Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 790069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2370 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 14:53:31 »
Egmont sam nie wie jaki nakład będzie miał Batman Noir? To taki przykład tego jak Egmont traktuje klientów. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online OokamiG

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2371 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 14:53:52 »
@OokamiG


No nie wiem, czy rzeczywiście brak FB aż tyle ma tu do rzeczy. Pisałem to już nie raz, żaden inny wydawca nie publikuje tak sprecyzowanych swoich planów, jak Egmont w swoim katalogu. To, że zdarzają się jakieś niejasności, jak np. z tymi przerwanymi seriami Odrodzenia, to rzeczy, które można zarzucić wielu wydawcom. Przykłady?

Kultura Gniewu: zobacz ile trzeba było czekać na dalsze tomy Klezmerów, ile lat był zapowiadany integral Fastnachspiel Marka Turka (aż okazuje się, że ostatecznie kto inny go wyda), czy inne tytuły jak choćby nowy album Tomine, czy Zamek Śpiący

Taurus Media: od zawsze problemy z Image, na Lazarusa w niewiedzy czekaliśmy trzy lata, na Black Science i Żywe trupy wciąż czekamy i nie wiemy czy się doczekamy.

Timof: problemy z materiałami, czy licencją na dalsze tomy Szóstego rewolweru, po pierwszym tomie z dwa lata czekania na kolejne, wyszły trzy kolejne, teraz w niewiedzy czekamy dalej.

Ongrys: zamęczany na FB o kolejne Żbiki, bo wszyscy chcieliby je tu i teraz.

Czy w tych przypadkach FB coś pomogło, skoro sam wydawca nie wie na czym stoi?
Może Egmont chciał te serie zakończyć, ale jeszcze coś negocjował z DC?
Trzeba równać do góry, a nie do dołu .  Tych przykładów nie znam , nie moje rejony. Jednak nawet taki głupi fanpejdz byłby w tym wypadku pomocny, bo można by było napisać do wydawnictwa w kwestii tych niejasności.  Może by nie odpowiedziało konkretnie ale przynajmniej by się ustosunkowało.

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2372 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:02:59 »
TK na spotkaniu sam powiedział że on już nie ogarnia wszystkiego i ma od tego ludzi :) Dlatego tak mało powiedział o Rebirth. W zeszłym roku też się dziwił co tam nawypisywali w katalogu :)

Może teraz w Łodzi będzie przygotowany z Rebirth  ;)

Albo mogliby dać kogoś na te spotkania kto ogarnia  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2373 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:08:32 »
Egmont ma tragiczny kontakt z klientem, jak z poprzedniej epoki. Nie da się uzyskać dosłownie żadnych informacji, nawet jak wydawnictwo wprowadzi czytelników w błąd, to i tak ich z tego błędu nie wyprowadza tak jak w przypadku Flasha. Widocznie dla wydawnictwa najważniejszy jest święty spokój i dopóki hajs im się zgadza to mają czytelników w poważaniu.

Zgadzam sie - a powinni to szybko odkręcić bo sporo fanów Flasha napewno już sobie kupiło wydania  z USA w tym ja...

Offline Death

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2374 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:37:13 »
Ja tylko chciałem napisać, że bardzo podoba mi się wydanie Iznoguda. Papier pasuje do komiksu, wszystko ładnie wydrukowane. Nie zgadzam się z tymi, którzy krytykowali to wydanie. Egmont już spieprzył wydanie różne komiksów, ale tutaj wszystko jest tak jak być powinno.

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2375 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:40:56 »
Czcionka też ładna? Nie, a niestety Egmont wydaje komiksy i powinni w tym aspekcie się starać.
I ten "Carl Barks Script" na okładce będzie mnie nawiedzał po nocach.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2376 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:42:45 »
Prowadzenie FB Egmontu przez firmę outsourcingową będzie tskie pomocne...:)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2377 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:44:03 »
Albo mogliby dać kogoś na te spotkania kto ogarnia  :)
Chyba prawie zawsze jest Tomasz Sidorkiewicz :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2378 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:47:07 »
To ten co zawsze obok siedzi i TK na każdym spotkaniu mówi do niego, że więcej go nie zaprosi ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2379 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:49:12 »
To ten co zawsze obok siedzi i TK na każdym spotkaniu mówi do niego, że więcej go nie zaprosi ?
Nie wiesz kim jest Tomasz Sidorkiewicz?

