Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 789880 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1875 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:05:56 »
Dożyłem czasów gdy Egmont chcąc zrobić na złość Bazylowi wydaje kolekcje. Jeszcze test powinni zrobić żeby podtrzymać tradycję Bazylowego kolportażu  :P

A tak na serio jeśli wydadzą to co na stronie DC to poza numerem jubileuszowym nie ma tam nic dla mnie bo generalnie same duble do których mam sentyment i nawet myślę ich wymieniać. Jeśli Egmont czymś nie zaskoczy (choć po cichu liczę na coś więcej niż ta lista) to też będę zadowolony... oszczędzę :)

Offline zombie001

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1876 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:12:34 »
Nie traciłbym nadziei.

Przy omawianiu "Black Label" Kołodziejczak tłumaczył, że specyfika rynku amerykańskiego jest inna niż nasza, więc u nas będą pod tym szyldem wydawane nowości,  a reprinty (takie jak np. Kingdome Come) w Deluxach. Inaczej pisząc, biznes ma się kręcić, więc jakoś nie bardzo wierzę w to, że TK strzeli sobie w kolano i wyda w tej kolekcji Batmany, które nadal są dostępne i które zakupiliby tylko hardkorowi fani.

Celebracja rocznicy celebracją, ale gdzie tu biznes? Bardziej bym obstawiał, że nie mają narzuconej listy i wydadzą nieco inne pozycje, niż wszyscy przewidują.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1877 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:19:43 »
Tak naprawdę nie można być pewnym niczego. Tym bardziej, jeśli dwa miesiące temu było się pewnym, że to Batman Morrisona
To może być przecież w przyszłym roku.

Celebracja rocznicy celebracją, ale gdzie tu biznes? Bardziej bym obstawiał, że nie mają narzuconej listy i wydadzą nieco inne pozycje, niż wszyscy przewidują.
Nie będzie premier przy limitowanym nakładzie bo to byłoby bez sensu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:21:27 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1878 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:27:58 »
Inaczej pisząc, biznes ma się kręcić, więc jakoś nie bardzo wierzę w to, że TK strzeli sobie w kolano i wyda w tej kolekcji Batmany, które nadal są dostępne i które zakupiliby tylko hardkorowi fani.

Też racja. Chyba nie byli zainteresowani ekskluzywnym wydaniem Thorgala i Szninkla, od dawna są na "nie" w kwestii integrali Kajka i Kokosza, więc tym bardziej nie będą wydawać nowych wydań DKR, Roku pierwszego, czy Trybunału Sów, skoro poprzednie wydania wciąż są dostępne.

To może być przecież w przyszłym roku.

Oczywiście, że może być. Ale wiesz o co mi chodzi, byłeś pewien, że "dziwny projekt" z okazji 80-cio lecia, to Morrison, później, że na pewno jest to Batman polskich autorów. Teraz, że to ta lista co w USA, że nic nowego nie będzie. Chodzi mi tylko o to, że nie można w tej sytuacji być pewnym niczego, bo wciąż możemy być zaskoczeni.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1879 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:33:28 »
Morrison był bardzo prawdopodobny i nie tylko dla mnie :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1880 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:37:07 »
Oczywiście. Sam w niego uwierzyłem na tyle, że myślałem, że to będzie to.

Chodzi mi tylko o to, że nie można w tej sytuacji być pewnym niczego, bo wciąż możemy być zaskoczeni.

Online xanar

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1881 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:40:46 »
Morrison był bardzo prawdopodobny i nie tylko dla mnie :)

Powoli zaczynasz zachowywać się jak Bazyl, on też już zapowiedział, że wszystkie kolejce będą  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline zombie001

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1882 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:41:12 »

Nie będzie premier przy limitowanym nakładzie bo to byłoby bez sensu.

Ale niby czemu?  :D

Przecież dużo prościej sprzedać premierę w limitowanym nakładzie, w kolekcji, a później zrobić 'dodruk' w standardowym wydaniu, w innej okładce, dla osób, które nie zdążyły kupić, niż opchnąć np. limitkę "Powrotu Mrocznego Rycerza", czyli komiksu który ma obecnie każdy zainteresowany :P
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

John

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1883 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:44:09 »
TK mówił że to będzie coś "dziwnego"...
Faktycznie takie duble są dziwne.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1884 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:46:27 »
Powoli zaczynasz zachowywać się jak Bazyl, on też już zapowiedział, że wszystkie kolejce będą  ;)
A co nieprawdopodobny jest Batman Morrisona zwłaszcza gdy są takie fajne francuskie wydania (Urban Comics) z których Egmont ostatnio wydaje?

Ty zaczynasz czepiać się mnie jak Bazyla  ;D

Ale niby czemu?  :D
Premierowy limitowany Batman? Nie wydaje mi się :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:48:42 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1885 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 08:24:32 »
@xanar się wszystkich czepia, bo taki jest.

Morrison jest mniej prawdopodobny, bo jak głosi teoria "Kolekcje blokują Egmont". Wg niej Morrison nie mógłby wyjść, skoro w WKKDC wyszedł "Batman i Syn" oraz "Czarna Rękawica".

Offline MarvelDCmaniak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1886 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 08:31:48 »
Poda ktoś link do tej listy amerykańskiej?

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1887 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 13:55:38 »
Tu masz ten zestaw, ale to się za bardzo nie trzyma kupy, by akurat te albumy u nas wyszły:

https://www.dccomics.com/batman80

Edit: Zresztą w USA chyba też nie. Z tej listy tylko kilka tytułów datę wydania ma 2019. To chyba tylko tak se wrzucili, a albumy z okazji jubileuszu DC pewnie dopiero ogłosi w lipcu.



« Ostatnia zmiana: So, 22 Czerwiec 2019, 14:06:03 wysłana przez ramirez82 »

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1888 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 14:41:56 »
Uspokoiłem się nieco to żadna kolekcja, którą będzie wydawać Egmont. Wrzucili jakieś komiksy od sasa do lasa, chyba to co w tej chwili jest bez problemu dostępne w sprzedaży. Czekam na przyszłoroczne zapowiedzi. Pewnie tę antologię  puszczą na osiemdziesiątkę i to świetna wiadomość by była. Wielka szkoda, że Supermana wydanego w ten sposób odpuścili.

Offline MarvelDCmaniak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1889 dnia: So, 22 Czerwiec 2019, 18:06:06 »
Ale to by było bez sensu bo Metal właśnie wydają a White Knight też jest w zapowiedziach.