Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 794504 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #450 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 12:36:58 »
Nie mówiłem  ;)

no niestety, za blisko to pyrkonu, by gasić atmosferę ;)

tak więc wszyscy widzimy się w Poznaniu ;D

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #451 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 12:39:57 »
jakbyście wiedzieli ile ja dziennie dostaję maili z sugestiami wydawniczymi, to sami byście nie uwierzyli ;)
i gdyby to wszystko miało sens, to połowę ludzi musieliby zwolnić w Wydawnictwie ;D

ale oczywiście są tez i głosy rozsądku, zapewniam Was, że wiele osób to czyta :)

Offline Murazor

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #452 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 15:45:15 »
i gdyby to wszystko miało sens, to połowę ludzi musieliby zwolnić w Wydawnictwie ;D
Albo zatrudnic drugie tyle zeby to wszystko wydac  :D

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #453 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:40:28 »
Także rozumiejąc różnicę między "statystycznym niedzielnym zjadaczem komiksów" a doświadczonym wyjadaczem uważam, że czynni użytkownicy forum zwykle oczekują tytułów, które mają sporą szansę na niezłą sprzedaż.


Różnicę między "statystycznym niedzielnym zjadaczem komiksów" a "doświadczonym wyjadaczem" może i każdy z nas tu rozumie, ale kompletnie nie mamy pojęcia o liczebności owych grup. Co z tego, że tu na forum podpowiadamy Egmontowi co wydać dobrego, co się sprzeda, kiedy na jeden taki mail od Egmontu pojawia się dziesięć maili o nagłówku "więcej Batmana", "więcej Deadpoola"! I co teraz? Dlaczego Egmont ma wysłuchać "doświadczonych wyjadaczy"?

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #454 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:56:48 »
Proszą o doprecyzowanie pytania. Może ja coś pomieszałam ;)

Chodzilo o dwa urwane tytuly Rebirth co jest powodem i czy dotknie to jeszcze inne serie?

majkelus81

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #455 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 17:59:18 »
Chodzilo o dwa urwane tytuly Rebirth co jest powodem i czy dotknie to jeszcze inne serie?
Myślę, że na to pytanie otrzymamy odpowiedzi na Pyrkonie nie wcześniej, a to już tylko za 2,5 miesiąca. Trochę cierpliwości.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #456 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:03:15 »
Czyli bedzie jak z N52 - nie konczymy bo spieszy nam sie z Rebirth hihihi.

Teraz bedzie nie konczymy niektorych Rebirth bo dajemy np Black Label hihihi.

😠

majkelus81

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #457 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 18:35:06 »
Teraz bedzie nie konczymy niektorych Rebirth bo dajemy np Black Label hihihi.
Była już o tym dyskusja w wydzielony wątku, tam na obecną chwilę nie ma co z niego za bardzo wydawać.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #458 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 19:20:23 »
Cytuj
O Bagniaka jeszcze męczę
Super, pochwalam i dziękuje za zaangażowanie.
Teraz pozostaje juz tylko czekać z nadziejami do Pyrkonu.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #459 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 21:52:08 »
Różnicę między "statystycznym niedzielnym zjadaczem komiksów" a "doświadczonym wyjadaczem" może i każdy z nas tu rozumie, ale kompletnie nie mamy pojęcia o liczebności owych grup. Co z tego, że tu na forum podpowiadamy Egmontowi co wydać dobrego, co się sprzeda, kiedy na jeden taki mail od Egmontu pojawia się dziesięć maili o nagłówku "więcej Batmana", "więcej Deadpoola"! I co teraz? Dlaczego Egmont ma wysłuchać "doświadczonych wyjadaczy"?

