla mi zycie, bo na koniec byla, a jakby jej nie bylo. A teraz jeszcze na dodatek taki cios z drugiej flanki od Egmontu. Nie jest dobrze. Jestem zawiedziony.

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #477 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 11:06:28 »
A dlaczego w ogóle komiksy z uniwersum SW z nowego kanonu nie mogą wychodzić normalnie jak Marvel Now i Rebirth? Takie historie jak The Rise of Kylo Ren mogłyby bez problemu się ukazywać w miękkiej ze skrzydełkami. Chodzi o nakład? To tak mało mamy w Polsce fanów Star Wars? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Świetne pytanie, zarówno TK jak i Jacek Drewnowski zawsze tylko odpowiadają, że chcą, aby SWK było za 20 złotych. Chociaż TK ostatnio coś przebąkiwał o lepszym wydaniu, więc może coś ruszy od 2 półrocza?

Do dzis zdarza sie, ze z wtorku na srode budze sie z krzykiem w srodku nocy i biegne do komputera. Jestem wrakiem czlowieka. Kolekcja SW od de Agostini zniszczyla mi zycie, bo na koniec byla, a jakby jej nie bylo. A teraz jeszcze na dodatek taki cios z drugiej flanki od Egmontu. Nie jest dobrze. Jestem zawiedziony.

A wystarczyło zamówić prenumeratę i spać spokojnie :)

Offline kas1

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #478 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 11:26:19 »
A nie za dużo tego było? Nie nastąpiło przegrzanie i zmęczenie? DeAgostini w drugiej fazie dostarczało komiks co tydzień co dawało jakieś 800 stron miesięcznie.

Offline MarcusSz

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #479 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 12:31:31 »
Przykre są te narzekania, a niestety widać że mało kto spojrzał do podlinkowanego artykułu. Problemem jak widać nie jest Egmont czy DeAgostini, a Gwiezdne Wojny jako takie. Można się cieszyć że w zeszłym roku dostaliśmy 6 numerów, bo jak wynika z tekstu, wydania prozy ze SW już od dłuższego czasu mają pod górkę. Dodatkowo fakt braku wydań książkowych od Egmontu pokazuje że my nie mamy najgorzej - chociażby wspomniany brak przewodników ilustrowanych do ostatniej części - a nie oszukujmy się, to na pewno lepiej się sprzedawało, bo była to pozycja bardziej przystępna dla statystycznego kowalskiego niż SWK znaleziony gdzieś w kiosku (poza tym pięknie wizualnie na prezent się nadawała).
Dodatkowo nikt w tym narzekaniu nie wspomniał o dwóch nowych zaplanowanych tomach z Legend.