Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790138 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2655 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:00:42 »
Z IDW mogą wjechać z October Faction, bo serial za rogiem. Dredd z IDW nie jest dobry.

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2656 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:07:28 »
Od IDW marzy mi się GI Joe, przepadałem za tym tytułem w TM-Semicu. Mogą być te klasyczne od Larry'ego Hamy. Mogą być jakieś nowsze. Są takie śliczne wydania tych starych, TPB - około 240 stron. Cena 49,99 i ogień.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2657 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:28:55 »
Są takie śliczne wydania tych starych, TPB - około 240 stron. Cena 49,99 i ogień.
Serio? Takie Marvel NOW są po 70 zł.

Z IDW mogą wjechać z October Faction
Z czym? Chyba za mało znane :)

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2658 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:51:54 »
No to była cena podana ze sfery marzeń jeszcze w złotówkach. Normalnie 20 dolarów, czyli nieco drożej niż marvelowski tpb, ale też i nieco obszerniejszy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 20:06:11 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline death_bird

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2659 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 21:36:44 »
Trochę z opóźnieniem, ale:

Okładka z Catwoman jest moim zdaniem tak fajna że zastanawiam się nad kupnem, a jako że nie zbieram HQ oznaczałoby to zakup 3 wcześniejszych tomów.

Było złe/średnie/dobre ?

Czy ktoś kto czyta mógłby się wypowiedzieć ?

Darth, odpowiedź na to pytanie nie będzie jednoznaczna. To jest tak jakbyś zapytał:
"Czy Sens życia wg Monty Pythona jest dobrym filmem?"
Ktoś kto widział, ale nie lubi/nie zna konwencji mógłby napisać, że to najbardziej idiotyczny film jaki zdarzyło mu się obejrzeć. Z kolei miłośnik angielskiego humoru odpowie, że jest świetny i koniecznie musisz spróbować.
Tak samo jest z HQ. Dla jednych to może być debilizm pierwszej wody. Dla mnie to jest rewelacyjne podejście do SH w krzywym zwierciadle.
Pierwszy tom to miks kreskówkowego absurdu z historią detektywistyczną. I oba motywy działają. Przynajmniej jak dla mnie. Ale ja lubię humor angielski. ;)
Trudno ten tytuł jednoznacznie polecić albo odradzić komuś kogo się nie zna. Najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość wypożyczyć. Inaczej zachodzi obawa, że kupisz i ciśniesz w kąt złorzecząc na d_b, który po pijaku zachęcił Cię do "czegoś takiego". Ale istnieje również szansa, że polubisz tę jazdę bez trzymanki. Jak dla mnie szalenie indywidualny tytuł. I na chwilę obecną (jeśli faktycznie będzie tak, że WW odpadnie a HQ się utrzyma) jedyny jaki biorę z Odrodzenia (ponieważ przygody Harley dzieją się na uboczu uniwersum nie ma obawy, że do ich zrozumienia - czy też raczej "zrozumienia" - potrzebujesz bazylion innych komiksów; inna sprawa, że w tomie drugim jeśli mnie pamięć nie myli wychodzi wątek, który zaczął się w New52; ale to wszystko). Jeżeli masz ochotę na niespodziankę i "odrobinę" absurdu to spróbuj pierwszy tom. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2660 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 21:44:38 »
Świetna wiadomość z tą kolekcją Rosy ale trochę szkoda, że ŻiCSMcK wydano osobno skoro materiał będzie się dublował. W takim razie chyba trzeba sprzedać.

@radef: Wiadomo już który tom kolekcji będzie to dublował?

Offline zombie001

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2661 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:03:52 »
Jeżeli będą wydawać tak jak zagranicą to 4 i 5. Ale podstawowe pytanie jest takie: skąd pewność, że Egmont wyda całą, 10-cio tomową, kolekcję Rosy? Jak na razie nie widzę takiego oficjalnego potwierdzenia. Równie dobrze mogą wydać pozostałe 8 tomów.  Grubaśne wydanie "ŻiCSMcK" jest zbyt ładne, żeby się go pozbywać, a dublować to tak szybko, to bezsens. :/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Kadet

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2662 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:10:15 »
Główna opowieść jest w tomach 4 i 5, ale rozdziały poboczne są rozsiane po tomach 6-10 (no i tom 1 ma całą historię "Last Sled to Dawson", z której w ŻiCSM była tylko retrospekcja).

