Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 794782 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2115 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 19:16:56 »
Mi się to nigdy nie podobało, że Egmont jako największe i najzasobniejsze wydawnictwo komiksowe w Polsce nie podejmował bardziej odważnych działań. Że przecież już dawno mógł wydać to czy tamto (jak wznowienie Conana Dark Horse), ale tego nie robił, aż np. Hachette czy Eaglemoss przetarło mu drogę. I to tu mi na forum inni użytkownicy tłumaczyli, że taki Egmont właśnie jest - nie ryzykuje, tylko wpisuje się w aktualne trendy.

Offline R~Q

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2116 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 19:27:09 »
Teraz, w okresie kiedy likwidują kioski na potęgę, odpalać jakiś projekt z okazji jubileuszu Batmana ograniczany tylko do kiosków. Bezsens.
"Kiosków"? A in mediów i empików masz mało? :)

Itachi

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2117 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 19:34:27 »
"Kiosków"? A in mediów i empików masz mało? :)

Mało, u mnie w Opolu są tylko w centrach handlowych, w których bywam może raz w miesiącu albo i rzadziej. Niby Ruch mi reanimowali, ale zamykają o 16 także po pracy mogę jedynie klamkę pocałować :)

Teraz wszystko co mogę zamawiam do Żabki 8)

Offline Moreroms

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2118 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 20:22:23 »
Mi się to nigdy nie podobało, że Egmont jako największe i najzasobniejsze wydawnictwo komiksowe w Polsce nie podejmował bardziej odważnych działań. Że przecież już dawno mógł wydać to czy tamto (jak wznowienie Conana Dark Horse), ale tego nie robił, aż np. Hachette czy Eaglemoss przetarło mu drogę. I to tu mi na forum inni użytkownicy tłumaczyli, że taki Egmont właśnie jest - nie ryzykuje, tylko wpisuje się w aktualne trendy.
Bazyl, ale wiesz, że Egmont to przedsiębiorstwo nastawione na zarobienie a nie ryzykowanie?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2119 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 20:25:11 »
Przecież każdy to wie, że przy takim boomie na superbohaterszczyznę masowe wydawanie Dark Horse czy Vertigo nie jest ryzykiem tylko wpisaniem się w aktualne trendy.

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2120 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 20:40:16 »



Ogólnie to pełen podziw dla forum jak płynnie przeszło z:

- marzeń o ekskluzywnym wydaniu Gacka wg. Morrisona,

do 
- akceptacji, że dostaniemy jakąś 'bazarową kolekcję za 20zł".

Oczywiście wyolbrzymiam :) Wiadomo, że Egmont nie puści jej za 2 dychy.

Cenne spostrzeżenie ale jeden błąd się wkradł. Nie "forum" a kilka osób, która ma permanentną zajawkę i szybszy puls na dźwięk słowa "kolekcja".

Najbardziej podoba mi się tłumaczenie JanaT, że przecież wydają Deluxe z Batmanem (bo co roku nie wydawali), Black Label (którego do dziś nie ma) i Old DC (którego w tym roku pewnie nie będzie). No super obeszli ten jubileusz z Gackiem! A na deser marzenia o kolekcji kioskowej z oprawą na poziomie Rebirth.

TK ewidentnie zaakcentował, że ma być jakiś dodatkowy projekt na jubileusz Batmana. Jak to będzie taka kolekcja to raczej żenujące obejście tej okoliczności z ich strony. Ale kilka pozycji bym kupił jeżeli będzie cena adekwatna do oprawy.

Offline parsom

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2121 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 20:59:16 »
"Kiosków"? A in mediów i empików masz mało? :)

Zdecydowanie mniej niż kiedyś było kiosków.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2122 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 21:17:13 »
I muszę się z Antarim zgodzić. Oczywiście zapowiedzi szumne są i to nie tylko tytułów z DC. Ale na dziś teraz przyszły urodziny Batmana, a czegoś dużego z Gackiem, poza standardowymi Rebirthami i cienkim Mrocznym Księciem, to nie ma. Za to mamy zaraz premiery Kapitana Ameryki, Strażników Galaktyki i X-Menów Jima Lee. Trochę słabo.

