Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617516 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarcusSz

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:37:36 »
Co do Armady, z tego co pamiętam to ostatnio TK w Łodzi coś wspominał, że mają zagwostkę z tym tytułem, i jakaś tam szansa na wydania zbiorcze takie jak Troy jest, tylko problem to nowe albumy wychodzące we Francji. Podobna sytuacja jak swego czasu było z Usagi - co zrobić z fanami którzy od dekady kupują i mają całość.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 13:45:00 »
Za chwilę wychodzi kolejny 7 tom Ms Marvel. Lubię te serię, ale zastanawia mnie, jak to jest, że taka totalnie nieznana u nas postać z Marvela, sprzedaje się na tyle dobrze, by tak długo ją wydawać, a Green Lanterna, który ma swoje grono miłośników od czasów TM-Semic, kasuja po raptem 4 tomach? Wiem, że Marvel ma większe branie, że swoje zrobiło dobre przyjęcie Ms Marvel przez krytyków, i może "grono miłośników" GL wcale nie jest tak duże, skoro już za czasów TM-Semic seria upadła raptem po 10 zeszytach. Ale mimo wszystko, jak sobie to uświadamiam, to jestem zdziwiony.
ZGADUJĘ że licencjodawcy zawarli w umowie minimalne limity w jakich dany tytuł ma się ukazać. I ZGADUJĘ że limit na Green Lantern jest kilka razy większy od Ms Marvel.

Offline cinemaman

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #242 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 14:52:45 »
Drogi Egmoncie,

A może by tak to?:)

https://www.izneo.com/en/european-comics/western/duke-5048
[img]

Offline vision2001

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 08:10:26 »
Nie wiem, gdzie obecnie napisać, ale chyba ten wątek jest najlepszy, a chodzi mi o https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/dodruki-egmont-2020/
Ja już się przestaję dziwić ludziom, którzy twierdzą, iż komiksy skierowane są do dzieci i analfabetów (pewnie wtórnych, ale jednak). Jeden wątek miał ponad 50% wiadomości śmieciowych. W nowym wątku jasno określono zasady (tylko propozycje, każda propozycja = post), a tam nie dość, że się powtarzają propozycje to zdarza się, iż w jednym poście jest kilka tytułów (i komentarze zamiast skierować sprawę od razu do Najwyższego Moderatora).
Ech... Idę pracować.

Offline laf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 08:20:58 »
(i komentarze zamiast skierować sprawę od razu do Najwyższego Moderatora).
Nie denerwuj się  ;) W tym poście napisałem jednocześnie, że jest on do usunięcia. Po prostu chciałem naświetlić forumowiczom, że należałoby trochę poczytać zanim się coś napisze.

P.S. Ten post też jest do usunięcia  ;D

P.S.2 Miłej pracy.

Offline nori

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 09:33:07 »
Mister Miracle wart jest zainteresowania?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Voitas

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 09:39:55 »
Jak zaczynałem czytać to byłem sceptycznie nastawiony. Ale potem było już tylko lepiej. Polecam.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #247 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 11:11:22 »
Mister Miracle wart jest zainteresowania?
W mojej opinii to jeden z najlepszych komiksów jakie DC wydało w ostatnich latach. Na pewno warty zainteresowania.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 11:20:37 »
A jak wypada przy Vision? Ten mnie trochę rozczarował. Taki hype był wokół tego tytułu, a okazał się "tylko" niezły.

Offline Nawimar III

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 11:33:28 »
Mi z kolei "Mister Miracle", w odróżnieniu od "Visiona", podszedł bardzo umiarkowanie. W tym przypadku chyba ja zbyt wiele się spodziewałem. Komiks owszem interesujący, ale jednak jakby nijaki, podobnie jak para głównych bohaterów. O ile w przypadku syntezoida swoisty brak ikry i żywiołowości sprawdził się (w końcu mieliśmy do czynienia z maszyną), o tyle "MM" traktuje jako niespełnioną szansę na zwiększenie popularności trzecioligowych osobowości. Na pewno mój entuzjazm wobec dokonań Toma Kinga został mocno nadwątlony. A ponoć "Omega Men" o klasę słabsi niż "MM".

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 12:33:04 »
Bo hype na Kinga jest zdecydowanie przesadzony. W Batmanie sobie nie poradził, Vision dla mnie też nie jest aż taki dobry jak wszyscy trąbią (ot, materiał do przeczytania na raz, bo po ujawnieniu głównej intrygi nie bardzo jest do czego wracać). MM jeszcze nie czytałem ale kupione.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Styczeń 2020, 12:40:57 wysłana przez Antari »

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 13:12:23 »
Jedna osoba napisze, że Mister Miracle to próba zwiększenia popularności trzecioligowego bohatera, kolejny, że jest to pewna analiza stadium depresji, jeszcze inny, że jest tu opisany lęk przed macierzyństwem, a następny, że to komiks o wymowie antywojennej i ktoś pewnie jeszcze doda, że to hołd dla Jacka Kirbiego. Tym jest ten komiks, ale to tylko pewnie jedna z interpretacji, bo pewnie ktoś zaraz napiszę, że jeszcze jest tam coś więcej niż to co tu przytoczyłem.  ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 13:36:08 »
Co do Armady, z tego co pamiętam to ostatnio TK w Łodzi coś wspominał, że mają zagwostkę z tym tytułem, i jakaś tam szansa na wydania zbiorcze takie jak Troy jest, tylko problem to nowe albumy wychodzące we Francji. Podobna sytuacja jak swego czasu było z Usagi - co zrobić z fanami którzy od dekady kupują i mają całość.

Myślę, że zbiorcze wydanie Armady zeszłoby jak świeże bułeczki. To komiks, który warto wydać w ładnym formacie, na twardo. Pewnie szanse na to są małe, choćby przez takich budżetowych czytaczy komiksów jak kapral, ale z drugiej strony tacy kapitaliści jak ja najpierw kupują wydania zeszytowe, a potem integrale, więc mimo wszystko ma to sens.

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 13:41:37 »
Mnie jakoś MM nie zachwycił, zresztą Vision też nie.

Dodatkowo, w MM sporo rysunków jest zwyczajnie nieczytelnych. No ale to taka konwencja widać.

Offline Nawimar III

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 30 Styczeń 2020, 13:52:15 »
Michał81: "(...) pewna analiza stadium depresji (...)"
 
Nawet tego nie wyłapałem... A tymczasem wypadałoby zakrzyknąć: "Znowu?!". Trochę już zbyt dużo tego we współczesnej popkulturze. Szkoda zatem, że King podążył na łatwiznę eksploatując zgrany temat. Najwyraźniej nie czytał "Sezonu burz" Sapkowskiego i nie miał sposobności wziąć sobie do serca rady Jaskra jak radzić sobie z depresją ;)