@zombie001: nie da się tak łatwo wyciąć tomów 4 i 5, bo są w nich inne komiksy poza ŻiCSM. No i byłaby duża wyrwa w dodatkach i okładkach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:12:41 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline zombie001

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2663 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:29:11 »
Aż  musiałem rzucić okiem, bo wydawało mi się, że całość "ŻiCSM" upchana jest w tej kolekcji w 4 i 5. No ale rzeczywiście, te dodatkowe rozdziały porozsiewano po 6-10.
Jak dla mnie trochę lipa, ale cóż.. i tak pewnie kupię wszystkie  :P

W sumie to może pokazywać 2 rzeczy:
- Egmont robiąc zbiorczy "ŻiCSM" nie myślał, że wyda kiedykolwiek tą kolekcję Rosy;
- kolekcja Barksa musi się sprzedawać co najmniej "zadowalająco", skoro ruszają z następnymi kaczkami.


Kilka lat i pewnie tego PKNA też dostaniemy. Chociaż tutaj problemem może być delikatny przesyt rynku superbohaterszczyzną :/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2664 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:54:02 »
Aż  musiałem rzucić okiem, bo wydawało mi się, że całość "ŻiCSM" upchana jest w tej kolekcji w 4 i 5. No ale rzeczywiście, te dodatkowe rozdziały porozsiewano po 6-10.
Jak dla mnie trochę lipa, ale cóż.. i tak pewnie kupię wszystkie  :P
Komiksy są ułożone zgodnie z kolejnością tworzenia, więc nikt w Fantagraphicsie nie miał złych intencji. Zresztą teraz po zakończeniu kolekcji w USA ukazuje się osobno ŻiCSM.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Komiksoświr

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2665 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:58:01 »
A w tej kolekcji będzie ta historyjka gdzie
SPOILER!
Goguś odstrzeliwuje se łeb w rosyjskiej ruletce? :P

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2666 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 00:54:26 »
Szkoda że Egmont tak to wszystko rozdrabnia i nie może się wreszcie zdecydować. Kiedyś były Kaczogrody, gdzie w tomie Dona Rosy był "Syn Słońca" i to wydanie mam. Potem wydali ŻICSM na twardo z błędami. Potem wydali wydanie poprawione ale z innymi błędami. Teraz znowu zaczynają cykl komiksów autorstwa Rosy w którym znowu będzie i Syn Słońca i ŻICSM i te historie je uzupełniające. No szkoda tych dubli dla takiego jak ja posiadacza tych wydanych już fragmentów.

Ale jak ktoś wspomniał - gdyby zaczęli wydawać Paperinika, to naprawdę byłoby coś.


Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2667 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 03:09:27 »
A wydawanie Rosy to jak rozumiem nie jest cos?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mack3

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2668 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 04:52:35 »
- kolekcja Barksa musi się sprzedawać co najmniej "zadowalająco", skoro ruszają z następnymi kaczkami.
Zdecydowanie, tym bardziej, że wcześniej "było mówione" (chyba TK, nie pamiętam przy jakiej okazji, a może ktoś powoływał się na stanowisko Egmontu...), że Rosa to nie wcześniej niż jak skończą wydawać Barksa...

Offline Death

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2669 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 09:00:42 »
Szkoda że Egmont tak to wszystko rozdrabnia i nie może się wreszcie zdecydować.
No ale właśnie Egmont zdecydował się wreszcie. Zdecydował się wydać wszystkie komiksy Dona Rosy w kolejności chronologicznej, więc już lepiej się nie da. To ostateczne zdecydowanie/zadecydowanie i ostateczna decyzja, makao i po makale. ;)