Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 794716 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2415 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 11:52:14 »
O kurde, Gluta znów nic nie może powiedzieć, jestem w szoku.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2416 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 12:21:10 »
Z chęcią zobaczyłbym okładkę w wykonaniu Adama Kmiołka, Anny Heleny Szymborskiej, Kasi Niemczyk, Szymona Kudrańskiego czy Piotra Kowalskiego :) Dobry pomysł, jeśli takie będą.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2417 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 12:29:23 »
Widać że chcą poprawić sprzedaż Odrodzenia/Uniwersum to może oznaczać że rzeczywiście domkną też te inne serie.

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2418 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 13:15:35 »
"Pruski, Pruski. Bo on się nazywa Pruski. Wawrzyniec Pruski, polski dziedzic". Coś komuś wiadomo, kiedy może być podane jakie inne serie z DC będą puszczone oprócz tych zapowiedzianych?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2419 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 13:16:41 »
Może w Łodzi jak się TK przygotuje :)

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2420 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 14:01:50 »
TK zawiaduje teraz całym wydawnictwem, nie tylko komiksem - więc zgodnie z zasadą "jak coś/ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego" może być różnie w Łodzi i przyszłości.

Bender

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2421 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 15:20:00 »
Gildia wysłała maila, ze Kroniki metaliczne są przesunięte na wrzesień.

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2422 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 15:20:25 »
No to wyśle kogoś innego w swoim zastępstwie, natura nie znosi próżni. Martwi mnie trochę to DC, taki Nightwing nie był może genialny, ale naprawdę fajny i ze sporą ilością pozytywnych recenzji w internecie. Skoro dobra "okołobatmanowa" seria się nie sprzedaje, to jakie szansę miałyby "niebatmanowe" dobre "Martian Manhunter", "Hawkman" czy "Zatanna" (to tylko przykłady z głowy, nie wiem czy takie serie obecnie istnieją i czy są dobre). Bardzo ciekawi mnie dobór tytułów, mam nadzieję na Batgirl.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2423 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 17:52:51 »
Gildia wysłała maila, ze Kroniki metaliczne są przesunięte na wrzesień.

Szybko się dowiedzieli. Na stronie KŚK w zapowiedziach, już z dwa tygodnie temu Kroniki były wśród wrześniowych zapowiedzi.

Ktoś wie o co chodzi z "polskimi okładkami" w zapowiedziach DC na październik?
Jakieś warianty będą?

Jakie polskie okładki? Skąd to info? Może z okazji 100-lecia Polskiego Komiksu, okładki komiksów DC narysują polscy rysownicy? W sumie nic nowego, 50 lat temu Mandragora zrobiła polskie okładki do swoich Essentiali.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Sierpień 2019, 17:57:57 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2424 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 18:33:15 »
Tu było https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi ale znikło :)

To chyba plan na dłużej jak było też z Detective Comics 7.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2425 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 18:46:03 »
To było przy Detective Comics, czy wszystkich z Odrodzenia? To dwie wersje będą?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2426 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 19:01:56 »
Przy wszystkich Odrodzenie/Uniwersum.

Offline Darth_Simon

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2427 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 21:29:11 »
Osobiście wolałbym by nie wydawano wariantowych okładek w Polsce a zamiast tego sensowne kończenie serii.

Np. Flash/Batman: Przypinka - były dwa warianty okładek i "nakładka" przedstawiająca obu bohaterów.
Wg mnie lepiej by było jakby wydano tę nakładkę jako okładkę (nie wiem jak to opisać) i byłoby mega bajeranckie wydanie. A tak zostaje zwykły komiks i "nakładka" z którą nie bardzo jest co zrobić.

I dlaczego takie dziwne eksperymenty mają być przy DC zamiast przy Marvelu ?
Jak wtedy oceniana jest sprzedaż/popularność danego tytułu ?

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2428 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 23:14:11 »
I dlaczego takie dziwne eksperymenty mają być przy DC zamiast przy Marvelu ?
Jak wtedy oceniana jest sprzedaż/popularność danego tytułu ?

Moja teoria. Egmont jest oficjalnym DC na Polskę. DC żąda raz na pół roku (?) rok (?) zestawienia od Egmontu jak się sprzedają tytuły DC. I widzi że nie za fajnie. Więc - wzorem z USA - żeby podbić sprzedawalność tyttułów każe egmontowi wydawać warianty, gdyż wariantowych maniaków jest sporo i ci kupią dwa egzemplarze tego samego tytułu i sprzedawalność w teorii ma się polepszyć.

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2429 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 23:18:55 »
Moja teoria. Egmont jest oficjalnym DC na Polskę. DC żąda raz na pół roku (?) rok (?) zestawienia od Egmontu jak się sprzedają tytuły DC. I widzi że nie za fajnie. Więc - wzorem z USA - żeby podbić sprzedawalność tyttułów każe egmontowi wydawać warianty, gdyż wariantowych maniaków jest sporo i ci kupią dwa egzemplarze tego samego tytułu i sprzedawalność w teorii ma się polepszyć.

Daj spokój, "wariantowych maniaków" jest jak na lekarstwo, większość jara się kolekcjami i ogranicza horyzonty do tematyki superhero. Poza tym mieszasz 2 różne rzeczy. Osoby które zbierają warianty kupują między innymi z uwagi na wartość rynkową. Tego typu polskie "warianty" nie będą wiele warte. Już próbowali iść w tym kierunku z błyszczącymi jedynkami Rebirth (które do dziś się walają w Empikach) oraz z Przypinką, która miała 2 okładki. I nic z tego nie wyszło.