Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 789803 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2100 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:06:15 »
@Gluta
Będzie ten Batman u was w sklepie? Tyle chyba możesz zdradzić?  :)

Tak? A to bardzo ciekawe myślenie. Lata temu sugerowałem żeby puszczać np. Marvel Now w formacie Star Wars Komiks i żeby leciało w kioskach i sklepach to mnie tu wyśmiano, że przecież się nie da. Albo kiosk albo sklepy. To jednak da się już?
Widzę że pamięć zawodzi bo od dawna pisałem że mogliby z czymś tak spróbować (i jak napisałem nie tak dawno że może ich ktoś ubiec to puścili Marvel Komiks  ;D ) Tu mowa też o większej cenie niż 15/20 zł.

Ale i tak odbijasz od tematu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:18:32 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2101 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:23:51 »
Wij się i skręcaj dalej. I na koniec przypisz sobie czyjś pomysł. Jak byk pisałeś jeszcze na forum gildii, że to niemożliwe, bo nakłady nie puszczą itd. więc nie poleci do kiosku i do sklepów/dyskontów. Ja pisałem, że MN i Rebirth powinny lecieć jak SWK a ty, że to niemożliwe i ta sama gadka co zawsze. To nie mnie pamięć zawodzi. Może ci jeszcze znaleźć te posty na forum?


JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2102 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:30:56 »
Znajdź. Pamiętam że nawet żartowałem że 5/6 tomów miesięcznie po 20 zł  :)

Ale to jest i tak co innego niż kolekcja w większej cenie bo dla ciebie to chyba to samo.

Ty i tak to pisałeś jako sarkazm bo jak jest w SC (co cię ciągle boli niezmiernie :) ) to niech będzie jeszcze taniej.

Tu wypływa twoje typowe zachowanie że jak jest coś w SC to od razu doszukujesz się na siłę minusów. Dopiero zacząłeś się "burzyć" jak się okazało że ta kolekcja jednak jest w SC.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:38:48 wysłana przez JanT »

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2103 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:43:38 »
taaaaaaaaaak, będzie batman na Egmont.pl :)

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2104 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 15:45:28 »
A w kioskach?  ;)

Online eridraven

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2105 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 16:28:35 »
taaaaaaaaaak, będzie batman na Egmont.pl :)

Samo info na stronie. Reszta w kioskach ;l
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2106 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 16:30:18 »
haha sprytne ;D

Offline zombie001

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2107 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:04:31 »
Przyznałbym Ci rację gdyby nie to, że właśnie odbywa sie sprzedaż limitowanego "Szninkla", który miał w Polsce kilka wydań i teoretycznie ma go każdy zainteresowany, a mimo to idzie jak świeże bułki.

Niby tak, ale weź po uwagę to, że - z tego co widzę - "Szninkiel" to edycja limitowana z prawdziwego zdarzenia, a to z Batmanem, to prędzej może być takie tylko z nazwy :P



Ogólnie to pełen podziw dla forum jak płynnie przeszło z:

- marzeń o ekskluzywnym wydaniu Gacka wg. Morrisona,

do 
- akceptacji, że dostaniemy jakąś 'bazarową kolekcję za 20zł".

Oczywiście wyolbrzymiam :) Wiadomo, że Egmont nie puści jej za 2 dychy.



Cytuj
"Dziwny projekt" bo kolekcja kioskowa? :)

edit: Bez kiosków to jak oni mieliby to wydawać? 20 miesięcy czy więcej? :) To jest typowa kolekcja kioskowa i tak to pewnie pójdzie. Ma być szybko i tanio (SC :) )

Jeśli spełni się to co przewidujecie w tych ostatnich postach, to rzeczywiście TK miał rację - dziwny jest ten projekt z Batmanem. Kaczory Barksa wydać ekskluzywnie w HCku, 4 tomy na krzyż na rok (choć i to nie jest pewne), a na 80-cio lecie jednego z najbardziej znanych superbohaterów, posiadającego jedne z najlepiej sprzedających się komiksów, przygotować taką dziwną kolekcję kioskową? Nie dość, że dziwnie, to jeszcze biednie. I tutaj nie chodzi mi oczywiście o skład kolekcji, tylko o formę wydania i sposób dystrybucji = /
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2108 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:15:45 »
Ogólnie to pełen podziw dla forum jak płynnie przeszło z:
- marzeń o ekskluzywnym wydaniu Gacka wg. Morrisona,

do 
- akceptacji, że dostaniemy jakąś 'bazarową kolekcję za 20zł".

