Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617716 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #285 dnia: So, 01 Luty 2020, 15:27:30 »
Łamiąc swoje postanowienie o zmniejszeniu ilości kupowanych komiksów, jednak dopadłem końcówkę Visiona w Bonito. Dla mnie jest to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy od Marvela, które czytałem w ostatnich latach, obok Daredevila B&B, Kapitana Ameryki Brubakera czy Punishera Ennisa z oczywistości. Komiks smutny i poruszający ze świetnymi rysunkami idealnie wkomponywującymi się w snutą opowieść, trochę czułem się jak za dzieciaka czytając Dark Phoenix czy Ostatnie łowy Krakena. Idealne zrównoważenie elementów horroru, obyczajówki, pewnej filozoficznej wzniosłości na których tle akcja i nawalanka zyskuje swoją głębię i pełnoprawne miejsce w historii. Powinno się takie historie dawać dzieciakom w szkole do czytania.

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #286 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 00:21:24 »
W Barksie to przynajmniej jest miks - część było w KD, część nie i jakoś daje się to czytać (choć tłumaczenie gorsze).

Mieliśmy już tę dyskusję - nie gorsze, tylko wierniejsze oryginałowi.

Jest różnica jak na twardo zbiera się komiksy rozrzucone po różnych KD na przestrzeni 20 lat - jak to jest w kolekcji Barksa. A inna sytuacja gdy się powtarza kropka w kropkę wydania zbiorcze. Czyli właśnie stary Kaczogród w mniejszym formacie z Synem Słońca, albo drugi tom Życia i Czasów SmK, który też już mam.

Nie kropka w kropkę, bo przecież w pierwszym tomie kolekcji Rosy dodatki są inne i szersze niż w starym "Kaczogrodzie" (nie wspominając o powiększonym formacie i lepszym przygotowaniu graficznym). Nie jestem pewien, co masz na myśli, pisząc o "drugim tomie Życia i Czasów". Jeśli chodziło Ci o trzeci tom "Komiksów z Kaczogrodu" z 2011 r., to drugi tom kolekcji Rosy także nie powtarza go "kropka w kropkę" - poza dodatkami, formatem i nowym tłumaczeniem zawiera on jeszcze dwa komiksy, których w "KzK" nie było (4-stronicowe Back in Time for a Dime oraz 10-stronicowy Starstruck Duck istniejący wyłącznie w formie szkiców.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #287 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 12:06:20 »
Ta dyskusja mi przypomina jak to inni mówili o powtórkach z kolekcjach Hachette, a "kolega" Bazyl uparcie twierdził, że co z tego jak tych komiksów nie ma już na rynku, albo są za drogie. Identyczna sytuacja z komiksami z Kaczogrodu. Hm.... karma wróciła.  :)

Do kolegi "bazyla" nie wszyscy mają te wydania jakie posiadasz, więc nie wiem czemu jedziesz po kolekcji skoro ona jest nie dla ciebie, a dla innych. I jak widać, że kolekcja Barksa sprzedaje się dobrze, skoro pierwsze potrzebowały już dodruku, więc zdecydowanie jednak jest potrzebna nawet pomimo powtórzonych historii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #288 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 12:19:51 »
Myślałem, że już wszyscy tu poznali sposób myślenia Bazyla i jego logikę...

Offline stachel

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #289 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 12:48:18 »


Do kolegi "bazyla" nie wszyscy mają te wydania jakie posiadasz, więc nie wiem czemu jedziesz po kolekcji skoro ona jest nie dla ciebie, a dla innych.

Przecież to bardzo proste - wydaje to Egmont, a nie ukochane Hachette. Co z tego, że w obu kolekcjach jest mnóstwo komiksów, których dzisiaj nie da się już kupić (przynajmniej nowych), zostały wydane o niebo lepiej, a i cenowo wypadają lepiej od kolekcji Hachette.

