Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617574 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #450 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 21:02:21 »
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Luty 2020, 21:04:54 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #451 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 10:40:54 »
Hm.... Batman Metal - Batman, który się śmieje (Batman Who Laughs) kończy się pewnym cliffhangerem. Kontynuacja wątków jest w serii Batman/Superman z 2019, czyżby ta "1" miała oznaczać zapowiedź tej serii, jako kontynuacji? Może to też być zwykły błąd.
To nie jest błąd, Egmont korzysta z wydania francuskiego od Urban Comics, tak jak to zrobił z wydaniem Batman Metal.

Tom 1(240 str.) zawiera: The Batman Who Laughs #1-7 + Batman The Grim Knight #1
Tom 2(312 str.) zawiera: Batman/Superman #1-5 + Black Adam: Year of The Villain #1 + zeszyty które mogą być spoilerem z samej nazwy
Spoiler: PokażUkryj
The Infected: King Shazam + The Infected: Scarab + The Infected: Deathbringer + The Infected: The Commissioner

Ten drugi tom jest dopiero zapowiedziany na kwiecień przez Urban, co ciekawe 6 i 7 zeszyt B/S to taki epilog do wydarzeń z zeszytów #1-5, a nie wchodzi w skład tego wydania, chyba że do tego czasu to się zmieni. :)
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Offline Burizleif

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 11:00:37 »
Dziwne, to B/S nie dostanie osobnego zbiorczego? Tylko podciągnięty pod Śmiejącego Batmana.

Offline radef

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #453 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 12:06:26 »
Wszystko wyjaśnione - Harleen - bez "tomu 1" na okładce i w "kwadratowym" formacie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #454 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 12:49:55 »
A z tą półprzezroczystą obwolutą?

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #455 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:03:04 »
Ten drugi tom jest dopiero zapowiedziany na kwiecień przez Urban, co ciekawe 6 i 7 zeszyt B/S to taki epilog do wydarzeń z zeszytów #1-5, a nie wchodzi w skład tego wydania, chyba że do tego czasu to się zmieni. :)
Nie sprawdzałem Urban Comics, a jednak dobrze typowałem. W takiej sytuacji "Year of the Villain" można uznać już chyba za potwierdzony, bo po #5 zeszycie zaczyna się "Year of the Villain: Hell Arisen".

Online Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #456 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:04:39 »
Dziwne, to B/S nie dostanie osobnego zbiorczego? Tylko podciągnięty pod Śmiejącego Batmana.

To samo co przy Metalu - chwyt marketingowy. Batman bez przystawki w czerwonych majtkach w tytule gwarantuje wyższą sprzedaż :) 

Offline laf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:38:03 »
A jak ten cały metalowy event ma się do chronologii głównych wydarzeń DC? Czy w runie Kinga są w ogóle jakieś odniesienia do walki z mrocznym uniwersum? Czy też event ten można traktować jako coś niezależnego od wydarzeń z kanonu?

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #458 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:39:25 »
Z tego co pamiętam u Kinga odniesień nie ma w ogóle.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #459 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:41:31 »
Nie u King'a Batman zajęty jest rozpaczaniem po tym jak go kobieta rzuciła i nie ma czasu na takie pierdoły.
W Lidze Sprawiedliwości jest.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #460 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 14:00:10 »
Nie u King'a Batman zajęty jest rozpaczaniem po tym jak go kobieta rzuciła i nie ma czasu na takie pierdoły.
Drogi Panie, bardzo nieładnie z Pana strony naśmiewać się w ten sposób z uczuciowości człowieka rozdartego pomiędzy własnym szczęściem a obroną ukochanego miasta przed falą świrusów. Przypadki ludzi cierpiących na taką przypadłość są nader częste i nie należy ich bagatelizować.  ;)

W Lidze Sprawiedliwości jest.
Czyli jeśli odpuściłem sobie LS, to mogę mieć w pompce cały ten event? Niestety nie słyszałem zbyt wiele pochlebnych opinii, a czytając ostatnio poszczególne kryzysy (do których Dark Nights: Metal również się zalicza) mam już dosyć wszystkich tych naparzanek bez ładu i składu z niezliczoną ilością superherosów i złoczyńców.

Online Teli

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #461 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 14:07:48 »
Jeśli chodzi o regularnego Batmana i Metal drobne odniesienie jest tylko w czwartym tomie Detective Comics. Generalnie jeśli chodzi o run Kinga to mam wrażenie że jest tak ciężki i masywny iż wytworzył już swoje własną studnię grawitacyjną sprawiając że całe Universum DC powinno grzecznie zacząć orbitować wkoło niego by chociaż zachować pozory spójności kontinuum czasoprzestrzennego. Inna sprawa że po Doomsday Clock wszystko i tak się rozlazło... ale to już historie na inny wątek :)
Co do Ligii z Rebrith możesz sobie darować bo niewiele się tam działo i wiało nudą z Metalem nie miało to żadnych powiązań. Do większej radochy z Metalu warto znać Batmana z okresu New 52... zaś póki co naturalną kontynuacją Metalu jest dalsza wesoła twórczość Scotta Snydera czyli - JL z DCUniverse i zapowiedziany Wesoły Batman.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #462 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:35:44 »
Po zakończeniu kolekcji SW nasz ulubiony Egmont ....wyhamowuje z SW Komiks:
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."

Panie Tomaszu! No co Pan.....!?!?!

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #463 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:41:03 »
Niezrozumiała decyzja. Materiału  źródłowego chyba wystarczyłoby , aby utrzymać tempo 2 miesięcy. Kupuję  każdy tom i lubię poczytać historie z tej serii. Trafiają się średnie, trafiają sie świetne  jak losy Dartha Vadera. 

Online eyesore

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #464 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:42:45 »
Po zakończeniu kolekcji SW nasz ulubiony Egmont ....wyhamowuje z SW Komiks:
"Mamy dla Was smutną wiadomość. W kwietniu nie ukaże się kolejny tom cyklu Star Wars Komiks. Cykl przestaje być dwumiesięcznikiem i w 2020 roku ukażą się zaledwie 4 tomy."

Panie Tomaszu! No co Pan.....!?!?!

Aaaaale słabo... Szkoda, miałem nadzieję że otworzy to furtkę do tanich, masowych wydań, takich jak np był Fantasy Komiks lub cos w tym guście.