Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 795523 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #900 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:23:50 »
Na forum gildii było już o tym kilka razy ;) o braku komentarza również.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #901 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:24:12 »
Zgadzam się, to powinno być publicznie ujawnione. I jeszcze proszę o okazanie umów z DC, bo coś tam mnie nurtuje...

majkelus81

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #902 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:28:44 »
Zgadzam się, to powinno być publicznie ujawnione. I jeszcze proszę o okazanie umów z DC, bo coś tam mnie nurtuje...
i nakładów, a nie, to nie ten temat ;D

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #903 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:35:06 »
A jakiś kontrargument może? Nie hejcę wbrew temu co się tu uważa. Naprawdę chciałbym zrozumieć ten tok rozumowania. Jestem w jakiś sposób związany z All od ładnych paru lat i może by mi to otworzyło oczy na pewne sprawy.

taka polityka Egmontu i trudno się spodziewać żeby ujawnili cel takich praktyk, podobnie jak nie pochwalą się nakładami, licencjami i innymi rzeczami. tak sobie wymyślili i tak będą robić - dla nas hobby a dla nich biznes. zakładam że wiedzą co robią skoro jeszcze się trzymają na rynku :D

osobiście sensu tej polityki nie widzę - zgaduję że może chodzić o zasięg czy coś. nie wiem, nie jestem specjalistą. cieszę się tylko że E. na allegro ma fajne ceny + darmową wysyłkę ze smarta.

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #904 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:39:45 »
Na forum gildii było już o tym kilka razy ;) o braku komentarza również.

Wszystko już było gdzieś komentowane, najlepiej nie piszmy o niczym. O promocjach na sklepie Egmontu też już było nie raz i nie dwa, a jakoś nie komentuję tej praktyki w taki sposób.

Allegro: 47,56*0,9= 42,80 minus SMA, 41 pewnie gdzieś do nich wpada (a już pomijam inne opłaty bo wyszło by jeszcze gorzej)
Sklep: 48,99

Więcej zarabiają na sklepie. Ale czy to oznacza, że nie dałoby się ustalić stałych rabatów na sklepie w pakietach na poziomie 40% (jak gros osób tutaj postulowało?). Dałoby się. I nie kosztowałoby ich to nic, bo nie chce mi się wierzyć, że sklep allegro przynosi tylko straty byle tylko mieć reprezentację na Allegro. Nie znam firmy, która by działała w myśl takich pryncypiów, chyba, że nielegalne.

69,99*0,6= 41,99.

Czyli nawet dając te rabaty o jakich marzą tutaj ludzie dniami i nocami wychodziliby finansowo lepiej.  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 13:42:52 wysłana przez Antari »

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #905 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:53:00 »
Taniej w sklepie Egmontu na Allegro (+ wysyłka za darmo jak ktoś ma Smarta): https://allegro.pl/uzytkownik/SmA_Egmont?string=kaczogród

Miękka oprawa, huh? Oj, ktoś z Egmontu nie odrobił "lekcji" ;)

Offline wonap

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #906 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:10:04 »
Wersja limitowana

Offline Pawelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #907 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:16:00 »
Przypomniałem tylko, że taka dyskusja miała miejsce już. Co do zasadności to sam lubię dyskutować na różne tematy ale wystarczy przeczytać co się dzieje w tematach Thorgal i Hachette - ludzie piszą, czytają (mam nadzieję bo na tym polega dyskusja), zaczynają na siebie naskakiwać, argumentacja jednej strony nie dociera do drugiej, wymyślają przykłady z czapy dla poparcia swoich tez, nie są nawet w stanie zwątpić w zasadność swoich twierdzeń, więc taka dyskusja prowadzi tylko do strzępienia języków i nerwów (jak ten drugi może być tak zacietrzewiony skoro moja racja jest najmojsza).
Z tego co osobiście mogę się domyślać jednymi z powodów takiej sytuacji są zasięg i konkurencja. Na allegro masz duży zasięg i dużą konkurencję, więc żeby wygrać musisz zejść z ceny. Sklep (jako strona) za to konkuruje głównie w googlu i tam pewnie czuje się pewniej, ma mniejszą konkurencję, więc może sobie pozwolić na wyższą cenę.
Na Allegro marża procentowa jest niższa ale obrót jest pewnie znacznie wyższy, więc też robi swoje. Do tego dochodzi darmowa przesyłka, która kusi i jest opłacana przez Allegro z prowizji sprzedającego i abonamentu kupującego. Osobiście nawet gdyby sklep Egmontu miał takie same ceny jak w swoim sklepie na Allegro, zdecydowałbym się na Allegro (bo każdą pozycję zamówiłbym oddzielnie, żeby mieć mniejsze ryzyko uszkodzenia książki/komiksu w transporcie). To po co takiemu jak ja dawać niższą cenę na sklepie niż jest? Wtedy też niższą cenę dostaliby wszyscy ci, którzy wchodzą na sklep wpisując w googlach "tytuł" lub "tytuł  egmont" a oni nie koniecznie muszą wiedzieć o sklepie na Allegro lub o rabatach w dyskontach, księgarniach. Na takiej samej zasadzie ludzie kupują książki w Empiku. Bo chcę książkę, to gdzie jak nie w Empiku (co sprytniejszy pomyśli "Teraz takie czasy, że pewnie wydawca ma swój sklep to może taniej będzie niż w Empiku. A jak! Hehehe ale sprytny jestem.")
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 14:19:52 wysłana przez Pawelek »

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #908 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:37:13 »
A z ciekawości zapytam, czy ktoś z Was kupił może Superbohaterki Marvela?
Ciekawe to to? Coś pokroju pozostałych książek Marvel?

Nie miałam w łapach, a ciekawa jestem
wygląda, że jest więcej merytorycznych treści niż np. w Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć itp.

majkelus81

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #909 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:49:05 »
Miałem w rękach i przejrzałem, nie jest to do końca co "Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć". Bardziej ogólnie i na luzie napisane. Podstawowe fakty z historii postaci i opisowa charakterystyka. Wszystkie ilustracje wykonane na nowo, zero kadrów z komiksów, co wg mnie jest zdecydowanie na plus. Mały format w porównaniu do "Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć".

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #910 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:54:03 »
Ma ktoś już nowości Egmontu? Jakaś zapowiedź następnego tomu Ultimate Spider-man?

Czwarty tom UM Spider-Mana "w przygotowaniu".

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #911 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:21:48 »
Czwarty tom UM Spider-Mana "w przygotowaniu".

Dzięki. To pozostaje mieć nadzieję, że przygotowanie czwartego zejdzie szybciej, niż przygotowanie trzeciego. Dowiemy się w kwietniu, z katalogu, jaka będzie częstotliwość wydawania tej serii w tym roku, ale coś na kwartalnik się nie zanosi. W czerwcu pewnie Punisher MAX tom 6 i DD Millera tom 2...

Offline wonap

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #912 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:38:24 »
Mi wystarczy i tak sie nie wyrabiam z czytaniem wszystkiego co chce:)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #913 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:52:46 »
Mi wystarczy i tak sie nie wyrabiam z czytaniem wszystkiego co chce:)

Nie no, oczywiście mam to samo, zaległości rosną i rosną. Jednak taką długą serię wolałbym wydawaną nieco szybciej, jak Invincible. Ale racja, nie ma co narzekać.

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #914 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 18:06:05 »
Spodziewałbym się 4 tomu w czerwcu/lipcu ze względu na premierę filmu z Pająkiem.