Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 795635 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2745 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:06:33 »
A ja na grudzień poproszę pierwszy tom "Kajka i Kokosza" w integralu, oczywiście na twardo ;)

Offline laf

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2746 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:15:03 »
Ta, i jeszcze pierwszy tom runu Straczynskiego w Spider-Manie. A w styczniu Thor  ;)

Offline Death

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2747 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:32:44 »
Spodziewanymi hitami powinny być nowy tom Ligi, bo Moore i nowy Czarny młot, bo Lemire. Mam nadzieję, że tego nie spieprzyli. Najlepszym komiksem, który już ukazał się kiedyś w Polsce jest Usagi Yojimbo. Bo na pewno nie Stulecie. To dobry komiks, ale wyjątkowo słaby jak na Moore'a. W drugim wydaniu nadal trwa złoty okres Usagiego. Już patrzę co tam teraz powinno być. .. Hmm... Pojedynek przy świątyni Kitanoji, Wędrówki z Jotaro, Ojcowie i synowie. Ależ mocarne historie. Moore i Lemire tego nie pobiją. Nie w tym rozdaniu. Nadal nienawidzę osób, które będą czytały pierwszy raz Usagiego. Na ten tom przygotujcie paczkę chusteczek. :) Totalna miazga.
Barksa i Holmesa też kupię, a Garfielda może bym i chciał, ale mam zaległości w czytaniu Fistaszków, więc kolejnych pasków nie potrzebuję.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline eyesore

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2748 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:38:07 »
Czy ma ktoś info co to jest "Śmierć X"? To jakaś historia z X-men?

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2749 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:39:19 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2750 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:44:58 »
z tego co widzę LUCKY LUKE'a w grudniu nie będzie?
?!@%*@@@  :) :)

1.Ile stron ma pierwszy Bloodborne, że zabiera 80 dych?
2.Do czego przypiąć tego Supermana 1?
3.Mad love to oryginalnie niecałe 150stron, ale przyda się trochę lżejszych historii Marvel/DC. Podobnie jak w przypadku pkt.1 nie rozumiem wysokiej ceny.
4.Ucieszę się gdy część  zapowiedzi z listopada spadłaby na grudzień  :) :) ponieważ październik po targach sponiewiera mój skromny budżet   ::)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2751 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:49:02 »
z tego co widzę LUCKY LUKE'a w grudniu nie będzie?
Niby ma być teraz 10 rocznie i w katalogu też nie było.

Offline laf

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2752 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 12:55:39 »
2.Do czego przypiąć tego Supermana 1?
Kontynuacja Odrodzenia w wykonaniu Bendisa

3.Mad love to oryginalnie niecałe 150stron, ale przyda się trochę lżejszych historii Marvel/DC.
https://www.amazon.com/Batman-Mad-Love-Other-Stories/dp/1401231152 - trochę ponad 200 stron, wydanie Deluxe. Ja sobie to ze spokojem odpuszczam, ale ogólnie ta historia jest bardzo dobrze oceniana.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:07:37 wysłana przez laf »

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2753 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:26:51 »


?!@%*@@@  :) :)

1.Ile stron ma pierwszy Bloodborne, że zabiera 80 dych?

224, czyli na moje oko będzie zbierać po 2 oryginalne trejdy.

Offline mack3

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2754 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 13:59:41 »
Ponieważ w zasadzie definitywnie potwierdzony jest już brak kontynuacji Hala i Aquamana to muszę po raz ostatni wyrazić swój zawód, że tak się to skończyło. Mnie najbardziej żal Aquamana, bo kolejny tom (4), ma szczególny pik w ocenach ( https://www.goodreads.com/series/186682-aquaman-2016-collected-editions ).

