Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 621276 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #510 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 12:14:55 »
Problem polega na tym, że zwalniają tempo, a docelowo mogą w ogóle przestać wydawać SWK, co będzie oznaczało koniec komiksów SW w Polsce.

W superhero Egmont wydaje komiksy autorami jak Vision, Mister Miracle mało znane postacie niemające nic wspólnego z filmami, a mimo to się sprzedają i wcale nie w tanich cenach. Na tym polega wychowanie czytelnika. Nie rozumiem dlaczego w przypadku Star Wars musi być prasa i koniec. Wydaje mi się, że jest sporo fanów SW w Polsce. Tak samo można by wydawać autorami - znany u nas Aaron, albo Gillen czy Soule. I nie musiała być to prasa, która w Polsce umiera tylko normalne tpb po rabatach za 25. Dla mnie sporo pozycji z nowego kanonu to po prostu akcyjniaki podobnie jak większość pozycji trykociarskich. Mogło by sobie coś tam wychodzić raz w miesiącu, materiału jest sporo. Odpuszczanie takiej marki jak SW to moim zdaniem błąd Egmontu.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #511 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 12:54:04 »
  Chyba cały czas zakładasz, że to się jednak sprzedaje. Wydawał Egmont Star Wars w TPB i też przestał i napewno nie z powodu doskonałych wyników finansowych. Książki też się nie sprzedają jak ktoś wrzucał tutaj jakieś linki, Disney wykończył też podobnież Toys "R" Us w Stanach. Ogólnie rzecz biorąc wygląda jakby cała marka chwiała się w posadach, miejmy nadzieję że to przejściowe jest. Na dodatek nie znamy kosztów licencji, ani ustaleń co do formy wydawniczej o ile takie istnieją.  Vision, Doctor Strange czy Mister Miracle to zupełnie inna para kaloszy, raz że one są skierowane do "betonu" komiksowego a nie masowego czytelnika więc mają pewnie sporo mniejsze nakłady, dwa w przypadku tych z miękkimi okładkami to one wychodzą taniej niż normalne zbiorcze Marvele bo w jednym tomie masz około 2,5 tomu standardowego. To Star Wars w teorii powinno trafiać do masowego czytelnika i w jak najtańszej formie. Skoro tego nie robi to znaczy, że musi być naprawdę źle.

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #512 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:14:19 »
@Antari no przecież już ci zostało to wytłumaczone...

Daj spokój. Przecież wiadomo, że Egmont zajmuje się tylko zarzynaniem konkurencji, a nie zarabianiem na wydawaniu komiksów.

Mniejsza liczba Kolekcji = mniej komiksów wydawanych przez Egmont.
To nie ma tak, że zwiększa się oferta wydawnicza, tylko wydaje się coś nowego jak się drugie coś zamknie. Mamy więcej tytułów z Batmana, bo mniej popularne DC zamknięto. Mamy w kaczkach Barksa i Rossę, ale ograniczono i zwykłego Kaczora Donalda i Giganty. Marvel Komiks wydany w maju ze Spider-Manem na okładce, ale już też się zwija, tak jak SKW, bo nie ma (na razie) Kolekcji Spider-Mana a De Agostini się skończyło. Proste.

Tysonek

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #513 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:26:46 »
@Antari no przecież już ci zostało to wytłumaczone...

Mniejsza liczba Kolekcji = mniej komiksów wydawanych przez Egmont.
To nie ma tak, że zwiększa się oferta wydawnicza, tylko wydaje się coś nowego jak się drugie coś zamknie. Mamy więcej tytułów z Batmana, bo mniej popularne DC zamknięto. Mamy w kaczkach Barksa i Rossę, ale ograniczono i zwykłego Kaczora Donalda i Giganty. Marvel Komiks wydany w maju ze Spider-Manem na okładce, ale już też się zwija, tak jak SKW, bo nie ma (na razie) Kolekcji Spider-Mana a De Agostini się skończyło. Proste.

Błagam skończ już pier...ić te farmazony.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #514 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:29:05 »
  Bazyl, skoro Tomaszowi Kołodziejczakowi tak łatwo przychodzi zarzynanie konkurencji to nie obawiasz się, że w końcu straci cierpliwość do Ciebie i wynajmie jakiegoś ninję? Będziesz sobie wychodził pogwizdując z jakiegoś saloniku prasowego z najnowszym numerem Superbohaterów Marvela a tu PACH i zalegniesz z szurikenem w czole? Albo ktoś ci wpuści po nitce w otwarte usta przy czytaniu nowego Giganta jakiś "Jad Tysiąca Skorpionów" lub coś w tym stylu?