Coś rzeczywiście jest z tymi kioskami, że je likwidują. Znaczy na moim osiedlu to jest jeden tradycyjny kiosk ruchu, oraz mój znajomy Świat Prasy. Na Targu Węglowym też jest tradycyjny kiosk Ruchu. Ale już uliczkę od niego był kiosk Garmondu, gdzie kupowałem test modeli pojazdów PRL od Hachette jeszcze w lutym. A w kwietniu już był zabity na głucho deskami. Na Dworcu PKS jest jeden kiosk a na dworcu PKP nawet 2 saloniki prasowe i jeszcze Empik obok w przejściu podziemnym. Ale przed wejściem był jeszcze wolnostojący osobny kiosk Relaya gdzie dopiero co kupowałem WKKDC Superman/Shazam i JSA Złoty Wiek. Ale też go całkiem zlikwidowali, do gołej ziemi. Tradycyjna prasa niestety powoli się kurczy a wraz z nią jej tradycyjne miejsca dystrybucji.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 22:01:20 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2123 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 21:43:28 »
Nie "forum" a kilka osób, która ma permanentną zajawkę i szybszy puls na dźwięk słowa "kolekcja".
Nikt tu nie ma tak mocnych reakcji jak ty na SC.

I muszę się z Antarim zgodzić.
Ta same retoryka.

A nie licząc tej kolekcji to i tak Batmana w tym roku wyjdzie najwięcej (w tym 5/6 w HC) Ale zakrzywiajcie rzeczywistość dalej. Wyjdzie mnóstwo komiksów z Batmanem i na pewno można to nazwać mocnym świętowaniem. "Nie ma HC? To żadne świętowanie"  ;D

Zaraz też mamy White Knight i może Damned. Nie ma też jak przyrównywać całego Marvela do jednego Batmana  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 22:41:00 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2124 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 22:53:56 »
A nie licząc tej kolekcji to i tak Batmana w tym roku wyjdzie najwięcej (w tym 5/6 w HC) Ale zakrzywiajcie rzeczywistość dalej. Wyjdzie mnóstwo komiksów z Batmanem i na pewno można to nazwać mocnym świętowaniem. "Nie ma HC? To żadne świętowanie"  ;D

Zaraz też mamy White Knight i może Damned. Nie ma też jak przyrównywać całego Marvela do jednego Batmana  ;D

To jeszcze podaj daty kiedy ten Damned i White Knight.

W analogicznym okresie rok temu był raptem 1 Deluxe mniej z Batmanem. Metal wszedł bo i tak miał wejść. Nowości z Rebirth wychodziły tak samo. To ma być świętowanie 80 urodzin Batmana? Ośmieszasz się próbą bronienia takich ruchów. Już się doczekać nie mogę piątku żeby mi kopara opadła co to za tajemniczy projekt, który wywróci do góry nogami te urodziny.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2125 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 23:06:49 »
To jeszcze podaj daty kiedy ten Damned i White Knight.
White Knight - wrzesień.
Damned - zależy jak w stanach wyjdzie.

Od maja masz w każdym miesiącu Batmana z Rebirth (razem 10 + 3 Metale w tym roku) i to jest świętowanie.

Będzie 15/16 Batmanów bez tej kolekcji. Ile wcześniej było najwięcej?
Jeszcze też nie wiadomo co z kolekcją od Eaglemoss.

Już się doczekać nie mogę piątku żeby mi kopara opadła co to za tajemniczy projekt, który wywróci do góry nogami te urodziny.
Kto ci coś takiego napisał? I gdzie ci ktoś coś obiecywał poza "dziwny projekt z Batmanem"
To że ty się nastawiłeś na nie wiadomo co to już twój problem i sam się ośmieszasz.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 23:09:00 wysłana przez JanT »

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2126 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 00:23:41 »
Ehh... żadna nowość że komiksiarze to specyficzni ludzie, ale żeby spinać się tak naprawdę o semantykę, zwłaszcza że spekulujemy...

Spekulacje spekulacjami, ale ta kolekcja Batmana (czy coś na jej wzór) to najsensowniejsza opcja i w moim mniemaniu ciężko coś bardziej uniwersalnego wymyślić, coś co jednocześnie zadowoliłoby większy procent osób zainteresowanych.