Offline Death

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2380 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 15:51:06 »
Czcionka też ładna? Nie, a niestety Egmont wydaje komiksy i powinni w tym aspekcie się starać.
I ten "Carl Barks Script" na okładce będzie mnie nawiedzał po nocach.
Czcionka fajna. No i jesteś jedyną osobą w Polsce, która widzi czcionkę Barksa. Nikt inny tego nie zauważył. :D Oczywiście rozumiem, że akurat Tobie musi to totalnie nie pasować i dziwnie wygląda w innym komiksie niż Barksa. Za bardzo w tym siedzisz, żeby Ci to mogło nie przeszkadzać.

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2381 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 16:17:33 »
Nie wiesz kim jest Tomasz Sidorkiewicz?
Nie kojarzę tych ludzi z wyglądu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2382 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 21:12:31 »
Fatalny jest wizerunek Egmontu w 2019 roku. Szanuję to, co zrobili dla rynku, kiedy go nie było, choć i oskarżam o to, że przy takim potencjale zrobili tak mało. Ale w 2019 roku nie umieć sprzedać komiksu, to już chyba przeginka.
Marzy mi się, żeby zrobili jakiś imprint, powierzyli go komuś młodemu i bardziej zajaranemu komiksami, trochę tak jak to robi NSC. Tylko lepiej :)
Tutaj potrzeba zrozumienia rynku, partnerstwa, obecności w social media, kreowania gustu, nowoczesnego modelu sprzedaży a nie glutymiluty, która zamula 30% co tydzień, jakby to kogoś interesowało. I szczerości. Jak wychodzi limit, to trzeba podać ile ten limit wynosi. Tu trzeba pewności, że jak się wchodzi w serię, to się jej nie przerywa w środku runu. Trochę my, czytelnicy, za to odpowiadamy. Przyzwyczailiśmy Egmont naszym zainteresowaniem i raczej mało wymagaliśmy. Dwa razy do roku informacja na temat planów wydawniczych i to TK narzeka, że za często. Kurde, człowieku, jak ci się nie podoba, że ludzie łakną informacji o planach, to zmień biznes na ogórki, albo pomidory. W rolnictwie wiadomo jakie warzywa kiedy są w sprzedaży, nie trzeba będzie informować.
W gospodarce rynkowej powinno być chyba odwrotnie. To nadawca wiadomości zabiega o atencję, a nie czytelnik.
Co do Batmana Noir
- fajny pomysł
- fatalny model biznesowy
- fatalny dobór tytułów
- żenujący pomysł z rabatem po zakupie


Zgadzam się z @Grzmichujem, chociaż ja to fatalne podejście do czytelnika widzę już od 2013 roku. Ale kij z tym. Całokształt formy i oferty Egmontu tylko potwierdza, że jak na danym rynku jest tylko jeden dominujący podmiot, albo teraz znowu wręcz monopolista w DC, to nie jest to korzystna sytuacja dla klientów. Odwracają się rolę i to nie popyt kształtuje podaż, a producent rzuca na rynek co mu się podoba, bo wie, że konsumenci i tak ten produkt będą musieli kupić u niego. A skoro muszą to spada i jakość i treść i forma wykonania, a ceny rosną. Egmont wpisuje się w jeden z podstawowych modeli ekonomicznych.

Dobrze, że w Marvelu, Conanie, Star Warsach sytuacja wygląda lepiej. Konkurencja MUSI być, bo inaczej dostajemy super atrakcyjną ofertę za 690 zł.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Sierpień 2019, 00:00:51 wysłana przez Mateusz »

Online donT

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2383 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 21:22:48 »
producent rzuca na rynek co mu się podoba, bo wie, że konsumenci i tak ten produkt będą musieli kupić u niego. A skoro muszą to spada i jakość i treść i forma wykonania, a ceny rosną.

Zdradze Ci sekret - w komiksowie nic nie musisz. To tylko hobby, nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Jezeli tak bardzo Ci ten Egmont przeszkadza, irytuje, denerwuje, bla bla, to nie kupuj ich komiksow.
Proste.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline radef

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2384 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 08:51:40 »
Tymczasem Egmont ma 5 mln zł straty - https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/egmont-polska-ile-zarabia-z-czasopism-i-ksiazek-dla-dzieci-wyniki-finansowe-w-2018-roku
Ale nie martwcie się - pewnie strata wynika z gigantycznych problemów na rynku prasy pod koniec zeszłego roku. Tylko patrząc na takiego "Kaczora Donalda" widać, że pismo powróciło do dawnej sprzedaży (czyli średnio, ale bez tragedii), a pewnie z resztą pism jest podobnie.
Choć obstawiam także, że komiksowa część Egmontu zanotowała mniejszy zysk niż w 2017 roku.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya