Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 789956 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Red Fury

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #360 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:06:12 »

XD Czytam i nie mogę wyjść z podziwu. Egmontowi można wiele zarzucić, ale listy wydawanych pozycji robią rzetelnie i nie mają obsów. Mamy luty i już mamy zapowiedzi na kwiecień. Pieniążki na komiksy można już rozłożyć. Nie rozumiem niektórzy by chcieli już mieć zapowiedzi do samego grudnia? Tak się nie da. Ich komiksy wychodzą na czas. Wydawnictwa, które dają listę na cały rok zazwyczaj nie wyrabiają się ze wszystkim na czas. Takim przykładem jest chociażby JPF. Studio JG daje zaledwie rozpiskę miesięczną i nikt nie jęczy, że nie wie co w lipcu zostanie wydane. I tak wszystkiego się dowiecie na Pyrkonie, a czas leci nieubłaganie. Pyrkon tuż tuż. Cierpliwości :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 00:09:13 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #361 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:11:39 »
XD Czytam i nie mogę wyjść z podziwu. Egmontowi można wiele zarzucić, ale listy wydawanych pozycji robią rzetelnie i nie mają obsów. Mamy luty i już mamy zapowiedzi na kwiecień. Pieniążki na komiksy można już rozłożyć. Nie rozumiem niektórzy by chcieli już mieć zapowiedzi do samego grudnia? Tak się nie da. Ich komiksy wychodzą na czas. Wydawnictwa, które dają listę na cały rok zazwyczaj nie wyrabiają się ze wszystkim na czas. Takim przykładem jest chociażby JPF. Studio JG daje zaledwie rozpiskę miesięczną i nikt nie jęczy, że nie wie co w lipcu zostanie wydane. I tak wszystkiego się dowiecie na Pyrkonie, a czas leci nieubłaganie. Pyrkon tuż tuż.

SupOPie, zgadzam się z tobą, ale akurat mamy luty - zapewne albo się zagapiłeś, albo jesteś zbyt przepracowany i powinieneś iść odpocząć :P

No i Kaman, ostatnio Egmont i tak daje zapowiedzi z prawie kwartałowym wyprzedzeniem, a chyba jeszcze w 2017 dawał zapowiedzi na następny miesiąc czasem nawet parę tygodni przed premierą danego komiksu (czyli niecały miesiąc przed) więc II tak jest lepiej niz kiedyś.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #362 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:12:25 »
Na przykładzie wydawnictwa niekomiksowego -> w ubiegłych latach MAG nader wyczerpująco informował o swoich planach, a nawet i szkicach wydawniczych z bardzo dużym wyprzedzeniem. Nawet na dalsze lata.

Tak? A na swojej stronie nie mają ani jednej zapowiedzi.

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #363 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:13:39 »
Tak? A na swojej stronie nie mają ani jednej zapowiedzi.


Napisałem: "informował", a nie "informuje", czyli czas przeszły. W tym roku wygląda to zgoła inaczej.
Kiedy jeszcze stało forum było wiele pytań i dużo wyczerpujących odpowiedzi z pierwszej ręki. Później nastąpiło kaput.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 00:30:45 wysłana przez asx76 »

Offline Antari

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #364 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:25:44 »
Mnie bardziej chodzi o prowadzenie dialogu ze sceną. Kiedyś były pytania na Alei Komiksu ale poszły do lamusa, bo szkoda tracić czasu.

Na tym i innym forum często pojawiają się te same pytania, setki razy wałkowane na przestrzeni miesięcy, produkowane są dziesiątki, setki postów z domysłami. A poprawnej odpowiedzi może udzielić tylko pracownik Egmontu albo ktoś decyzyjny. Np. czy jest szansa na dodruk tego i tego. Czy będzie wznowienie to i to. Dlaczego kończycie serię tą i tą. Można by wspólnie wytypować np. 10 najczęstszych pytań do Egmontu od użytkowników forum, na które ktoś wytypowany przez górę by odpowiedział skracając domysły do minimum. No i otwartość na sugestie. Np. kwestia Usagiego. Czy jest szansa na tomy 1-7, czy nie ma (np. kwestie licencji) i lepiej kupić za granicą. Nawet odpowiedź w stylu "w najbliższym czasie nie" jest lepsza niż milczenie.

Ale rozumiem też, że w taki sposób wygodniej im działać. Mimo to PRowo jest słabo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #365 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:33:24 »
Napisałem: "informował", a nie "informuje", czyli czas przeszły. W tym roku wygląda to zgoła inaczej.
Kiedy jeszcze stało forum było wiele pytań i dużo wyczerpujących odpowiedzi z pierwszej ręki. Później nastąpiło kaput.

A ja napisałem daj przykład wydawnictwa, ktore " spełnia te standardy", a nie "spełniało".


