Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 617570 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3885 dnia: So, 21 Listopad 2020, 21:06:58 »
Pff. Pewnie i tak będą HC, skoro ktoś kiedyś pisał, że ceny tych okładek to nie jest taka przepaść,  a HC są postrzegane lepiej.

Ale mogliby się zastanowić nad tym offsetem zamiast kredy  :/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Kadet

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3886 dnia: So, 21 Listopad 2020, 21:51:33 »
Offset może, ale amerykański papier mógłby być trudny do przełknięcia dla polskiego czytelnika: mój "Spider-Man by Mark Millar Ultimate Collection" zbiera 12 zeszytów, a jest grubości przeciętnego Marvel Now...

Tak nawiasem mówiąc: a nie mówiłem? ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Cringer

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3887 dnia: So, 21 Listopad 2020, 22:27:56 »
Pff. Pewnie i tak będą HC, skoro ktoś kiedyś pisał, że ceny tych okładek to nie jest taka przepaść,  a HC są postrzegane lepiej.
Kiedyś coś takiego pisał Ongrys gdy zastanawiali się jak wydać Dredda. Nie pamiętam dokładnie jaką różnicę w cenie podali. Wydaje mi się że było to coś między 5-7zł. Tylko niestety patrząc obecnie na takiego Egmontowego Thorgala to różnica między miękką a twardą okładką to aż 10zł. Wychodzi mały koszt i większy zarobek dla wydawcy i duży wydatek dla czytelnika.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3888 dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:19:47 »
Jak Eaglemoss użył cienkiego papieru, to wszyscy wieszaliście na nim psy. A teraz chcecie go od Egmontu. Weźcie się zdecydujcie.

Ja bym chciał jakiegoś innego sposobu szycia. Bo może i Tajne Imperium fajnie wygląda na półce, ale jego grubość i ściśnięcie masakruje dwustronnicowe panoramy. Jest ich trochę w tym komiksie, a nie da się ich w pełni podziwiać, bo rozwarcie okładek, spowodowałoby że wszystko by się rozleciało.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3889 dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:48:06 »
Nie da się tego zrobić wydając na miękko, jedyne co mogliby zrobić żeby było lepiej to dać cieńszy papier taki jak np. w epicach jest, prześwituje podobnie jak Egmontowski, tylko zaraz będą narzekanie, że "faluje".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3890 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 00:08:38 »
W takich wersjach ekonomicznych papier, o ile strony nie „przebijają” się na wzajem, jak najbardziej widziałbym cienszy. Taki jak w amerykańskich jest. Jeśli klejenie będzie porządne to nie widzę powodu do obaw, że coś się rozpadnie. Niektóre Marvel Now! czy Usagi tego dowodzą. Zresztą na takie „czytadła” (mam na myśli formę wydań) szkoda miejsca na półkach by dawać to w hc. Byłoby (dla mnie) świetnie gdyby Egmont potraktował tą linię mniej „na wypasie”, a bardziej przyjaźnie dla portfela - wtedy brałbym wszystkie jak polecą, a nie szczypał się czy mimo wszystko warto za tą (?) cenę.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3891 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 11:39:56 »
Zawsze z radością przyjmuję, gdy coraz więcej użytkowników forum nawołuje do cieńszego papieru i miękkich okładek. Jednak na polskim rynku, a także na KomiksPecu, wciąż dominują wyznawcy integrali, twardych okładek i kredy.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3892 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 12:31:29 »
Polski rynek nie jest normalny, na normalnym rynku możesz sobie to samo kupić w paru rożnych wydaniach i elektronicznie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3893 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 12:47:01 »
Ja tu trochę pomarudzę odnośnie czegoś innego dotyczącego zapowiedzianego Spider-man Epic Collections. Sam wolałbym, aby wyszło w HC, bo wtedy za tymi 3 tomami ustawie sobie na półce Spider-mana McFarlane'a, który chronologicznie jest właśnie po nich, ale jak będzie na miękko też nie widzę problemu.