Oczywiście wyolbrzymiam :) Wiadomo, że Egmont nie puści jej za 2 dychy.
Jeszcze pomiędzy był album przygotowany przez polskich twórców :) Morrison ciągle może być.

Nie zapominajmy że Batmany ciągle wychodzą w DC Deluxe i jeszcze będą w "lepszych wydaniach" w Black Label i Old DC. Kolekcja jak to kolekcja jest dla trochę innych odbiorców a na pewno ktoś kto zacznie od kolekcji będzie kupował potem Old DC (które chyba właśnie przez kolekcję nie rusza w tym roku) czy coś innego :)

Nie tylko tu się spekuluje co to może być (ale tylko tu jesteśmy najbliżej :) )
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:19:35 wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2109 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:18:18 »
Niby tak, ale weź po uwagę to, że - z tego co widzę - "Szninkiel" to edycja limitowana z prawdziwego zdarzenia, a to z Batmanem, to prędzej może być takie tylko z nazwy :P
Weźmy pod uwagę, że "limitowany" może oznaczać nie nakład, a ilość tytułów. Np. będzie tylko 20 tytułów i basta, anie jednego więcej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2110 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:22:20 »
Jeszcze pomiędzy był album przygotowany przez polskich twórców :) Morrison ciągle może być.

Batman polskich autorów też ciągle może być!  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2111 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 18:45:44 »
Kto kupił, ten kupił sobie "Mrocznego Księcia z Bajki". Ja odpuściłem, bo nie chce mi się płacić tyle za tak cienki objętościowo DC Deluxe. Jeśli powtórzą to w tej teoretycznie nadchodzącej Kolekcji Egmontu w nizszej cenie, to pewnie wezmę.

Zresztą nie ma co się dziwić, jeśli Egmont wyda w końcu w pełni własną komiksową kolekcję kioskową, już nawet bez współpracy z Eaglemoss. Już kilka lat piszemy na forum o tym, że Egmont nie ryzykuje, sam nie wyznacza trendów, tylko podpina się pod najpopularniejsze rzeczy na rynku, wypuszczane przez konkurencję. A wiemy już od dawna, że Kolekcje w kioskach mają sens i są lubiane przez komiksiarzy (inaczej nie wychodziłyby wciąż nowe serie). Zatem kwestią czasu było kiedy i wielkie E się samo za to zabierze. Tym bardziej, że nagle z rynku znika i polska WKKM i zaraz WKKDC. Robi się trochę luźniej i jeszcze przed spodziewanym Spider-Manem, można się wepchnąć na rynek. Komiksy Marvela dla Młodszych, nieduża Kolekcja Batmana dla starszych.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2112 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 18:59:02 »
Czy Czarny Młot 3 daje radę?

Offline xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2113 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 18:59:51 »
Przecież to kosztuje prawie tyle co jeden egzemplarz twoich kolekcji i jest jeszcze format powiększony, weź Bazyl zacznij więcej zarabiać zamiast co post wiecznie narzekać, że drogo.

Tom WKKDC - 41,99
Batman. Mroczny książę z bajki. - 42,21 - 44,69
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #2114 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 19:03:53 »
Czy Czarny Młot 3 daje radę?
Daje radę i poziom utrzymany. Wczoraj czytałem i jedyne co mi się nie podobało to jakość druku :)

@Xanar
Olej bo nie ma sensu.