Batman, Deadpool et consortes wydawani są niejako z automatu jako to co sprzeda się bankowo i po co sięgną "niedzielni", których jest zapewne wielokrotność w stos. do "czynnych". Ale tutaj ludziska podają (nie piszę o sobie - uważam się za jednego z "niedzielnych") historie nie tak znane i popularne, ale za to na poziomie, który sprawia, że warto po nie sięgnąć. O sobie mogę napisać, że gdyby nie forum w życiu nie czytałbym "JJ", "Skalp", "Bagniak", "The Fade out", "Black monday murders" czy "Amerykański Wampir" (ok, to ostatnie może i ma tyluż zwolenników co krytyków, ale tomy 1-5 są b. dobre) i trochę innych. I nie bardzo wierzę, że na wymienionych tytułach którekolwiek wydawnictwo przejechało się finansowo. A to znaczy, że opinie internetu rezonują i przekładają się na popyt. Dlatego sądzę, że tytuły polecane przez forum mogą spokojnie trafić pod strzechy. Nie w takiej "masie" jak główny nurt SH, ale na satysfakcjonującym poziomie. Bo dobra historia pozostaje dobrą historią. Dochodzi kwestia selekcji w ramach darmowych badań rynkowych. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #460 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 22:08:08 »
To taki dość życzeniowy tryb myślenia - czytelnicy wiedzą, że tytuł jest dobry i się sprzeda, więc wydawnictwo robi przelew bankowy, kupuje licencję i wydaje tytuł po polsku.


Ale jednocześnie licencjodawca również dobrze wie, który tytuł jest chodliwy i się sprzedaje w ogromnych ilościach. I po to, by wycisnąć ostatniego dolara z licencji - kaprysi i robi różnorakie fanaberie. A to robi pakiety i by dostać licencję, trzeba dodatkowo kupić dwie inne na szroty, które oddzielnie nikt by nie kupił, a to wymaga minimalnych niebotycznych nakładów, a to żąda by dany tytuł przez 10 lat był ustawicznie wznawiany. I takie gwiazdorzenie może być często nawet nie do udźwignięcia dla naszego (w naszym mniemaniu) wielkiego Egmontu. I zaczynają się negocjacje, które pewnie w niektórych przypadkach trwają miesiące bądź nawet lata. Więc Egmont musi nabić Deadpooli i Batmanów by mieć na tyle nadwyżkę finansową by porwać się na Invisible i nie zaliczyć strat.


Oczywiście to są moje wnioski z dupy, ale chyba bliższe prawdy niż utopijne życzenia czytelników, że Egmont mógłby wydać wszystko, tylko ma wywalone na czytelników i zwyczajnie mu się nie chce. Sądzę, że Egmont z czasem wyda wszystkie ważne tytuły z listy - tylko zwyczajnie zabierze mu to sporo lat.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #461 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 22:29:59 »
ale chyba bliższe prawdy niż utopijne życzenia czytelników, że Egmont mógłby wydać wszystko, tylko ma wywalone na czytelników i zwyczajnie mu się nie chce. Sądzę, że Egmont z czasem wyda wszystkie ważne tytuły z listy - tylko zwyczajnie zabierze mu to sporo lat.
Nie wiem w którym momencie można tak odczytać to co naskrobałem, ale nie uważam żeby Egmont miał "wywalone na czytelników". Mniej popularne tytuły, które się ukazują a które pokrywają się z wynikami forumowych ankiet świadczą o tym, że Egmont chyba jednak śledzi to co się dzieje w komiksowie i jeżeli ma nadwyżki finansowe z Batmanów i Deadpoola to inwestuje je w mniej popularne a jednak oczekiwane tytuły. Natomiast tak - trwać to musi. Choćby i dlatego (pomiędzy innymi powodami), że nasze portfele nie są z gumy i rynek można pewnie całkiem łatwo przesycić. Ale wydaje mi się cały czas, że to nie jest myślenie przesadnie życzeniowe i jeśli jest support w postaci "czego chcemy najbardziej" to odzew też w końcu się pojawia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #462 dnia: So, 16 Luty 2019, 23:43:21 »
Nie wie ktoś dlaczego przesunięto premierę nowego Star Wars? Na okładce jest, że 5 lutego a tymczasem cisza w kioskach.
28 lutego, nie wiem dlaczego.

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #463 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 09:17:43 »
pisałam dlaczego

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 14:56:14 »
pisałam dlaczego

No tak, "wewnętrzne procesy magazynowe". Pewnie po prostu trwają wewnętrzne igrzyska Egmontu w siatkówkę albo  petanque :D
,, - Eeeeech.''