Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 795508 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2190 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 00:22:17 »
A na setne będzie wydanie superekskluzywne z pustymi stronami.

talibo

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2191 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 07:35:24 »
Oczywiście zawsze się cieszę, jak Egmont mnie pozytywnie zaskakuje jak z tymi X-Menami Jima Lee
W przypadku tego komiksu nie ma co się cieszyć. Kilka wyrwanych z dłuższych historii zeszytów, coś jak w kolekcjach, bez sensu takie wydania.

Podstawowa sprawa - kolejny raz dostajemy duble.
Jak w kolekcjach. Jeśli tu kolega widzi problem, a w przypadku kolekcji nie, to chyba z kolegą coś jest nie tak a nie z wydawcą.

Egmont chce nam wcisnąć trzeci raz swoje stare tłumaczenie Husha z 2005 i znowu na nas zarobić najtańszym możliwym kosztem.
Jakich 'nas"? Kolega nie ma zamiaru kupować tych komiksów, więc nie widzę pisania w formie grupowej.

Czyli nadmiar premierowych tytułów obniżył by sprzedaż, ale wydanie na raz 5 dubli w okolicznościowym nakładzie i formie jest spoko, tak?
Bazując na przykładzie Thorgala i Szninkla wydanie znanego i sprawdzonego komiksu w limitowanej formie jest bardzie opłacalne niż puszczenie czegoś nowego i nie sprawdzonego. Jakby był premierowy to było by miauczenie kolegi, że nakład limitowany itp. Miauczenia dla miauczenia.

Ogólnie u mnie rozczarowanie. Szkoda, że bajeczki JanaT o tej 10 tomowej małej Kolekcji się nie sprawdziły, bo tam duble to było 15% a nie 100.
Trzeba umieć docenić dobrego pranka. A ten był genialny.


Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2192 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 07:58:29 »
@UP

Ja bym to kupił, gdyby były jakieś premiery. Ale skoro Husha I DH mam, Kinga sobie kupię w DCR a ZŻ i Mrocznego Rycerza już czytałem, to po co mi to? Jasne że zupełna nowość jest niepewna jeśli chodzi o sprzedaż. Ale tu się rozchodzi o nowe, niepublikowane w Polsce wcześniej przygody znanego i lubianego bohatera.

Gdyby to chociaż był dubel po TM Semic, czyli twarda oprawa i B&W dla czegoś co wczesniej było na miękko w zeszytach, to to by miało większy sens. Dali by Knightfall w jakimś swoim nowym, wydaniu i narzekań byłoby mniej. A tak moim zdaniem wydawnictwo się nie popisało.

talibo

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2193 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:13:51 »
Ale tu się rozchodzi o nowe, niepublikowane w Polsce wcześniej przygody znanego i lubianego bohatera.
Widzę, że kolega nie rozumie inicjatywy limitowanych nakładów w ekskluzywnych wersjach.
Czy jeśli w podobnej edycji i cenie były by tutaj nowości to kolega by to kupił? Widząc wypowiedzi kolegi to "NIE", więc nadal jest to miauczenia dla samego miauczenia.

Czas na premiery (ewentualnie wznowienia ;) ) będzie w następnym roku, zresztą jest cudowny "Batman - Mroczny książę z bajki" Mariniego dla kolegi w zamian za te super wypasione wydania, na które kolegę nie stać. Tym kolega powinien się zainteresować.

Gdyby to chociaż był dubel po TM Semic, czyli twarda oprawa i B&W dla czegoś co wczesniej było na miękko w zeszytach, to to by miało większy sens.
Zabójczy żart wydany został przez Tm-semic, więc o co chodzi koledze? Najpierw miauczenie, że nie nowości, teraz miauczenie że powinno być wznowienie, które jest? Mało coś kolega zdecydowany co chce.

Dali by Knightfall w jakimś swoim nowym, wydaniu i narzekań byłoby mniej. A tak moim zdaniem wydawnictwo się nie popisało.
Przy cenach takich, bo limitowane wydanie by było wątpię aby kolega nie miauczał z tego powodu.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 08:18:12 wysłana przez talibo »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2194 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:18:35 »
@UP
Tu mnie masz. Akurat Zabójczy Żart niezbyt mi podszedł. Wolałbym jakąś inną historię po TM Semicu.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2195 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:21:49 »
W przypadku tego komiksu nie ma co się cieszyć. Kilka wyrwanych z dłuższych historii zeszytów, coś jak w kolekcjach, bez sensu takie wydania.
Nic tam nie jest wyrwane, każda historia ma swój początek i koniec. Co najwyżej są wyrwane z runu, ale chyba nikt nie wierzy w to, że Egmont wyda cały run Claremonta.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2196 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:25:35 »
chyba nikt nie wierzy w to, że Egmont wyda cały run Claremonta.
Ale całego Lee & Claremonta mogliby wydać. Wystarczyło podzielić te 2 omnibusy na pół.

