Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 794608 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3330 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 10:45:04 »
"Miliardy much nie mogą się mylić" ;)

Nie :) To Ty nie możesz się mylić, prawda?

Poza tym, "jaki jest koń, każdy widzi" ;) Ilość wznowień absolutnie nie jest żadnym wykładnikiem wartości danego produktu, takoż i jego ekranizacji. Przypominam, że mowa tutaj o horrorze, a nie jakimś literackim (arcy)dziele... Zresztą ci, którzy mieli z tym komiksem do czynienia, rychło się przekonali, iż to nie złoto, tylko kamień pomalowany na żółto (nawiązanie do "Tytusa, Romka i...") ;)

Słoneczko, my tu nie mówimy o arcydziełach, tylko o kategorii "słynne komiksy". Jest to kategoria obiektywna, w przeciwieństwie do twoich epitetów typu "kupa", "kamień pomalowany na żółto" itp.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3331 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 10:52:26 »
Tu się zgadzam z Kapralem, chodziło mu o "jeden z najsłynniejszych komiksów", więc ilość wznowień, a dokładniej ilość sprzedanych egzemplarzu jest w tym przypadku dobrym wyznacznikiem tej sławy.

Tylko czy 30 dni nocy, pomimo tych wznowień, jest wysoko na liście największych komiksowych bestsellerów? To mnie ciekawi. Bo komiks może doczekać się kilku wznowień, ale co z tego, jeśli wszystkie były w nakładzie nieporównywalnie mniejszym, niż największe hity? To chyba nie uczyni go jednym z najsłynniejszych, prawda?

Kapral, jakieś dane potwierdzające te twoje "jeden z najsłynniejszych"?

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3332 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 10:52:49 »
"Błądzić jest rzeczą ludzką", aczkolwiek nie w przypadku oceny "30 dni nocy" ;)
Szanowny Panie Kapralu, proszę zważyć, iż nie neguję kwestii "słynny", czy "popularny", ino mizerną jakość komiksu. Tylko tyle i aż tyle :P

Offline Arion Flux

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3333 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 15:59:04 »
Ale własnie na tym opiera się sława tego komiksu, przekladająca sie w liczbie wznowien i sprzedanych egzemplarzy. Ktos od czasu do czasu, po lekturze, rzuca publicznie, że wiekszego shitu nigdy nie czytal, po czym komiks idzie jak cieple buleczki, bo ludzie chca sie przekonac jak wyglada najwiekszy shit na swiecie.

Na marginesie, kiedys czytalem, mam te pierwsze, wydane u nas czesci, ale nic z tego juz nie pamietam. Ale po tak zachecajacej antyreklamie niechybnie kupie i przeczytam ponownie :)

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3334 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 17:56:30 »
Kurcze, te 2 tytuły Christie mają super rysowników. Ciekawe czy dalej też będzie tak dobrze. Miałem to olać zupełnie, ale wciągnę oba.

Offline rekinn

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3335 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 19:20:52 »
Nie przesadzacie? Mnie się bardzo podoba ten komiks. Wiadomo, że to nie żaden Szekspir, ale no ludzie, też nie żaden gniot.

Offline Kadet

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3336 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 21:26:07 »
Kurcze, te 2 tytuły Christie mają super rysowników. Ciekawe czy dalej też będzie tak dobrze. Miałem to olać zupełnie, ale wciągnę oba.

To będą trzy tytuły: Poirot, Marple i Beresfordowie (chyba że uważasz, że rysownik jednego z nich nie jest super :) ).

Ja mam z tym taki problem, że jeśli nie czytałem danego kryminału Christie, to żal mi by było spojlerować sobie rozwiązanie komiksem... a jeśli czytałem, to i tak wiem, jak się skończy i zmniejszają mi się emocje przy lekturze. Ale pewnie i tak kupię, po części, aby podziwiać plansze, po części z uwagi na tendencje komplecistowskie ("Mam oryginał, a komiksowej adaptacji sobie nie kupię? Co ze mnie za fan komiksów?") :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Grudzień 2019, 21:42:39 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3337 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 22:43:56 »
Mam na myśli te dwa, które są na Gildii. Spoilery mi akurat nie przeszkadzają, bo jakbym miał czas na książki to na pewno nie wybrał bym jej akurat ;)

Online Konrad

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3338 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 23:29:21 »
@Bender
Ale na Gildii są wszystkie 3:
Agatha Christie. Beresfordowie. Tajemniczy przeciwnik.
https://www.gildia.pl/komiksy/418040-agatha-christie-beresfordowie-tajemniczy-przeciwnik
Agatha Christie - Herkules Poirot. Morderstwo w Orient Expressie.
https://www.gildia.pl/komiksy/417287-agatha-christie-herkules-poirot-morderstwo-w-orient-expressie
Agatha Christie. Miss Marple. Noc w bibliotece.
https://www.gildia.pl/komiksy/418039-agatha-christie-miss-marple-noc-w-bibliotece

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3339 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 10:30:54 »
Racja.  Choć ten Orient Express już troszkę mniej mi leży, ale może się skuszę.

Offline Arne

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3340 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:23:26 »
Na stronie Fantastycznych Swiatow jest w przedsprzedazy na 12.02. drugi tom "Lonesome" Swolfsa. Pomylka, czy byl w zapowiedziach, a ja przegapilem?

Offline robbirob

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3341 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:30:17 »
Na stronie Fantastycznych Swiatow jest w przedsprzedazy na 12.02. drugi tom "Lonesome" Swolfsa. Pomylka, czy byl w zapowiedziach, a ja przegapilem?
W Empiku też jest, więc to raczej nie pomyłka.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3342 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 19:54:17 »
@Teli @amsterdream
Bo to jest Egmont - duh. Zawsze coś musi pójść nie tak.

Fajnie, że będzie kolejny egmontowy Conan, zwłaszcza, że Kolekcja SSoC powoli, powoli będzie się kończyć (chlip). Zgadzam się, że za duża jest ta przerwa od 2 tomu DH.

Fajnie że War of Kings będzie. Ale jeśli chodzi o Rosińskiego, to najpierw wolałbym właśnie tego "Szninkiela" dla wszystkich. Na "Western" nie ma aż takiego parcia. Może w tym 2020 wreszcie coś się ruszy.

36degrees

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3343 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 20:26:50 »
Hej. Mam pytanko. Orientuje się ktoś może czy lektura Mister Miracle Tom Kinga ma sens bez żadnej wiedzy o tej postaci? Z góry dzięki za odpowiedź

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #3344 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 21:18:09 »
Tak.