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #515 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:42:07 »
Bazyl nie rozumie, że Egmont to jest prywatna firma a nie instytucja państwowa, która wydaje nieswoje pieniądze (a nie swoje się najlepiej wydaje) i nikt nie będzie dokładał do interesu jak się nie sprzedaje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #516 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:03:42 »
@UP
Śmiejcie się dalej. A później obwińcie mnie za brak SWK. Na razie jest wiele przykładów na obcinanie serii przez Egmont, po ustaniu konkurencji. Ja tego nie wymyślam, tylko kolejne miesiące dostarczają takich sytuacji. Ja już sobie wyobrażam jak w przyszłym roku będzie wyglądać lista egmontowych tytułów z Conanem.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #517 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:12:59 »
Jaka jest logika w tym co tworzysz ? Mi się wydawało, że jak jest popyt to się wydaje coraz więcej żeby więcej piniędzy zarobić, ale cóż najwyraźniej jest odwrotnie i jak ludzie nie kupują to trzeba coraz więcej wydawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #518 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:13:56 »
Mam wrażenie, że w Polsce jest coś nie halo z dystrybucją komiksów przez kioski. To tylko taka hipoteza na szybko, być może głupia. Ale popatrzcie: najpierw wyłożył się na tym TM-Semic, potem Mandragora i Axel Springer, a teraz Egmont z Kaczorem, Marvelem i Star Warsami. Nie wiem jakim cudem udawało się to WKKM i WKKDC - być może dla nich kioski robiły za okno wystawowe, a faktyczna sprzedaż szła przez prenumeratę.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #519 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:28:57 »
Nie wiem czy jest sens porównywać czasy z przed 30 lat z tymi co są teraz. Nie wiem też czemu Egmont uparł się, żeby Star Wars komiks sprzedawać w kioskach, gdyż to w dzisiejszych czasach raczej przeżytek.
Kolekcje to raczej głównie prenumerata, ale to lepiej będzie wiedział spec od kolekcji.

Może jeszcze być tak, że sprzedaż komiksów działa jak sinusoida  :) samo tak działa i nic się nie da zrobić  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 14:40:06 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #520 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 14:31:15 »
jest wiele przykładów na obcinanie serii przez Egmont, po ustaniu konkurencji. Ja tego nie wymyślam, tylko kolejne miesiące dostarczają takich sytuacji.
A nie przyszło ci do głowy, że kolekcje też nakręcają sprzedaż Egmontowi? Daleko nie szukając, po przeczytaniu pierwszych czterech tomów kolekcji SW chciałem sprawdzić jak wyglądają współczesne komiksy gwiezdnowojenne i kupiłem kilka od Egmontu. Zaspokoiłem ciekawość i moje zainteresowanie kupnem kolejnych spadło.

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #521 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:26:43 »
Cytuj
@UP
Śmiejcie się dalej. A później obwińcie mnie za brak SWK. Na razie jest wiele przykładów na obcinanie serii przez Egmont, po ustaniu konkurencji. Ja tego nie wymyślam, tylko kolejne miesiące dostarczają takich sytuacji. Ja już sobie wyobrażam jak w przyszłym roku będzie wyglądać lista egmontowych tytułów z Conanem.

  Śmiejemy się, bo to śmieszne. Nikt Ciebie tu o nic nie obwini, nikt nikogo tutaj nie obwinia tylko Ty Egmont o całe zło świata. Oczywiście, że wymyślasz, wymyśliłeś że Egmont istnieje tylko po to, aby Ciebie wku...ć zamykaniem kolekcji. Myślisz, że Kołodziejczak nie chce żeby SWK miało rewelacyjną sprzedaż, tylko wydaje to aby podłożyć świnię DeAgostini? Ty do pracy chodzisz, żeby zarabiać pieniądze czy po to aby sąsiad nie dostał tego samego stanowiska? Nie widzisz jak bardzo nienormalne jest to co piszesz?

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #522 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:55:59 »
@UP
Śmiejcie się dalej. A później obwińcie mnie za brak SWK. Na razie jest wiele przykładów na obcinanie serii przez Egmont, po ustaniu konkurencji. Ja tego nie wymyślam, tylko kolejne miesiące dostarczają takich sytuacji. Ja już sobie wyobrażam jak w przyszłym roku będzie wyglądać lista egmontowych tytułów z Conanem.
Bazyl a nie przyszło Ci do głowy, że zarówno konkurencja się zwija i Egmont obcina dane serie bo po prostu się nie sprzedają?
Np. brak przedłużenia WKKDC i ograniczenie serii z odrodzenia? Może po prostu komiksy z tego wydawnictwa (inne niż Batman) nie są aż tak popularne w naszym kraju jakby mogło Ci się wydawać i się nie sprzedawały, przynosiły straty?
Bo wydaje mi się, że najpierw warto by spojrzeć na te prawdopodobne  racjonalne powody, a dopiero później doszukiwać się celowych działań TK mających na celu pozbawienie Ciebie dostępu do wspaniałych kolekcji kioskowych z doskonale dobranymi tytułami i rewelacyjnym przelicznikiem ceny na ilość stron.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #523 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:59:39 »
Cytuj
Mniejsza liczba Kolekcji = mniej komiksów wydawanych przez Egmont.
Przecież już zapowiedzieli podobna ilość komiksów co w zeszłym roku. Bazyl kolekcje znikają a E wyda tyle samo czyli coś koło 250 komiksów w tym roku.

Offline asx76

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #524 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:21:07 »
Przecież już zapowiedzieli podobna ilość komiksów co w zeszłym roku. Bazyl kolekcje znikają a E wyda tyle samo czyli coś koło 250 komiksów w tym roku.

Dzięki temu będzie więcej ciekawszych komiksów, bo te kolekcje zajmują wydawnicze sloty :P