Obie te serie można było skończyć w dwóch tomach, a na upartego nawet w jednym, trochę ponad 400-stronicowym grubasku (miałby objętość Avengers Impas lub nawet trochę mniejszą). Ciekaw jestem, czy sprzedawały się one naprawdę tak źle, ze nie można było wydać po jeszcze 2 (lub nawet 1) tomach? I to przecież w sytuacji gdzie mieli przygotowane świetne okładki polskich autorów (zarówno ta Hala jak i Aquamana należały do najlepszych moim zdaniem), które na pewno przynajmniej trochę dodatkowo napędziłyby sprzedaż. Żal tym większy, że nawet wydawnictwa nieporównywalnie mniejsze od Egmontu, próbują jakoś ciągnąć sprzedaż tytułów, które okazują się mniej popularne (np. ograniczając częstotliwość wydawania), a tutaj do końca były de facto 2 tomy (które nawet w 1 można było wydać!). Nie rozumiem...

Dodatkowo taka decyzja praktycznie przekreśla możliwość wydawania jakichkolwiek serii z innymi postaciami niż Batman, Superman i Liga dłuższych niż 3, max. 4 tomy. No bo kurde skoro nawet Green Lantern (sentyment TM-Semic) nie potrafi ponoć zarobić na siebie choćby na tyle by wydać te dwa tomy do końca serii?? :(  Dla mnie może to aż tak kluczowe nie jest, ale ile osób z góry nie wejdzie w jakąś serię z tymi mniej popularnymi bohaterami DC z obawy przed urwaniem...

Swoją drogą zastanawiam się, czy nasze forum jest aż tak niereprezentatywne. Pamiętam, jak pojawił sie katalog z informacjami o ostatnich tomach i wybuchła dyskusja na ten temat to z 4 komiksów, które miał być urwane przed końcem runów (Flash, Harley, GL, Aquaman) zdecydowana większość osób najbardziej żałowała GL i Aquamana. Powiedzmy, że Harley odpuszczę w moich rozważaniach (grupa docelowa chyba nie jest dostatecznie mocno reprezentowana na forum), ale dziw mnie bierze, że kontynuują Flasha, którego specjalnie dużo osób tu nie żałowało, a nie kontynuują (co sugeruje najsłabszą sprzedaż) Aquamana i GL, którego większość na forum chwaliła i to właśnie ich kontynuacji chciała. Sugeruje to, że nasze gusta, nawet na poletku superhero są mocno niereprezantatywne dla całości sprzedaży...

No nic, przyjdzie mi dokupić w oryginale - przynajmniej tego Aquamana, bo jestem ciekaw czy kolejny tom rzeczywiście aż tak dobry...
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:22:11 wysłana przez mack3 »

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2755 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:08:02 »
Nikt nie komentuje Batman Mad Love ! ?

Offline death_bird

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2756 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:10:04 »
A co tu komentować? Trzeba brać i tyle. Komentować będzie można gdzieś tak w pierwszy/drugi dzień Świąt. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline laf

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2757 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:14:26 »
@mack3. Ja z tych urwanych serii kupowałem akurat Nightwinga i Flasha i choć cieszę się z ostatecznej kontynuacji tego drugiego to oczywiście rozumiem Twoje rozgoryczenie. Jak dla mnie dziwna jest ta decyzja Egmontu, tym bardziej, że na rynku komiksowym jest w tym momencie (po zakończeniu WKKDC) absolutnym monopolistą w wydawaniu DC. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te ucięte serie aż tak nie mogły na siebie zarobić żeby nie można było ich kontynuować. Ja rozumiem czynnik ekonomiczny, ale Egmont, jako jedyny przedstawiciel olbrzymiego amerykańskiego wydawnictwa na naszym poletku, powinien na wszelaki sposób promować to właśnie wydawnictwo w całości, a nie tylko poprzez prezentację najbardziej znanych postaci.

P.S. Co do okładek masz zupełną rację. Jakbym zbierał LS to mój wybór padłby niechybnie na Aquamana.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2758 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:17:09 »
To już wreszcie wiadomo co zostało wywalone z tytułów DC?

To Mad Love to niespodzianka jak dla mnie - Bruce Timm i trzeba brać :)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2759 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:22:51 »
Pozwolę sobie przypomnieć że ani Marvel ani DC nie ma żadnych skrupułów w ucinaniu z dnia na dzień i kasowaniu niesprzedających się serii a wy się Egmontowi dziwicie :)