Te hasła typu "dziwny projekt" czy "limitowana kolekcja" to przecież zwykły marketing. My się nakręcamy, zobaczcie ile ludzi czyta to forum czy inne fesbuki - te osoby też się nakręcają i tak się napędza sprzedaż. Ja lubię sobie pospekulować i nie przyszłoby mi na myśl żeby jakieś negatywne emocje wyrażać, kiedy takie spekulacje raczej sprawiają przyjemność (relatywnie oczywiście  :) ). No nic, chciałem jeszcze krótko o możliwych dublach, bo ten temat był zahaczony niedawno - osobiście jestem za tym, aby jak najwięcej premierowego materiału było wydawane (jeśli komuś zależy to każdy komiks wydany w kraju prędzej czy później da się złapać). Dubli nie darzę sympatią, ale np. popieram taką politykę jak z nowymi "Mistrzami komiksu" (Strażnicy itp.), czyli ciągła dostępność w sprzedaży komiksów, po które na jakimś etapie czytelniczym sięga każdy.

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2127 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 02:25:24 »
Myślę, że wydanie tej kolekcji można raczej przyjąć jako fakt niż spekulacje.

   Oczywiście, że kolekcja podpada pod termin "dziwny projekt" - czy ktokolwiek spodziewał się, że Egmont wyda kolekcję, która tak na zdrowy rozsądek trafi do kiosków? Tak samo jak "limitowana kolekcja", może działać na tej samej zasadzie co limitowana edycja mirindy o smaku banan/kiwi w liczbie jednego miliona puszek. Zresztą te kolekcje Egmontu i Hachette właściwie są limitowane niektórych z tomów nie można praktycznie dostać nawet używanych a nikt tego (w ramach tego wydania oczywiście) wznawiać nie będzie. Jak dla mnie to całkiem dobry sposób na uczczenie 80 lecia Batmana, a napewno lepszy niż limitowane do liczby 300 sztuk wydanie Zabójczego Żartu za osiem stów kupione w celu podłechtania próżności. Ta kolekcja ma oprócz fajnego doboru tytułów i tego że unika komiksów, które posiadają wszyscy to, że nie zablokuje praktycznie niczego co Egmont chciałby wydać w całości. To, że sposobem na uczczenie rocznicy nie będzie zapowiedź wydania żadnego runu, bo to Kołodziejczak zapowiedział na przyszły rok. Byłoby dosyć głupie usłyszeć teraz: "Wiecie jak uczcimy w tym roku 80-lecie Batmana? No wydamy zbiorczego w następnym roku".
   Co wydadzą w następnym roku? Faktycznie Grant Morrison, jest najprawdopodobniejszym kandydatem na pierwszy ogień, to przed Kingiem i Snyderem właściwie jedyny scenarzysta od czasów Alana Granta co tak długo trzymał Batmana i na dodatek jest u nas popularny. Osobiście jestem przekonany, że wydadzą u nas również całość Kevina Smitha, do tego Knightfall, No Man's Land i Fugitive/Murderer, cała reszta to drobnica lub mini-serie tworzone przez stu i jeden pisarzy, część tego ukazała się już lub ukaże w ramach pojedynczych tomów. Jak dla mnie mogliby tak naprawdę zejść do lat 80-tych i jechać wszystko po kolei aż do New 52, myślę że by się sprzedawało. A już koniecznie Grant i Milligan (no i powiedzmy Dixon).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2128 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 07:38:04 »
Do wyżej wymienionych dłuższych projektów z gackiem, dorzucilbym jeszcze run Moencha i Jonesa, oraz Black & White.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2129 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 08:24:13 »
Ciekawe w jakich interwałach Egmont (no i jakimi kanałami dystrybucji) zamierza ten dziw batmanowy wydawać. Dość nietypowe wydawnictwo jak na TK. Ogólnie jeśli to będzie to świętowanie - ja raczej podziękuję. Nie przepadam za narzucanym tempem zakupowym. Wolałbym prawdziwie ekskluzywne świętowanie 80-tych urodzin Batmana w postaci jakiegoś omnibusika z długo oczekiwanym przez rynek runem albo kompilacją serii typu Blac&White właśnie.