Zresztą o czym my gadamy? Przecież wg. niektorych, dobrze byłoby dopiero wtedy, gdyby Egmont na swojej stronie miał zakładke " kupione licencje" i gdyby tylko coś kupili, to my jako czytelnicy powinniśmy mieć prawo wglądu w te umowy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 00:37:10 wysłana przez ramirez82 »

Offline asx76

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #366 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:36:09 »
A ja napisałem daj przykład wydawnictwa, ktore " spełnia te standardy", a nie "spełniało".

Podobno forum ma wrócić w nowej formie, więc póki do tego nie doszło, czas przeszły nie do końca jest na miejscu. Prędzej czasowe zawieszenie ;)

Offline Boro

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #367 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:40:12 »
Najlepsze wydawnictwo pod względem zapowiedzi i terminowości to moim zdaniem mangowe Waneko - zapowiadają z wyprzedzeniem półrocznym co do dnia i w większości przypadków im się udaje. A jak mają nawet lekką obsuwę i to często nie ze swojej winy to wrzucają na FB zdjęcie smutnego kota i wszyscy im wybaczają :)
http://waneko.pl/zapowiedzi/


Ale Egmont pod względem zapowiedzi i terminowości też jest super (chyba najlpesze pod tym względem wydawnictwo stricte komiksowe). Jedyne moje zastrzeżenia do Egmontu to niepełne informacje o planowanych dodrukach (np ostatnio w ogóle nie informowali o dodrukach Blacksada a były). Dialogu z Egmontem nie mam potrzeby prowadzić, dopóki aktualizują swoją stronę, chociaż z Usagim rzeczywiście mogliby sie określić - myślę, że na Pyrkonie TK poruszy ten temat.

Midar

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #368 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:41:31 »
Podobno forum ma wrócić w nowej formie, więc póki do tego nie doszło, czas przeszły nie do końca jest na miejscu. Prędzej czasowe zawieszenie ;)
Przeczytaj jeszcze raz, co ramirez82 napisał i odpowiedz z sensem.

Online robbirob

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #369 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 05:34:53 »
Wstępne plany na pierwsze półrocze we wrześniu, pełne zapowiedzi na dany miesiąc, co najmniej z dwu miesięcznym wyprzedzeniem, katalog na cały rok w kwietniu. No ale Egmont ma wszystkich w dupie...

Wielu mniejszych wydawców o nowościach informuje dopiero jak te trafią do druku.
W punkt.
Ale niektórzy narzekać i tak będą.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #370 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 07:58:23 »
Nawet odpowiedź w stylu "w najbliższym czasie nie" jest lepsza niż milczenie.
Tu się zgodzę że nawet o jakieś proste rzeczy (np jak było z okładkami Flash/Batman: Przypinka) nie ma gdzie zapytać a każdy inny wydawca (może poza Sideką :) ) w moment udzieliłby odpowiedzi.

chyba najlpesze pod tym względem wydawnictwo stricte komiksowe
Po NSC :)

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 08:04:20 »
Jeżeli chodzi o zapowiedzi, to podają jako jedni z najlepszych. Chciałbyś pewnie na dwa lata do przodu i najlepiej na prywatnego maila, bo zostawiasz część wypłaty. Klientów Egmont ma tysiące i wszyscy oni zostawiają część wypłaty, więc nie rozumiem skąd ten pretensjonalny ton. Nie jesteś jakieś wyjątkowe „panisko”.



A na czym te twoje standardy mają polegać? Coś czuję że sprowadzają się to 'płacę, więc róbcie mi laskę na zawołanie'.


zazdroszczę tych projekcji, zwłaszcza tych na tle seksualnym :D napisałem o braku obsługi klienta, czy osoby prowadzącej dialog ze społecznością, zarzut o rzekomym braku zapowiedzi czy w ogóle jakaś roszczeniowość to już wasze dopowiedzenia ;) niczego od Egmontu nie oczekuję, szanuję za to co wydają i w jakich ilościach, nie wiem po co te bóle

Offline Gazza

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #372 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:34:20 »
Podbijam.
Nie było w dyskusji żali o zapowiedzi tylko o kontakt z społecznością komiksową, który Egmont ma najsłabiej rozwinięty. Niby jakiś fanpage na fb, pytania z Alei wycofane, na forum (nie licząc Magdaleny) też nie istnieje.
Zapowiedzi, oferta, jakość (w większości) są cacy, ale kontakt z klientem - najsłabszy z wszystkich wydawców. Chociaż "kontakt" to może za dużo napisane - bo z strony Egmontu może wciąż ktoś to wszystko czyta, ale w drugą stronę jakoś niemrawo to się kręci...

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #373 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:39:24 »
Fakt, wyskoczyłem z tymi zapowiedziami/planami trochę nieadekwatnie do tematu.  8)

Offline SawiK

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #374 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:40:25 »
I zapewne nic sie nie zmieni w tej materii. Pytania bywaj niewygodne, TK wie lepiej co nam zapodac i jak drukowac. Same sugestie co wydac odbijane jak od sciany, by nagle sru moze teraz wydamy im "Swamp Thinga".
Zostaje czekac na katalogi i liczyc ze cos moze sie zmieni. Oby oczywiscie na lepsze dla Nas ;)