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2197 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:55:50 »
Bazyl, tylko że tego typu wydanie jest skierowane raczej do ludzi, którzy te komiksy znają. Tak samo jak wydany wcześniej Thorgal czy Sznikiel.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2198 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 09:09:07 »
Bazylowi chcecie coś tłumaczyć?  :) Do niego nawet jak coś dotrze to po czasie i tak zapomni. Jakby w takim wydaniu wyszło coś premierowego to on by jeszcze bardziej narzekał bo dla niego Mroczny Książę z Bajki za drogi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2199 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 09:20:19 »
Swoją drogą, już widzę jaki byłby raban, gdyby Egmont zapowiedział jakiegoś Omnibusa czy Absolute... coś premierowego - źle, bo drogo, a powinna być też opcja dla masowego czytelnika, jakiś klasyk - źle, bo odgrzewany kotlet. Nie dogodzisz.

Ja w takim powiększonym, wypasionym wydaniu, widziałbym absolutną klasykę, pokroju Strażników, V jak Vendetta, Zabójczy żart, Rok pierwszy, Powrót Mrocznego Rycerza...
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 09:24:34 wysłana przez ramirez82 »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2200 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 10:53:35 »
Swoją drogą, już widzę jaki byłby raban, gdyby Egmont zapowiedział jakiegoś Omnibusa czy Absolute... coś premierowego - źle, bo drogo, a powinna być też opcja dla masowego czytelnika, jakiś klasyk - źle, bo odgrzewany kotlet. Nie dogodzisz.

Nie wydaje mi się. Omnibus jest bardziej skierowany do klienta masowego aniżeli wersja noir. Cenowo też nie wyglądałoby to aż tak źle jak ta kolekcja. Mucha wydała u nas coś na kształt Omnibusa (Justice) i jakoś nie było narzekania że za drogo.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2201 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 10:56:15 »
Które omniaki Batmana macie na myśli?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2202 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 10:58:19 »
Miałem na myśli takiego z prawdziwego zdarzenia, z powiększonym formatem, który na pewno nie kosztowałby tyle, by masowy czytelnik po niego sięgnął. Wydania takie jak Sprawiedliwość od Muchy, czy Nowa granica od Egmontu, to jednak inna sprawa.

Które omniaki Batmana macie na myśli?

Mówiłem ogólnie, Omnibus/Absolute, ale w powiększonym formacie, niekoniecznie Batman. Coś takie, drogiego, widziałbym tylko w przypadku wspomnianych przeze mnie wyżej klasyków.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2203 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 11:27:27 »
Które omniaki Batmana macie na myśli?

Batman Ethernal t.1

Cena dla mnie jest śmieszna bo za wysoka. Ale to jest sprawa drugorzędna, której wcale się nie czepiam tak bardzo. Dla mnie podstawowa wada tego pięcioksięgu, to to, że to wszystko są duble. A ich nie lubię nawet bardziej niż orginów i ultimate. Np. taki Powrót Mrocznego Rycerza wydany 6 lat temu jest ciągle dostępny za 1/3 ceny Noir.

https://www.ceneo.pl/17280289

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2204 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 11:42:34 »
Ostatnio się dużo na forum mówiło o tym kto miał rację, kto się mylił w przewidywaniach itp. to ja jeszcze dorzucę swoje pięć groszy. Niedawno się dziwiłem i narzekałem na to, że Egmont nie ma żadnej oferty dla kolekcjonerów którzy chcą mocniej sypnąć groszem na komiksy i zewsząd słyszałem, że E to moloch i mu się nie opłaca tym zajmować. Minęły jakieś dwa miesiące i pyk - mamy ekskluzywne komiksy kierowane do kolekcjonerów chcących sypnąć groszem. Brawo E, oby się sprzedały i Egmont dalej szedł tym tropem.
Piękno jest w oczach patrzącego.