Pierwsza sprawa. Zawartość "Assassin Nation" zawiera historię "Inferno" - dwa zeszyty, pozostałych niestety nie ma (brakuje Spectacular Spider-Man #146-148; Web of Spider-Man #47-48). Rozumiem, że oryginalnie tych zeszytów w epicu nie ma, ale tam jest pewna ciągłość fabularna, więc sam się dziwie, że Marvel tak to zebrał, kiedy wcześniej są pełne "Kraven's Last Hunt". Mucha np. wydając Iron Fista dodała w ostatnim numerze zakończenie/epilog, którego w zbiorczych nie ma. I tu Egmont mógłby pozytywnie zaskoczyć i podziałać, aby te 4 brakujące zeszyty się w zbiorczym znalazły, ale wątpię aby tak się stało.

Druga, zamiast Spider-man Epic Collections wolałbym po prostu serię Spider-man (jak otrzymał ją teraz Batman), która spokojnie mogła by wybierać komiksy z Epic Collections, ale także o Ultimate Collections / Complete Collections. Przed wszystkim w Epic Collections nie ma zebranych do tej pory Amazing Spider-Man by J. Michael Straczynski. I raczej ich nie będzie, bo Epic Collections są tak konstruowane, aby nie powtarzać nowszych wydań z Ultimate Collections/Complete Collections. Tak jest właśnie z Daredevilem, gdzie ostatni epic zawiera finalne zeszyty vol. 1, a vol. 2 trzeba dokupywać w wyżej wymienionych wydaniach. Amazing Spider-Man Straczynski zasługuje u nas na pełne wydanie, a tak będzie cały czas brak tego świetnego runu.

Takie dwie uwagi. Finalnie cieszę się, że będzie klasyczny Pająk.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Listopad 2020, 12:49:02 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3894 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:11:56 »
Polski rynek nie jest normalny, na normalnym rynku możesz sobie to samo kupić w paru rożnych wydaniach i elektronicznie.

Hahahahahahaha. I to pisze człowiek, który zwalczał Kolekcje i śmiał się że duble wydaje. Masz monopol jakiego chciałeś.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3895 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:25:51 »
Co ty z głupoty wypisujesz, rynek jest za mały, te twoje kolekcje też się co raz gorzej sprzedają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3896 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:48:14 »
Xanar, dlaczego zwalczasz kolekcje? Mam nadzieję, że pod kontem @xanar, nie kryje się TK, bo by mnie szlag trafił chyba.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3897 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:53:09 »
No moje zwalczanie kolekcji polega na tym, że sobie na forum komikspec napisze komentarz, na pewno ma to przełożenie na rzeczywistość, zresztą ja powtarzam to co inni piszą bo sam nie kupuje, więc ciężko powiedzieć czy zwalczam może jedynie tym, że nie kupuje. No dobra no to jednak zwalczam, bo nie kupuje  :)

A tak w ogóle myślę, że zaraz dostaniemy pouczenie od nieoficjalne szeryfa forum  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zombie001

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3898 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 14:04:34 »


Pierwsza sprawa. Zawartość "Assassin Nation" zawiera historię "Inferno" - dwa zeszyty, pozostałych niestety nie ma (brakuje Spectacular Spider-Man #146-148; Web of Spider-Man #47-48). Rozumiem, że oryginalnie tych zeszytów w epicu nie ma, ale tam jest pewna ciągłość fabularna, więc sam się dziwie, że Marvel tak to zebrał, kiedy wcześniej są pełne "Kraven's Last Hunt". (...)I tu Egmont mógłby pozytywnie zaskoczyć i podziałać, aby te 4 brakujące zeszyty się w zbiorczym znalazły, ale wątpię aby tak się stało.


Jak ktoś wie do których drzwi z tą sprawą pukać, to niech puka :)
A może przypadkiem się uda.

Druga, zamiast Spider-man Epic Collections wolałbym po prostu serię Spider-man

A to już pewne, że u nas tak to nazwą oficjalnie - Epic Collections? Hmmm. A zresztą, nawet gdyby, to dla mnie kosmetyka. Jak będą  chcieli wydać Straczynskiego to go wydadzą, nawet pod inną nazwą.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3899 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 14:14:22 »
A to już pewne, że u nas tak to nazwą oficjalnie - Epic Collections?
Tak