Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 794886 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #885 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 17:02:42 »
Ciekawe czy jak dobrze sprzeda sie Spiderek Tooda. Moze sięgną po inne kultowe pozycje. Ciągle liczę na Batman Breyfogle, a najlepiej caly cykl gacka. Supciem od KnnZ tez bym nie pogardził tak jak i X-men.
Generalnie świetne zapowiedzi ,portfel będzie płakał, a ja wraz z nim :)

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #886 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:53:02 »
Wiesz, ja owszem- lubię Spidermana, natomiast zdecydowanie nie lubię McFarlane'a....sądzisz, że powstrzymując się od zakupu przekreślam wszelkie szanse na wydanie kompletu "Tales Of The Batman" po polsku? :)
,, - Eeeeech.''

Offline SawiK

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #887 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:59:18 »
Kurcze oby nie , niech ten czarny sen nie zisci sie  ;);D ;)
A tak na serio,chcialbym aby jak najwiecej pozycji Semicowych wrocilo w klasykach. Najlepiej kompletnych, uzupelnionych, nowych pelnych wydaniach.
Jest popyt, kupujemy duzo, kupimy i to  8)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #888 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:03:21 »
Przychylam. Nie wiem dlaczego Egmont nie uderza w ten TM-Semicowy sentyment częściej...  :(

Offline Milord

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #889 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:15:50 »
Może powodem jest to, że mutanci mają dużo odnośników, wzmianki do wzmianek;) inne łatwiej zebrać w jedną historię;)

E tam, chyba nie do końca, bo ktoś już to bardzo zmyślnie zebrał za nich. Marvel. Wspomniane przeze mnie w poprzednim poście historie to ładnie wydane przez MarvelaHC-ki. Wystarczy tylko przetłumaczyć. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że wtrzymują się ze względu na Hachette. Szkoda, wolałbym wydania egmontowe.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #890 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 23:11:07 »
Przychylam. Nie wiem dlaczego Egmont nie uderza w ten TM-Semicowy sentyment częściej...  :(

Gdzieś mi się o uszy obiło, że w Egmoncie na dobór tytułów Marvela duży wpływ ma Kamil Śmiałkowski i Oskar Rogowski. Nie wiem jak ten pierwszy, ale ten drugi wiele razy dawał do zrozumienia, że nie lubi komiksów z lat 90-tych i w ogóle całej "Dark Age" :(. Z drugiej strony z DC też prawie nic nie wydają z tego okresu a tam selekcje przeprowadzają inni redaktorzy.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #891 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 23:21:00 »
Z tego co Oskar Rogowski parokrotnie wspominał, to już nie współpracuje z Egmontem, więc chyba wpływu na to co jest teraz wydawane raczej nie ma.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #892 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 08:44:46 »
Rogowski nie był redaktorem tylko tłumaczem. Bodaj tylko Deadpoola przez krótki czas. Nie sądzę by miał wtedy jakikolwiek wpływ na dobór tytułów. Prędzej obstawiałbym Tomka Sidorkiewicza, który ma przepotężną wiedzę o komiksach amerykańskich.

Offline bogi1

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #893 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:32:50 »
Rogowski nie był redaktorem tylko tłumaczem. Bodaj tylko Deadpoola przez krótki czas. Nie sądzę by miał wtedy jakikolwiek wpływ na dobór tytułów. Prędzej obstawiałbym Tomka Sidorkiewicza, który ma przepotężną wiedzę o komiksach amerykańskich.

Wspominał też, że pracował przy dobrze serii w Marvel NOW. Z Marvel NOW 2.0 też coś kminił ale to już było w końcówce jego współpracy z Egmontem. Jakoś tak.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #894 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:41:31 »

Offline stachel

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #895 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:01:28 »
btw. https://egmont.pl/seria/KACZOGROD,s,625785

Taniej w sklepie Egmontu na Allegro (+ wysyłka za darmo jak ktoś ma Smarta): https://allegro.pl/uzytkownik/SmA_Egmont?string=kaczogród

Oba tomy ponad 40+ sztuk, więc wielkiego pośpiechu nie ma. Ja się w końcu przekonałem do zakupu po przeczytaniu Życie i czasy Sknerusa McKwacza.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #896 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:11:33 »
tak, możecie kupować też na naszym allegro :p

Sknerusa nam dziś wymiotło, na Kaczogród też szał, jakby co nowa dostawa obu tytułów będzie na poniedziałek

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #897 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:04:26 »
Taniej w sklepie Egmontu na Allegro (+ wysyłka za darmo jak ktoś ma Smarta): https://allegro.pl/uzytkownik/SmA_Egmont?string=kaczogród

Też to dla mnie było od zawsze zagadką, przecież płacą prowizję od sprzedaży i jak promują to od promowania plus są niekonkurencyjni względem samych siebie jak ktoś ma smarta (a kto nie ma za 8,99) widać jakie małe jest sprzężenie zwrotne między obsługą sklepu a allegro.

Choć bardziej razi niekonsekwencja względem klientów. Przecież w kategorii Książki i komiksy jest podstawowa prowizja w wysokości 10%, plus 10% *0,4 za wyróżnienie. Mogliby wszystkim klientom dać przynajmniej 40% (42,5 przy promowaniu) zniżki na sklepie Egmontu i wyszli by na to samo finansowo na co wychodzą jak ktoś kliknie KUP TERAZ w tym momencie na allegro. To nie jest moja subiektywna opinia tylko fakt. Jak ktoś nie wierzy niech sobie sprawdzi. I mają też chyba jeszcze Strefę Marek za co też są dodatkowe opłaty naliczane.

Nawet jeżeli obowiązują ich jakieś umowy z księgarniami, że nie mogą zejść poniżej określonego poziomu cenowego z rabatami to allegro wydaje się być zwolnione z tego.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #898 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:11:57 »
interesting... ;)

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #899 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:21:17 »
interesting... ;)

A jakiś kontrargument może? Nie hejcę wbrew temu co się tu uważa. Naprawdę chciałbym zrozumieć ten tok rozumowania. Jestem w jakiś sposób związany z All od ładnych paru lat i może by mi to otworzyło oczy na pewne sprawy.