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #290 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 14:38:46 »
Ależ ja to wiem, stąd moje stwierdzenie o Karmie ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #291 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 15:43:09 »
Kolekcję Barksa kupuję jak wszyscy (choć nie mam jeszcze dwóch najnowszych tomów), bo w sumie fajnie jest to mieć pozbierane na twardo (choć kolory wyblakłe a tłumaczenie gorsze). A co do Rosy wypowiadam się w swoim imieniu - ja czekam, aż będą tomy (jak Barksy) zbierające historie z różnych KD na przestrzeni lat. Bo nie zamierzam wydawać kolejnych 50 zł na drugie wydania tego co mam dla jakichś 14 stron nowego materiału. Ale to nie tak że jestem przeciwko tej Kolekcji - tu znowu naskok na mnie bez powodu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #292 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 16:32:42 »
Nie. Po prostu nikogo nie obchodzi co i dlaczego kupujesz, a czego nie kupujesz.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #293 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 19:47:50 »
@UP
No własnie widzę, jak nikogo to nie obchodzi...

Hmmm... Dopiero teraz to obczaiłem, że Kapitan Hydra, zamiast pojedynczo jak w WKKM, specjalnie został wydany podwójnie przez Egmont. :/
Myślicie, że w kwietniu będzie 3 tom Daredevila, albo 8 Punishera?
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Luty 2020, 20:00:25 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #294 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 20:20:48 »
Myślicie, że w kwietniu będzie 3 tom Daredevila, albo 8 Punishera?


Myślę że w kwietniu będą dwa tomy Marvel Classic. Oprócz tych co wymieniłes, mogą być jeszcze Silver Surfer i kolejny Kapitan Ameryka.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #295 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 20:23:47 »
Tak myślę, że wystarczyłoby napisać o odpuszczeniu zakupu nowego wydania z twojej strony ze względu na posiadanie poprzedniego i darować sobie teksty o nieakceptowalności działań Egmontu, kiedy samo wydanie jest najlepszym i najpełniejszym, jakie istnieje oraz jedyną sensowną opcją, na jaką mogli się zdecydować. No chyba że ktoś sądzi, że wydają to dla tej garstki osób, która przez 20 lat uzbierała każde poprzednie wydanie. Przy okazji można by też przestać się wypowiadać się w imieniu wszystkich fanów Rosy, bo dla ich raczej sporej części istnieje też takie pojęcie jak jakość wydania i jego niewątpliwa poprawa w stosunku do poprzednich edycji.

Zresztą nie pierwszy raz widać, że tak zwane "duble" są dla ciebie dublami tylko wtedy, kiedy już sam posiadasz dane wydanie, bo już zbiór tego, czego nie posiadasz jest OK.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #296 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 20:32:52 »
Cytuj
Hmmm... Dopiero teraz to obczaiłem, że Kapitan Hydra, zamiast pojedynczo jak w WKKM
Specjalnie Bzylku tak wydali by nie płacić więcej za dwa tomy osobno. Wychodzi tez korzystniej niż wydanie z kolekcji  8)

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #297 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 20:49:35 »
Ale jak korzystniej. Przecież teraz Bazyl będzie musiał zaopatrzyć się w dubla.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #298 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 21:30:09 »
Hmmm... Dopiero teraz to obczaiłem, że Kapitan Hydra, zamiast pojedynczo jak w WKKM, specjalnie został wydany podwójnie przez Egmont. :/

To źle? Lepiej jakby wydali 2x po 39,99 zł?

Ja wiem, najlepiej jakby Hachette wydało podwójnie, a Egmont pojedynczo. Och jaka by była okazja do krytyki działań Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Luty 2020, 21:32:17 wysłana przez Antari »

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #299 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 21:51:19 »
Bazyl jak już krytykujesz Egmont to rób to jakoś z sensem, bo teraz to już brzmisz jak fanatyk kolekcji.
Twój komiks jest lepszy niż mój